İçeriğe Yönlendir

Klima Gazı Dolumu 99 TL !

Mehmet Muhip Yılmaz

Recommended Posts

Mehmet Muhip Yılmaz
(düzenlendi)

15 Haziran - 31 Temmuz 2020 tarihleri arasında Euromaster'larda klima gazı dolumu binek araçlar için KDV dahil sadece 99TL!

https://www.euromaster.com.tr/kampanya/klima-gazi-dolumu-kampanya

Forum yararına olabileceğini düşünerek paylaşıyorum. Yaptıran arkadaşlar var mı ? Sizce fiyat uygun mu ? 

Ayrıca klima gazı değişim periyodu ne kadar zamanda olmalı ? Kıymetli dostların tecrübelerini rica ediyorum :) 

tarihinde Mehmet Muhip Yılmaz tarafından düzenlendi
  • Beğen 4
Yorum bağlantısı
Mehmet Muhip Yılmaz
Ali Darbaz yazdı:

153 tl verdim. Keşke daha erken deseydin. 

Bugün tesadüf eseri gördüm :D 

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
Ali Darbaz yazdı:

153 tl verdim. Keşke daha erken deseydin. 

Neler yaptırdın? Sadece gaz mı?

Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

Ücretsiz klima sistemi kontrolü ve klima gazı dolumu kampanyamızdan yararlanmak için sizi de size en yakın Euromaster'a bekliyoruz.

kontrolden kasıt ne acaba? Benim gaz kaçıyor, geçen yaz basıldı hala soğutuyor ama az, 650 den 400 e kadar düşüyor. Usta "bunlarda kompresörden kaçırır, tamirde olmaz değişmesi lazım" dedi, kestirip attı. Kaçak tespiti giriyor mu bu ücretsiz klima sistemi kontrolüne acaba.

Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Bazı cihazlar otomatik yapıyor kaçak kontrolünü. Kaçak varsa basmıyordu hatta. Öyle bir cihaz varsa kontrolden kasitlari odur. 

Yorum bağlantısı
Ü.Emre Kartal

Aynı durum Ford yetkili servislerinde de mevcut. Daha dün yaptırdım bende, normalde internet sitesinde 110 lira yazıyor ancak sadece gaz dolumu fiyatı. Klima yağı için ücreti ayrıca alıyorlar ve 180 lira gibi bir rakam olduğu söylendi sonrasında indirim uyguladılar sanayiden uyguna geldi. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen
Tahir İlter yazdı:

Bazı cihazlar otomatik yapıyor kaçak kontrolünü. Kaçak varsa basmıyordu hatta. Öyle bir cihaz varsa kontrolden kasitlari odur. 

Onu sanayideki usta da yaptı. Cihaz testin sonuna kadar gidip tek diş kalınca kaçak var hatası verdi. Arkadaşa da yaptırmıştık daha başta hata vermişti. (Onun hiç soğutmuyordu, soğutması da imkansız zaten radyatörde kocaman delik vardı hiç haz durmuyordu) bana kaçağın yerini söyleyen lazım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Yanar

Bir çeşit gaz var ondan basıp gözlükle kontrol ediyorlar kaçakları

Yorum bağlantısı
Serkan Aktay

peteklere hava basıp su ve köpük ile kaçağı buluyorlar

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

Klima gazı içinde uv ışık ile görülen bir boya var. Kaçağı o renkli gaz ile tespit ediyorlar. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Yücel Metin
(düzenlendi)

Ankara'da savaş oto servisi zafer ustada 80 TL güncel fiyat

tarihinde Yücel Meta tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Muhip Yılmaz

Bugün Çankaya'da bir Euromaster servisinde dolum yaptırdım. Sorunsuz ve güzel hizmetti. Tavsiye ederim. 

Yorum bağlantısı
Tamer Geveci

Benim bildiğim klima gazı ile ilgili kaçak yoksa klima gazı değişimi gereksizdir. Eğer kaçak varsa zaten önce tamir edilmeli

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Tamer Geveci yazdı:

Benim bildiğim klima gazı ile ilgili kaçak yoksa klima gazı değişimi gereksizdir. Eğer kaçak varsa zaten önce tamir edilmeli

Sanayide basılan klima gazı ile fabrikada basılan klima gazı arasındaki fark nedir?

Yorum bağlantısı
Fatih Mehmet Uslu
Tamer Geveci yazdı:

Babamın focusun klima kompresörü kilitlenince öğrenmiştik. Gaz ile birlikte yağ da basılıyormuş sisteme, bu yağ sistemin ve kompresöründe yağlanmasını sağlıyormuş. Gaz basılmayınca sistem yağsız kaldığından kompresör kilitlenip yolda bırakabiliyor. 

Yorum bağlantısı
Ü.Emre Kartal
Tamer Geveci yazdı:

Benim bildiğim klima gazı ile ilgili kaçak yoksa klima gazı değişimi gereksizdir.

Bunu neye dayanarak söylüyorsunuz? Benim işim kimya, mühendisim, ve bugüne kadar hiç ömrü olmayan bir malzeme görmedim duymadım. 

Daha teknik bir yanıt vermekte gerekir diye düşünüyorum. Klima gazı diye geçen şey aslında sadece gaz değildir, içerisinde kullanılan gaza göre belirli oranda yağ bulunur. Bu yağ klima sistemindeki kompresör gibi parçaların sürtünmesini azalttığı gibi aynı zamanda keçelerin ıslak kalarak çatlamamasını, gaz kaçırmamasını sağlar. Klimada kullanılan gaz ise R22 veya yeni nesilde R410 adı verilen ürünlerdendir. Ev tipinde R420 R32 gibi türevleri var. Bunların genel yapısı hidroklorokarbon şeklinde. Bu gazlar buharlaşma/yoğunlaşma döngüsü ile soğutma yaparlar. Gerek içerisinde dolaştıkları metal borulardan gerekse sürekli olarak genleşme/büzülme sebebi ile tıpkı elastik malzemeler gibi kristal yapısında mikro çatlaklar oluşmaktadır. Eskiden 3 birim genleşen/büzülen malzeme zamanla bu çatlaklar yüzünden daha az genleşip/büzülecektir. Doğal olarak soğutma sistemi kapasitesi düşecektir. 

Biraz uzun oldu ancak en anlaşılır ve basit haliyle anlatmaya çalıştım. 

Kaçak olmayan sistemlerdeki sıvı/gazların değişimine gerek yok ise; fren hidroliği, şanzıman yağı, motor yağı ve soğutma suyu gibi hiçbir sıvının da değişmesine gerek yoktur. 🙂

Mert Gulkokan yazdı:

100 gram basılan gaz ile 200 gram basılan gaz arasında fark oluyor mu fiyat olarak

Normalde evet, ancak piyasada binek/ minibüs vs olarak ayırıldığı için tek fiyat oluyor genelde

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Mehmet Muhip Yılmaz yazdı:

Bugün Çankaya'da bir Euromaster servisinde dolum yaptırdım. Sorunsuz ve güzel hizmetti. Tavsiye ederim. 

2018 model araçta eksik çıktı mı?

Yorum bağlantısı
Mehmet Muhip Yılmaz
Sani Gerşon yazdı:

2018 model araçta eksik çıktı mı?

Evin diğer aracına bastırdım, yaklaşık 170 gr eksik çıktı. Şu an performansı muazzam :) 

Yorum bağlantısı
Serkan Maden

Çok şükür klima gazı ile sorun yaşamadım hiçbir aracımda. Genelde bakıma yetkili servise gidiyorum onlarda hiç gündeme getirmediler kaçak değişim vb.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Mehmet Muhip Yılmaz yazdı:

Evin diğer aracına bastırdım, yaklaşık 170 gr eksik çıktı. Şu an performansı muazzam :) 

o kaç modeldi acaba?

Yorum bağlantısı
Tahir Ak

bana da lazım ankarada.... 10 yıllık araç klima gazı hiç değişmedi. soğutması kötü değil ama 32 derece üstünde yetersiz kalıyor gibi.

Toyota serviste gaz + özel yağı var (!) dedi tahmini 3 saat sürer 800 TL dedi.

yanlışlıkla lexus servisini mi aradım diye tereddüt ile kapattım.acaba euromaster in kalitesiz şubeleri de oluyor mu? şube bazında araştırmak lazım

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Tahir Ak yazdı:

bana da lazım ankarada.... 10 yıllık araç klima gazı hiç değişmedi. soğutması kötü değil ama 32 derece üstünde yetersiz kalıyor gibi.

Toyota serviste gaz + özel yağı var (!) dedi tahmini 3 saat sürer 800 TL dedi.

yanlışlıkla lexus servisini mi aradım diye tereddüt ile kapattım.acaba euromaster in kalitesiz şubeleri de oluyor mu? şube bazında araştırmak lazım

Oda bişeymi opel yetkili servisi 400 tl istedi. Arabada 2009 cruze

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Muhip Yılmaz
Sani Gerşon yazdı:

o kaç modeldi acaba?

2010 model

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...