İçeriğe Yönlendir

Ysk Marka Yedek Parça Nasıldır?

Sühan Bozdağ

Recommended Posts

Sühan Bozdağ

Herkese iyi haftalar. Motor yenilenirken yağ pompasını da es geçmeyeyim dedim ve aracıma uyumlu ve uygun fiyatlı ysk markalı bir yağ pompası buldum. Bu marka konusunda bilgisi, deneyimi olan var mı acaba? Motordan çıkan yağ pompasının durumunu henüz bilmiyorum, görmedim. orijinalse ve iyi durumdaysa temizliği yapılıp geri takılır diye düşünüyorum. Aşınmış ve görevini yapamıyorsa bu ysk marka yağ pompasını takmak niyetindeyim. 

Yorum bağlantısı
Mustafa Ayıkoğlu

Geçen ay bi honda civic motoru rektefiye yaptık 93 modeldi sanırım ysk yağ pompasını istemedigim halde arac sahibi tak dedi ve bir ay dayandı rolantide başladı yaģ lambasını yakmaya söküp tekrar orjinal yamada marka pompa taktık o yüzden yağ pompası gibi sürekli calısan elemanlarda orjinal tercih etmenizi öneririm.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Cihat

abi yan sanayiye bulaşma orjinal ara bulamazsan bir soruşturayım yetkili servis var tanıdığım daihatsucu

Yorum bağlantısı
Sühan Bozdağ
Mehmet Cihat yazdı:

abi yan sanayiye bulaşma orjinal ara bulamazsan bir soruşturayım yetkili servis var tanıdığım daihatsucu

İnternetten almış bulundum. Ama iade edeceğim. Eski pompa idare etmeyecek gibiyse araştıracağım. çok sağ ol...

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

pompa nasıl birşey ki? devirdairm gibiyse tek fark rulmanında olabilir. o da yeni rulman eskisinden illaki iyi olacaktır.

Yorum bağlantısı
Sühan Bozdağ
(düzenlendi)

Yağ pompası bu arkadaş... https://hizliresim.com/r2VmI9 

Bugün arabayı teslim aldım. Usta işi beklediğimden çabuk bitirmiş. motoru toplamış, beni aradı. ben de buradan yan sanayi yedek parça hakkında aldığım olumsuz malumattan ötürü yağ pompasını kargodan almadan aynen iade ettim. araba fena olmamış gibi geldi. baskı balata ve supaplar değişince performans artmış. usta 20-50 yağ koymuş. önceden 10-40 vardı. bu beni biraz şüpheye düşürdü. az gittim uz gittim, arabanın torku düşük yaradılışdan diye çok sorun etmeden rampaları saatte 30 km hızla, 2. vitesle çıktım. su doldurmak için çeşme başında durup stop ettim ve sonra marşa bastığımda araba çalışmadı. kontağı çevirince sadece tık sesi geldi. akü bitik değil, farlar yanıyor. teyp çalışıyor. ama icraat yok. tık sesi... O kadar. Kahvede oturan dayıların yardımıyla  vurdurarak çalıştırdım ve yoluma devam ettim. Ustayı aradım. Usta motor sıcak diye çalışmamıştır, marş dinamosuna bakmak lazım dedi. eve geldim, motor soğusun diye 4 saat bekleyip tekrar marşa bastım ama gene o tık sesinden başka bir şey yok. farlar yanıyor, akü hayatta.  ama çalışmıyor. yarın birinden takviye kablosu bulup çalıştırabilirsem ustaya götüreceğim geri. Hikaye bu...

tarihinde Sühan Bozdağ tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

Geçmiş olsun, akü ike de çalışmaz marş motoru bozuksa. Vurdurmak tek seçenek yada çekici.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Levent Güzelkalp

Bugün arabayı teslim aldım. Usta işi beklediğimden çabuk bitirmiş. motoru toplamış, beni aradı. ben de buradan yan sanayi yedek parça hakkında aldığım olumsuz malumattan ötürü yağ pompasını kargodan almadan aynen iade ettim. araba fena olmamış gibi geldi. baskı balata ve supaplar değişince performans artmış. usta 20-50 yağ koymuş. önceden 10-40 vardı. bu beni biraz şüpheye düşürdü. az gittim uz gittim, arabanın torku düşük yaradılışdan diye çok sorun etmeden rampaları saatte 30 km hızla, 2. vitesle çıktım. su doldurmak için çeşme başında durup stop ettim ve sonra marşa bastığımda araba çalışmadı. kontağı çevirince sadece tık sesi geldi. akü bitik değil, farlar yanıyor. teyp çalışıyor. ama icraat yok. tık sesi... O kadar. Kahvede oturan dayıların yardımıyla  vurdurarak çalıştırdım ve yoluma devam ettim. Ustayı aradım. Usta motor sıcak diye çalışmamıştır, marş dinamosuna bakmak lazım dedi. eve geldim, motor soğusun diye 4 saat bekleyip tekrar marşa bastım ama gene o tık sesinden başka bir şey yok. farlar yanıyor, akü hayatta.  ama çalışmıyor. yarın birinden takviye kablosu bulup çalıştırabilirsem ustaya götüreceğim geri. Hikaye bu...
Akü dolu ise takviye anlamsız olur çekiç sapı ile mars motoruna tıklayın muhtemelen çalışır. Yada vurdurup çalıştırın ama motor sıcak ondan çalışmamış deyen ustaya lastik bile değiştirmem ben umarım motoru düzgün toplamıştır
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

marş dinamosu için büyük bir çekiç taşıyın. tak diye tepesine tıklayın. eski marş motorları öyle takılabilir ısınınca. arıza olsa ittirince çalışmazdı.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Sühan Bozdağ
Levent Güzelkalp yazdı:
Sühan Bozdağ yazdı:

Akü dolu ise takviye anlamsız olur çekiç sapı ile mars motoruna tıklayın muhtemelen çalışır. Yada vurdurup çalıştırın ama motor sıcak ondan çalışmamış deyen ustaya lastik bile değiştirmem ben umarım motoru düzgün toplamıştır

Akü dolu. şüphe yok. Marş motoruna çekiç, tekme, tokat girdim ama sonuç yok...  

Yorum bağlantısı
Sühan Bozdağ
Dogan Arsiray yazdı:

marş dinamosu için büyük bir çekiç taşıyın. tak diye tepesine tıklayın. eski marş motorları öyle takılabilir ısınınca. arıza olsa ittirince çalışmazdı.

Vurdurunca çalıştı evet. ama heyhat, şimdi dağın başında, en yakın evin 1.5 km mesafede olduğu bir yerdeyim ve araba 1.5 ton ben ise  70 kg bir adamım. :) 

Satılık daihatsu feroza- sahibinden tramer kaydı yok. dosta gitmez...

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...