İçeriğe Yönlendir

Park Ederken İki Aracın Geri Geri Çarpışması

Yusuf Koç

Recommended Posts

Yusuf Koç

Merhaba arkadaşlar; bugün başıma gelen ilginç bir kazayı paylaşmak istiyorum. Site içinde park yerinden geri geri çıkarken (mavi elantra benim), yine park etmek amacıyla geri geri gelen bir araç arka sağ taraftan çarptı. Bende stop kırıldı, karşı tarafta tampon ezildi, çok şükür ciddi birşey yok. Tutanak tutup resim çektik, fazla masraf görünmüyor ama şunu merak ediyorum, bu kazada suç durumu nedir, kural nedir?

955Ud9.jpeg

Yorum bağlantısı
Koray Demir
(düzenlendi)

Tutanaktaki ifadeleri ve krokiyi görmek lazım. Bence beyaz araç kusurlu çünkü park yerinden çıkan aracı beklemesi gerekirdi ama tabi yarı yarıya da kusur verilebilmesi mümkün. Apartman park yeri karayolu tanımına girmiyor olabilir kapsam içi mi dışı mı bir de bu mesele var onu araştırmak ve poliçeleri incelemek lazım. 
En iyi @Mehmet Ozyurek bilir.

Geçmiş olsun.

tarihinde Koray Demir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Yusuf Koç
(düzenlendi)

Tutanağa resimdeki gibi yazdık; park yerine geri geri girmek gerekir gibi bir ifade okudum, öyleyse suç bende gibi, ama diğeri de geri geri geliyor, çözemedim:)

1NLKbN.png

tarihinde Yusuf Koç tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

Bence park yerindeki çıkmak için yolun müsait olmasını beklemeli, mavi araç kusurlu bence.

Yorum bağlantısı
Yusuf Koç
Ahmet İhsan Akşen yazdı:

Bence park yerindeki çıkmak için yolun müsait olmasını beklemeli, mavi araç kusurlu bence.

Mantıklı söylüyorsunuz, ancak; mavi araç yani ben:) geri çıkarken arkamda araç yoktu, bana çarpan araç arkamdan geçerek önce ileri doğru gitti, yol boşalınca ben geri çıkmaya başladım, o da ileride park yeri bulamayınca geri geri geldi ve bana çarptı. Ben suçsuzum diyemiyorum, ama suç bende de diyemiyorum, bunun bir kuralı olmalı.

Yorum bağlantısı
Onur Bulut

Site içi otoparkı olduğundan hasar zorunlu trafik sigortanız tarafından karşılanmaz. Geçmiş olsun.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Furkan Sumer

Iki aracin da yolu kontrol etmesi en onemli etken, ancak ben, Volvo'nun sizin aracinizi goremeyisine takildim.. Açı dusunuldugunde sizin aracinizin cikisini aynasindan iyi kotu gorebilecek bi noktada.

Sizin o araci carpana kadar gorememenizi dogal karsiliyorum, ters bir noktada kaliyor (arka yan cam ya da kelebek camindan gorulebilecek bir yerde).

Tabi en dogru yorumu Emmi yapacaktir..

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Avm otoparkı ile site otoparkı değişir.
Her varan giremiyorsa, orası yol değildir.

Bence bu hasar red edilmeli.

b) Karayolu: 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanununa göre karayolu sayılan alanlar ve diğer alanlardan genel trafiğe açık yerler ile karayoluyla trafik bağlantısı olan yerler,
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı

Site otoparkında çarpılan aracımın ödemesini trafikten aldım, vuran 1. derece akrabaysa ödenmiyor ama :)

Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış
Yusuf Koç yazdı:

Mantıklı söylüyorsunuz, ancak; mavi araç yani ben:) geri çıkarken arkamda araç yoktu, bana çarpan araç arkamdan geçerek önce ileri doğru gitti, yol boşalınca ben geri çıkmaya başladım, o da ileride park yeri bulamayınca geri geri geldi ve bana çarptı. Ben suçsuzum diyemiyorum, ama suç bende de diyemiyorum, bunun bir kuralı olmalı.

Bu açıklama tutanağa yazılmış olsaydı siz haklı çıkabilirdiniz, şimdiki yazılanlara göre Volvo sahibi hatasını kabul etmiş gibide duruyor. Hasar reddedilme durumu da var tabi.

Yorum bağlantısı
Çiğdem Bilen

Site içinde kapalı garajımın önüne park eden araç için polis çağırdım ona bile gelmedi bizim kapsamımıza girmiyor dediler zabıta bakıyormuş o işlere. Bence bunu da trafik kazası olarak nitelendirmeyebilirler. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Site otoparkında çarpılan aracımın ödemesini trafikten aldım, vuran 1. derece akrabaysa ödenmiyor ama [emoji4]

Site otoparkında olduğu belirtilmiş miydi tutanakta ?

Böyle bir durumda; bazı sigortacılar müşterisini yönlendiriyor. Kazayı yolda olmuş gibi yazın diyor. [emoji85]
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek yazdı:

Site otoparkında olduğu belirtilmiş miydi tutanakta ?

Böyle bir durumda; bazı sigortacılar müşterisini yönlendiriyor. Kazayı yolda olmuş gibi yazın diyor. emoji85.png

Aynen Mehmet abi, resimlerden bile site otoparkı olduğu belliydi zaten. Manipülasyon yapmadık :)

Yorum bağlantısı
Fatih Sarıkaya

Onun yamulan tampon ucuza eski haline gelirde sizin stop gelmez.Baktınız bu işten kusurlu çıkacaksınız trameri bozmayın derim.Benim cruze ehliyetsiz biri çarpmıştı polisi çağırdım tutanak tutturdum ehliyetsizlikten hem ruhsat sahibine hemde şahsa cezayı bastılar.Sonra sanayiye gidip parasını ödeyip tamiratı yaptırmıştım sırf tramer bozulmasın diye.Satarkende çarpma resimlerini alana göstermiştim.Neticede alanda birgün o arabayı satacaktı.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...