İçeriğe Yönlendir

2007 A6 3.0 Tdi Quattro

Tolga Diribaş

Recommended Posts

Emre Şimşek
Önder Özcan yazdı:

Bunu bildiğim, mesajımın sonundaki üzgün emojiden belli değil mi? Yani ben de yazamam. Selim , Sami ve Tolga. Başka var mı? :elveda:

(E280 olsaydı V6 olurdu)

1.4 is v6 mı oluyordu? 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Oktay Göktaş

Tank[emoji3478] Hayırlı olsun, kazasız belasız inşallah

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Furkan Avcı
Önder Özcan yazdı:

Bunu bildiğim, mesajımın sonundaki üzgün emojiden belli değil mi? Yani ben de yazamam. Selim , Sami ve Tolga. Başka var mı? :elveda:

(E280 olsaydı V6 olurdu)

V6 ya bana da bildirim geldi :D

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Mehmet Muhip Yılmaz

O pedallar hariç şahane :) Hayırlı olsun :) 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Maşallah, Allah ağız tadıyla binmeyi nasip etsin.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Arda Bülent Güzel

Hayırlı uğurlu olsun. Audiciler çoğalıyor forumda. Benim a6 ya kardeş geldi.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Hacı Şenyurt

Hayırlı olsun. Forum v6 dan başlar oldu valla. [emoji3478] [emoji3478] [emoji3478]

• Beğen 2
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Yusuf Berke

Hayırlı uğurlu olsun. Kazasız belasız binin inşallah çok güzel araç :nazar: 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Tolga Diribaş

81Ja5M.jpg

Merhabalar, Tatil dönüşü aracım hakkında genel bir değerlendirme yapmak istedim , Yaklaşık 3200km yol sonrası aracımı daha fazla tanımış oldum ve bu tip araçları düşünen arkadaşlara da bilgi vermiş olurum;

Uzun süre kullandığım 2006 Mondeo 2.0 tdci ve 2012 Mondeo 2.0 ecoboost araçlardan sonra yaklaşık 8 aydır 2007 a6 3.0 tdı kullanıyorum İnsan ister istemez karşılaştıma halinde oluyor 

Şunu net söyleyebilirim ki (yeni lastik yeni amortisör yeni alt takım  gibi özellikleriyle) aracım iyi kondisyonda . Konfor olarak mondeolardan biraz daha yumuşak kalır ancak kesinlikle sert bir araç öyle çok konforlu ve bozuk yolda ses yapmıyor vs.. diyemem ,Direksiyonu daha hissiz ancak bu sıkıntı yaratacak kadar değil ki mondeo inanılmaz hisli bir direksiyona sahip,Yüksek sürat stabilitesi  daha ağır olması ve 4 çeker olması sebebiyle çok daha stabil , Performans olarak ecoboostla karşılaştırırsam eğer torkun etkisiyle daha fazla keyif veriyor diyebilirim. Tüketim olarak ecoboost dan sonra daha az yakıyor şöyle ki İzmit -Fethiye yolunda 5 kişi full bagaj 140 altına pek düşmeden hatta daha hızlı sürüşler de yapmama rağmen 700 km yi 52 lt ile gitti yaklaşık 7.4 lt yakmış oldu bence çok iyi yaktı..Performansı ,Tüketimi ,Yol tutuşu biraz sert gelse de konforuyla beklentimi karşıladı ve aldığım riske değdi diye düşünüyorum .

• Beğen 9
Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Tolga Diribaş

i76upk.jpg

EebrqB.jpg

3fGxjZ.jpg

qmizut.jpg

6s5iwC.jpg

Merhabalar,   Aracı aldığımdan beri şanzıman  yağını değiştirmek istiyordum ancak kendi ustam ile istişare ederken (Oktaykan Power-Necdet Usta) bu işlemin flushing sistemi ile gerçekleştirilmesi aksi durumda 230 bin km de yağ hiç değiştirilmediğinden eski yağın tam çekilememesi nedeniyle bazı sıkıntılar çıkabileceğini biliyorduk. Geçen hafta Selim Beyin paylaşımıyla doğru yerin ZFTürk  olduğuna karar verdik.  Selim Bey ile de konuştum  kendisine buradan teşekkür ederim verdiği bilgiler için.. 

Aracımda şanzıman ile ilgili belirli bir sorun yoktu ancak trafikte boşa alırken olan sarsıntı kayboldu ayrıca  vites geçişleri  daha pürüzsüz  oldu zaten üzerinden çıkan yağ oldukça kötü durumdaydı ve arıza çıkarma sürecine girmek üzereydi diyebilirim. Benim değişim de Toplam 15 litre yağ ile makine yardımıyla flushing işlemiyle yapıldı.

ZFTürk firması yetkilileri de oldukça ilgilendi hatta aracımın fotoğrafını çekip Almanya ya yolladılar.

Herkese hayırlı sürüşler dilerim. 

• Beğen 5
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Otomatik şanzımanda yağ değişiminden ben de memnun kalmıştım.. 

İyi yapmışsınız. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tolga Diribaş
Ahmet Çankaya yazdı:

kaça maloldu şanzıman yağı değişimi?

indirimli fiyatı 2800 TL

Yorum bağlantısı
Selim Bilgin
Tolga Diribaş yazdı:

Merhabalar,   Aracı aldığımdan beri şanzıman  yağını değiştirmek istiyordum ancak kendi ustam ile istişare ederken (Oktaykan Power-Necdet Usta) bu işlemin flushing sistemi ile gerçekleştirilmesi aksi durumda 230 bin km de yağ hiç değiştirilmediğinden eski yağın tam çekilememesi nedeniyle bazı sıkıntılar çıkabileceğini biliyorduk. Geçen hafta Selim Beyin paylaşımıyla doğru yerin ZFTürk  olduğuna karar verdik.  Selim Bey ile de konuştum  kendisine buradan teşekkür ederim verdiği bilgiler için.. 

Aracımda şanzıman ile ilgili belirli bir sorun yoktu ancak trafikte boşa alırken olan sarsıntı kayboldu ayrıca  vites geçişleri  daha pürüzsüz  oldu zaten üzerinden çıkan yağ oldukça kötü durumdaydı ve arıza çıkarma sürecine girmek üzereydi diyebilirim. Benim değişim de Toplam 15 litre yağ ile makine yardımıyla flushing işlemiyle yapıldı.

ZFTürk firması yetkilileri de oldukça ilgilendi hatta aracımın fotoğrafını çekip Almanya ya yolladılar.

Herkese hayırlı sürüşler dilerim. 

Hayırlı olsun, güle güle kullanın.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Gök
(düzenlendi)

hayırlı olsun 

hangi yağ kullanılıyor sizin arabada ? marka ve cinsi nedir 

işlemin esas para tutan kısmı kullanılan cihazmı 

tarihinde Ali Gök tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Tolga Diribaş
Selim Bilgin yazdı:

Hayırlı olsun, güle güle kullanın.

sağolun hep birlikte inşallah 

Yorum bağlantısı
Tolga Diribaş
Ali Gök yazdı:

hayırlı olsun 

hangi yağ kullanılıyor sizin arabada ? marka ve cinsi nedir 

işlemin esas para tutan kısmı kullanılan cihazmı 

sağolun ,Servis  ZF8 yağı koydu piyasa da bulunabilir ancak para tutan şey aracın çalışır vaziyette şanzıman içinin bu yağ ile bir nevi yıkanması ve toplamda 15 lt yağ kullanılması 

Böyle bir değişim için cihaz şart aksi takdir de problem yaşanması az da olsa eski yağın da sistem de olmasından dolayı olası, ben de araştırdığım ,öğrendiğim kadarıyla biliyorum.

Yorum bağlantısı
Ali Gök

farzediyorumki yağ 1000 lira tuttu. 1800 lira işçilik çok uçuk bir rakam gibi

Yorum bağlantısı
Selim Bilgin
Ali Gök yazdı:

Öyle değil, 470 TL işçilik.

Yağ 1.500 TL, karter var, filtre var, conta var vs.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Tolga Diribaş
Ali Gök yazdı:

Yağın fiyatını az yazmışsınız  indiirmli olarak 126 tl *15  yaklaşık 1890 TL eder , 286 TL filtresi gerisi işçilik ötv vs.. 

Sonuçta yapılan  işlem önem açısından gayet uygun 

Yorum bağlantısı
Ali Gök
(düzenlendi)

kullanılan yağ ne marka epey pahalı duruyor

yanlış anlamayın uzman işçilik pahalıdır ona bişe demiyorum sadece hesabı anlamaya çalışyorum. 

mobil şanzıman yağı ile değiştirdim bende yakın zamanda alakasız araba ve şanzımanlar lakin arada çok ucuk fiyat farkı var merak ettim sadece

tarihinde Ali Gök tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Selim Bilgin
Ali Gök yazdı:

kullanılan yağ ne marka epey pahalı duruyor

yanlış anlamayın uzman işçilik pahalıdır ona bişe demiyorum sadece hesabı anlamaya çalışyorum. 

mobil şanzıman yağı ile değiştirdim bende yakın zamanda alakasız araba ve şanzımanlar lakin arada çok ucuk fiyat farkı var merak ettim sadece

DSG ile karşılaştırma. O otomatik taklidi yapan manuel şanzıman. :) İçindeki yağ da özünde dişli yağı.

Buna ZF'in orijinal ATF'si konuyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...