İçeriğe Yönlendir

Trafikte Sizi Delirtenler Nelerdir?

Deniz Kom

Recommended Posts

Deniz Kom

Konu doğru yerde midir bilmiyorum ama biraz dert yanmak istedim :)

Ev - İş arası mesafem E5 üzerinde 36 km. Bu yolu önceden servisle giderdim, şimdi 1 yıldır her gün kendi aracımla gidip geliyorum. Bir yerden sonra istatistikler tutmaya başladım. Trafikte kuralları çiğneyenler, 120 ile giderken arkama yapışanlar ya da hiç gaza basmayıp 60 km/h ile sol şeritte yatan güzel insanlar. 

Yazdığım maddeler herkesi kapsamaz, genelde gördüklerimi yazıyorum. Belki de hep aynı şeyleri gördüğümden artık algıda seçicilik oldu biraz da :)

- Maltepe-Gebze güzergahında Gebze-Harem dolmuşları birkaç istisna hariç trafik teröristi. Onlar için ışık, kural, güzergah yok. Bugün denedi, becerse Tuzla denetim istasyonunda aracımın üzerinden geçmeyi başaracaktı. Bu hattın maceraları bitmez, uzatmıyorum. Ama 10 senedir bir değişen de yok :)

- Bu güzergahta manyak gibi yanımdan geçip makasa giren biri varsa büyük ihtimalle 41 plaka oluyor. 

- Yukarıdaki maddeyi plakadan bağımsız yapan araçların çoğu ise ticari sınıfına giren Doblo ve Dokker sürücüleri oluyor. Uzay mekiği kullandığını sanan arkadaşlar kontrolsüz, sabırsız ve saygısız manevralarla bezdiriyorlar. 

- Şahin, Doğan ya da bugün başıma gelen gibi Kartal gördüm mü şerit değiştiriyorum. Mayın gibiler, nerede patlayacakları belli olmuyor. Bunun aksine, Serçe ve Hacı Murat kullananlar araçlarına çok özen gösteriyor. 

- Saçma manevralarla yol kesen, sürekli fren yaptıranlarda da 07 ve 16 plakaları çok görüyorum. Arka sinyalleri yanmayanlar da 54 plaka çıkıyor genelde. 

- Kamyon, otobüs zaten tartışmasız hepsi canavar. 

- Pazartesi'den beri belki de bana denk geliyor, şeride çöküp gaza basmayan, yol vermeyen arkadaşlar türedi. En sol ya da orta şeritte 60'la gidince arkada yığılıyoruz. 

- Ah bir de o motorla aradan giren arkadaşlar. Yemin ediyorum canınıza kast etmemek için çok zorlanıyorum. Trafik kurallarını hiçe sayarak makasa ya da araya giren motorlu arkadaşların bazıları resmen ölümle dans ediyor. Kazayla tamponuma dokunsa o hızla parçasını toplayamayız, sonra da vicdan azabı, mahkemeler uğraş dur. 

Var mı eklemek istedikleriniz? Bu başlık, saygı elden bırakılmadıkça, yeşillenebilir bence :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Oğulcan Akıncıoğlu

- Telefonla oynarken şeritte gezenler, ışığı görmeyenler

- Solu kapatıp yavaş gidenler

- 90 sınır olan yerde 70 le soldan gidenler

- Garaj önüne araba bırakıp gidenler 

- Sinyal vermeyenler

Bu gibi durumlardan ötürü makas atarım hatta cezada yedim bu sebepten çekilmiyor adam, pişman değilim.

Pickup alıp çarpmayı planlıyorum ileriki seviyelerde, neyse cezası ödeyip çarpacağım.

• Beğen 2
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Sinyal vermeyenler,( şerit değiştirme dahil.)
300 metreden selektör yapa yapa gelenler,
Yakın takip edenler,
Sen beklerken arkadan gelip herkesin önüne geçenler,
Şehiriçi hızlı gidenler,
Emniyet şeridinden gidenler,
100 metre ileride kırmızı ışık yanarken de acele edenler,
Yaya geçidine, kaldırıma vs park edenler,
Otoparklarda çizgi dışına park edenler,
İki yıllık sürücü olup kendini rallici sananlar

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Muhammed Orak

en sağdan sakin sakin giderken arkama yapışan tiplere sinir oluyorum 50 hız sınırı var 60 la sağdan gidiyorum adam arkama yapışıyor. 

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Furkan Sumer

Gectigimiz gune kadar en buyuk sorun sinyal saniyordum. Ta ki 3 tane kani deli akan gencin, trafik isiklarinda bir yakinimi defalarca taciz, takip edip, arabasindan indirene kadar.. Hele de iki kucuk cocugu aractayken koskoca adama kafa tutan gencler -ne yazik ki- solugu hastanenin acilinde aldi..

Lutfen olmayan sebeplerden dolayi ne kimseyi aracindan indirecek kadar kizdirin, ne de aracinizdan inin..

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mutlu Kanter

gereksiz yere  frene basanlara  deliriyorum.Haziran başıydı Bursa'dan Mudanya'ya doğru  rampa aşağı sallandım.Plaka okuma kamerası var  kamerayı  gören frene basıyor kuyruk oluşuyor.

önümde bir arkadaş var   60-65 kmh kadar düştü.Normalde 82kmh limit var ama o kamera hız cezası yazmıyor. Sellektör yaptım bir kaç kez sol şeritten arkadaş kendisini  hemen ortaya attı.

meğerse arkadaş  Fahri Trafik müfettişi  imiş  yakın araç takibi maddesi ile  cezayı yazmış.132TL  benim delirdiğim nokta bilincsiz vaziyette  araç kullanmak.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağatay Kılınç

1 km uzaktan gece gündüz fark etmez benim LED farlarım var arkadaş önümü aç bak şimşek çakıyorım sana yol ver diye ısrarla selektör yapanlar.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sinan Akgöl

Kiralik sirket arabalariyla kendini Hamilton Vettel sananlar.  Bir de dibime yapisanlar. Hele sag seritte gidiyorsam yapisanlar asiliyorum frene carpicak bitanesi bigun tamponu boyatirim bahane ile sans kime carpicak bakalim 

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Servis araçları. İstisnasız hepsi nerede olursa olsun soldan tın tın gidiyor. Sağa geçmek hak getire

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer

Sıkısık gıdım gıdım ilerleyen trafikte utanmasa  bagaj kapagindan iceriye girmeye calisanlardan tikisiniyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora
Kiralik sirket arabalariyla kendini Hamilton Vettel sananlar.  Bir de dibime yapisanlar. Hele sag seritte gidiyorsam yapisanlar asiliyorum frene carpicak bitanesi bigun tamponu boyatirim bahane ile sans kime carpicak bakalim 
BMW de mi yapışıyorlar :)
Yorum bağlantısı
Mehmet Yeter

Önceden çok üsteliyordum ancak son zamanlarda umursamıyorum artık minibüsçü görünce yol vermiyorum, taksici görünce yol vermiyorum, yaya özellikle çocuklu aileleri görünce yol veriyorum, sis farlarını özellikle xenon açanlara uzunlarımı açıyorum gerekirse hafiften üzerine. E5e çıkmamaya gayret ediyorum, sahil yolunu kullanıyorum, makas atacak olanları tahmin edip iki araç arasında kalacak şekilde bıraktığım oluyor, İstanbul içine girmemeye gayret gösteriyorum gezmeye gideceğim zamanlarda tercihim Kocaeli ya da akfırat tarafı oluyor. Şimdilik bu kadar yorumlara baktıkça aklıma gelenleri yazarım. 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Recep Demirci

İleride trafiğin yoğun olduğu göre göre ve yan şerittede ağır vasıtalar sıra sıra gitmesine rağmen hala taciz edip tabakhaneye yetişecekmiş gibi sellektör yapanlar.

Olması gereken ahengin dışında çok yavaş sürenler.

Sinyali vermeyenler bilhassa arabası lüks bilinen modeller (arabası olmuş ama insanlık eksik kalmış kimseler).

Pat diye önüne çıkan motorsikletliler.

Emniyet şeridinden araya kaynak yapmak isteyenler.

Trafik ışıklarında çizgili beton duvar olarak ayrılan bölgeye yanaşıp yeşil yandığı gibi fırlamak isteyenler. Yani iki şeritli yolda şeride uymayıp kendine şerit oluşturanlar.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sinan Akgöl
(düzenlendi)
Evren Erakçora yazdı:

BMW de mi yapışıyorlar :)

Ben hangi model arabayı kullansam bana yapışıyorlar heralde ben yavaş sakin gidiyorum :) Sol şeritte hız limitlerine gidince çok yapışıyorlar. Liste basit

1-Golf highline stop far r line 4 egzoz son susturucu iptal 3. stop çakar

2-Fr bodykit leon(kırmızı beyaz)

3- Bmw 3 serisi ya sisler angellar yanık yada amerikan park. 4 egzoz m3 style buda fiks.

4- Accent blue, Clio 3, Egea, Focus, Symbol Renk fiks beyaz bunlar zaten...

5- Siyah passatlar ve SüperBler 

Ayrıca kırmızı ışığa doğru yaklaşırken şeritten şeride kayanlarada uyuzum. Sıkışık trafikte akan şeride sinyalsiz geçenlerde

tarihinde Sinan Akgöl tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

2 saniye duraklayıp öndekine sakin davranınca sağımdan solumdan fışkıran beyaz servis aracı ticariler ve kapalı kasalar.

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

aşırı yakın takip, yayaya yol verirken ve dönüşte ışıkta beklerken yürüsene diye korna çalanlar... seyir süratinde sol şeritten araç sollarken hadihadihadi diye taaa gerilerden selektör yapanlar,  sabit hızda geriden gelirken o şerite sinyal verince hızlanıp geçirmemeye çalışanlar....birde iş çıkışında kaçarcasına iş yerinden uzaklaşan ruh hastası servis şöförleri ve plasiyer araçları. sanki zorla tutuyorlar sizi o işyerinde!? hepsine uyuzum. keşke iş yerim evimin dibinde olsa, yürüyerek gidebilseydim.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Hamit inan

Cehenneme gideceksem sebebi trafik olacak 😁

Sinan Akgöl yazdı:

Beyaz Octavia`larida ekleyelim :)

Yorum bağlantısı
Sinan Akgöl
Mehmet Yıldız 1 yazdı:

Cehenneme gideceksem sebebi trafik olacak 😁

Beyaz Octavia`larida ekleyelim :)

Bide onlar var evet intercity rent a car ailesinden 😂

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

1 Akışı bozanlar

a) Otobanda 30 km/s hızla en sol şeride çıkan her türlü tır, kamyon..

b) 3 şeritli yolda hızı çok iyi olmadığı halde hep orta şeridi kullananlar. 
2 Saygısızlar
a) Gereksiz sis yakan, çakma xenonla göz alan tipler. (Bildiğim bir ftm istisnasız hepsine yazıyor)

b) Yollar babasının malıymış gibi davrananlar

c) sinyalsizler

...

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu

Bu tür yaratıklarla kızmamak lazım. Birde iyi yönden bakın belki ileride Azrail ile buluşacaklardır bir sn evvel gitsinler arada kaynamayalım 😁

Yorum bağlantısı
Eyüp Çetin
Emre Şimşek yazdı:

a) Otobanda 30 km/s hızla en sol şeride çıkan her türlü tır, kamyon..

Bunlar çok tehlikeli. Sadece sinyal vererek kuralları uyguladıklarını düşünüyorlar.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Koray Demir

- Sağa dönüş yeşil iken düz gideceği halde gelip inatla boş olan o şeride girerek daha sonra yol vermeyip yolu tıkayan senin hakkını gaspeden,
- Yaya geçitlerinde durup geçmekte olan yayaya yol verince arkadan kornaya basan,

- Farları ayarsız çakma mevzuata aykırı zenon sis takan ve bunları gereksiz açan,

- Sağ cebe vaktinde yanaşmayıp da bilerek en sol şeritten gelip (aklı sıra uyanık ya) tam refüj ayrımında önüne kıran araya kaynamaya çalışan,

- Saniyeli ışıkta kırmızının bitimine 3 saniye kala korna çalmaya başlayan,

- Bay bayan farketmez araç kullanırken telefonla iştigal eden, ayrıca araç kullanırken makyaj tazeleyen hatta ruj sürmeye çalışan (2 defa başıma geldi tampona hafif tıklattı) 

- Gece özellikle şehirlerarası yolda sırf iki km ilerdeki kavşaktan dönmemek için ters şeritten (bazılarının farları da yok fark edilmiyor) gelen bilimum traktör tarım/römork araçlarını kullanan,

- Ani şerit değiştiren veya sürekli olarak kendi şeridinde araç kullanmayan,

- Park yeri veya apartman çıkışında, yol ayrımlarında dönüşlerde yol verdiğin müşkül durumdaki sürücülere karşı sana tepki gösterip gaz veren gereksiz yere patinaj vs. atraksiyonlar yapmaya çalışan,

Nezaketsiz sürücü/sürücüler...

Liste uzar gider, bunlar sadece aklıma gelenler...

Metin Uzunoğlu yazdı:

Bu tür yaratıklarla kızmamak lazım. Birde iyi yönden bakın belki ileride Azrail ile buluşacaklardır bir sn evvel gitsinler arada kaynamayalım 😁

Metin abi şans mı tesadüf mü artık bunlar ölmüyor maalesef 9 canlılar. Yine ve yeniden kazalar yapmak için canlanıyorlar 😊

• Beğen 3
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Tam böyle hızı sabitleyip tüketim düşmesini izliyorsunya tam 6,6 ölçülen değer  6,5 oldu olacak derken  önüne bişey çıkar durmak zorunda kalırsınya. Acayip sinir oluyorum. 

• Beğen 1
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...