İçeriğe Yönlendir

Ateşli'nin Seyir Defteri

Selçuk Keleş

Recommended Posts

Mehmet Yeter

Ali abi bence sen foruma yeni katılmış gibi devam et. Hani ilk alınan ayakkabıya hayırlı olsun diye basanlar misali forumdakiler sıra bekliyorlar. Biz de arada takılırız işte.☺️

• Beğen 1
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Çağlar Bayur yazdı:

off off şimdi kavşakta sıfır kılyo ile karşılaşsam, ben de fren yok tam gax devam, seramiği olan düşünsün :rofl: benm trafik sigortam var

rıfkı ile gezelim bi maslakta

• Mutlu 3
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız
Ali Cihangiroğlu yazdı:

duymasın, neyse tokatlarım onu olur biter :)

Ali Laylonöver :D

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
Mahmut Yıldız yazdı:

Ali Laylonöver :D

oo fena vurdun valla :) neyse Ali Tırtlarıöver den iyidir yine :tongue:

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Yeter

Abovvv! Ali abi yanında mandal da veriyorlar mı?:)

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
Mehmet Yeter yazdı:

daha beteri :)  neyseki bunun kaput Alİminyummuş :D

9943102488626.jpg

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş

konu mundar oldu :D

• Mutlu 3
Yorum bağlantısı
Önder Özcan

Yönetim- moderatör birinden rica edelim de düzenlesin 😛

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Mehmet Yeter yazdı:

Ali Cihangiroğlu yazdı:

daha beteri :)  neyseki bunun kaput Alİminyummuş :D

9943102488626.jpg

Vay vay vay. Ali bey'e bu mesajların bi imajların geleceği hiç düşünülür müydü :D

Başımıza mandal yağacak mandaaal

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

dur bakalım, aracı alayım süreyim hele bakacağız mandalmı daşmı yağacak :)

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Yeter
Mehmet Ozyurek yazdı:

Bmw 3,18 i tokatlar mı bu ?

Tahminimce iyi tokatlar. Hafiflik, güzel hızlanma ve şanzımanına dair net fikrim olmasa da sonuçta yeni nesil bir şanzıman vites geçişleri hızlı olur diye tahmin ediyorum. Bir de turbonun boşluk durumu hangi devirde bitiyor ve devir ne zaman canlanıyor? Bunlara göre benim favorim clio olur. 

Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
Mehmet Ozyurek yazdı:

ilk kez emmiden böyle bir yorum geldi. 

Yazan emmi olmayabilir 🙄

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
Mehmet Yeter yazdı:

Tahminimce iyi tokatlar. Hafiflik, güzel hızlanma ve şanzımanına dair net fikrim olmasa da sonuçta yeni nesil bir şanzıman vites geçişleri hızlı olur diye tahmin ediyorum. Bir de turbonun boşluk durumu hangi devirde bitiyor ve devir ne zaman canlanıyor? Bunlara göre benim favorim clio olur. 

maks tork 1600 devirden itibaren maks hp ise galiba 5000 devir gibi veriyor, fabrika 9 sn. desede güzel bir kalkışla çok rahat 8.2 sn. yapıyor muş, bakalım göreceğiz, sanırım şuan seramiği kürleşiyor makinanın :)

motor Merso :D 

Alpay Sumer yazdı:

ilk kez emmiden böyle bir yorum geldi. 

Yazan emmi olmayabilir 🙄

yok o nereden biliyosun deme :)

3.18 tokatlarmıya gelince, duster 1.3 tce 150 hp edc olan 520 ye 0-100 de tokadı basıyor arayı açıyor diyorlar, kilyo 130 luk ama daha hafif, sanırım şaka makinası gibi olacak...

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
Ali Cihangiroğlu yazdı:

yok o.  nereden biliyosun deme :)

bu sırrı duvarlara kazıyalım😂

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan
Mehmet Ozyurek yazdı:

BMW G20 3.18i 156hp Otomatik 0-100km 8.4sn

Clio V 1.0 Tce 130hp EDC 0-100km 9sn

Ara hızlanmalar ne olur bilemem. Eldeki en somut veri bunlar şu an.

Bu arada her iki aracında beygir başına ağırlıkları hemen hemen aynı. (Donanımlar arası fark olabilir. )

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
Mustafa Arıkan yazdı:

BMW G20 3.18i 156hp Otomatik 0-100km 8.4sn

Clio V 1.0 Tce 130hp EDC 0-100km 9sn

Ara hızlanmalar ne olur bilemem. Eldeki en somut veri bunlar şu an.

Bu arada her iki aracında beygir başına ağırlıkları hemen hemen aynı. (Donanımlar arası fark olabilir. )

yok kardeş, 0-100 8.2 sn. yapıyor, yazılımla çok rahat 160 hp oluyor ama işim olmaz, kısaca tokatlarım, hatta duster olsa 150 lilik acı acı tokatlarım (0-100 de) arabayı satar :)

şahsen deneyemedim araç henüz rodajda...

videonun ilk anı yeterlidir...

• Beğen 2
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş
Ali Cihangiroğlu yazdı:

bu arada ilk izlenimlerim, henüz konu açamadım zaman olmadı, aracı aldım sağnak yağmura yakalandım hatta 1saat bayide çay içtik en son yettigari diyip atladım arabaya yağmur testi yaptım, neyse eve dönünce cillop yaparım artık...

Hayırlı olsun kazasız belasız kullanın. Bikaç foto alalım yeni konuyu açalım artık  :) 

Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş

Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Km77 bence çok büyütülüyor. Genel ismi esp olan sistem mi test ediliyor yoksa yol tutuş mu belli değil. Km77 videolarının hemen hemen hiçbirinde testten çıkış hızı yazmıyor. Asıl önemli olan esp’siz test. 

Esp'siz testin artık bir anlamı yok bence, tüm araçlarda artık standart ve -sanırım çoğunda- kapatılamıyor. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
Selçuk Keleş yazdı:

Hayırlı olsun kazasız belasız kullanın. Bikaç foto alalım yeni konuyu açalım artık  :) 

senin konuya kaynak yaptım ama idare et artık :)

Sağolasın ayrıca ...

esp bizdede kapanmıyor galiba, çok kurcalayamadım ama ne düğmesi nede menüde iptali vardı, yoksa oluyormu ?

Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş
Ali Cihangiroğlu yazdı:

senin konuya kaynak yaptım ama idare et artık :)

Sağolasın ayrıca ...

esp bizdede kapanmıyor galiba, çok kurcalayamadım ama ne düğmesi nede menüde iptali vardı, yoksa oluyormu ?

Yok kapatılamıyor. 

Ali Cihangiroğlu yazdı:

yok valla, anlık bir deneme yaptım ama fazla basmadım kıyamadım, 110 yaptım en fazla,  sakin kullanımda süper az yakıyor yalnız, 100 de kruz açtım, düz yolda 3.8 lt. ile gidiyor şaşırdım vallahi, dizel falan yalan oldu resmen, dizele sadece şehir içinde ve yüksek hızda yakıt olarak geçilir, ama alet gidiyor aga, seste yok oh be, birazda benzinli takılayım, sonra bunu verir hibrite geçeriz artık :)

bu arada tam bakamadım ama 2000 devirde  104 le gidiyordu galiba yada 6 vitesteydi herhalde, normal sakin sürüşte baktığımda devir genelde 1500-2000 arası geziyordu, tork sağlam tabii alet hemen 6 ya 7 ye atıyor, basınca ağır kalma falan yok direk hızlanıyor vites düşmeden, bu açıdanda sevdim, haa basarsan 2 vites birden düşüyorki zaten fırlıyor alet, bunuda yaptığım tek mini ara hızlanma denemesinde gördüm, öyle abanmadım henüz :D

Bir kaç gündür spor modda kullanıyorum. Normalde ölü olduğu alt devirlerde inanılmaz atak hale geliyor. Tüketime ne kadar etkisi olacak onu da görücez artık. Tek sinir bozucu tarafı her çalıştırmanda spor modu seçmek zorunda olmak :) 

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
Selçuk Keleş yazdı:

Yok kapatılamıyor. 

Bir kaç gündür spor modda kullanıyorum. Normalde ölü olduğu alt devirlerde inanılmaz atak hale geliyor. Tüketime ne kadar etkisi olacak onu da görücez artık. Tek sinir bozucu tarafı her çalıştırmanda spor modu seçmek zorunda olmak :) 

evet her seferinde seçmek lazım, aslında iyi, hanım sürerken böyle olmsı dahagüzel...

birde şu start stopu kapatabilsek...

Mert Gulkokan yazdı:
Ali Cihangiroğlu yazdı:
senin konuya kaynak yaptım ama idare et artık emoji4.png

Sağolasın ayrıca ...

Konu açılsa elöver abimiz hazır bekliyor mesaj atmak için

:D  sırf beni sinir etmek için bakalım neler diyecek, artık leğenmi der naylonmu der tokatlarımmı der, peluş işte ne yapsın :D

Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş
Selçuk Keleş yazdı:

Tüketim : Depo 42 lt. Uyarı ışığı 4 lt. kalınca yanıyor ve iki ışık arası şehir içinde 600 km kadar gidebiliyor.
Fabrika tüketim verisi şehir içi 6.3, uzun yol 4.1 lt.
Benim kullanımım ise
Şehir içi dur-kalk trafiğe pek girmeden kullanımda 6.2 lt.

Bir depo boyunca aynı koşullarda spor modda kullandım, alt devirlerde ve kalkışta daha atak bir hale dönüveriyor.
Tüketim pek değişmedi. (6.2 lt.)

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Selçuk Keleş

Sabahın erken saatleri, sıcaklık 3°.

IMG_8556.thumb.JPG.f9aeaddaee893421c1495c0a75864992.JPG

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Selçuk Keleş yazdı:

Bir depo boyunca aynı koşullarda spor modda kullandım, alt devirlerde ve kalkışta daha atak bir hale dönüveriyor.
Tüketim pek değişmedi. (6.2 lt.)

Evet bunu daha önce duymuştum.. 

Ne oluyor bilmiyorum ama, daha spor hale gelip aynı yakabiliyor. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...