İçeriğe Yönlendir

Lastik Hakkında

Erhan KÜL

Recommended Posts

Erhan KÜL

Herkese merhaba 225*50*17 lastik yerine çıkma 225*45*17 Michelin lastik buldum. Lastik 2017 8.ay üretimli ayrıca 2500 km yapmamış gayet iyi.şimdi söylediğim ebatı alırsam sıkıntı olur mu? İkinci sorum lastikler 2 yıldır hiç kullanılmamış deforme olmuşmudur sıkıntı yaşarmıyım? Cevaplarınız acil laZım şimdiden teşekkürler

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

lastikler kuçuk durur. km sayacı olduğundan hızlı gösterir.

michelin lastik yazın ortasında güneşin altında filan beklemediyse 5 6 sene gayet güzel iş yapar.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Erhan KÜL
Dogan Arsiray yazdı:

lastikler kuçuk durur. km sayacı olduğundan hızlı gösterir.

michelin lastik yazın ortasında güneşin altında filan beklemediyse 5 6 sene gayet güzel iş yapar.

Hocam km sayac meselesi ve küçük durma meselesine göre sizce almamalımıyım

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Erhan KÜL yazdı:

Hocam km sayac meselesi ve küçük durma meselesine göre sizce almamalımıyım

küçük durması gözünüzü rahatsız etmeyecekse, lastikler gerçekten hasarsız ve iyi durumda ise alınır neden alınmasın?

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Mahir Yıldız

lastik oranına bakmak lazım %3 geçiyor ise tavsiye edilmez

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Önerilmez. 

1000 km gitmiş gibi görüneceksiniz ama gerçekte 965 km gideceksiniz. 

Konfor düşecek, Esneme azalacak. Süspansiyona daha fazla yük binecek. 

Aracın ivmelenmesi artacak, Yere yaklaşacak. 

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Furkan Avcı
Erhan KÜL yazdı:

Herkese merhaba 225*50*17 lastik yerine çıkma 225*45*17 Michelin lastik buldum. Lastik 2017 8.ay üretimli ayrıca 2500 km yapmamış gayet iyi.şimdi söylediğim ebatı alırsam sıkıntı olur mu? İkinci sorum lastikler 2 yıldır hiç kullanılmamış deforme olmuşmudur sıkıntı yaşarmıyım? Cevaplarınız acil laZım şimdiden teşekkürler

orjinal ebat 225/50/17 mi? (A4 leri bilmediğim için soruyorum)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erhan KÜL

Evet 225*50*17 . Kapı kısmın da 17 JANT için yazan diğer ebat 245*45*17. Benim taktırmayı düşündüğüm çıkma lastik ebatı 225*45*17 ise yazmıyor

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Erhan KÜL yazdı:

Evet 225*50*17 . Kapı kısmın da 17 JANT için yazan diğer ebat 245*45*17. Benim taktırmayı düşündüğüm çıkma lastik ebatı 225*45*17 ise yazmıyor

Ben almazdım. 

225/50R17 takip edin. denk gelecektir. Zor bir ölçü olmasa gerek. 

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Erhan KÜL
Mehmet Ozyurek yazdı:

Ben almazdım. 

225/50R17 takip edin. denk gelecektir. Zor bir ölçü olmasa gerek. 

Yok hocam ölçü zor değil.çıkma lastikler arkadaşımın güvenilir ve nerdeyse hiç yol yapılmamış. Bu nedenle eksi ve artılarını öğrenmek istedim..michelin lastik sıfır alsam 3 bin e yakın fiyat farkı oluyor.lastikte fiyat vs düşünülmez önemli tabi fakat bu lastik ebatı uygun olacaksa lastikler temizken de boşuna para vermek istemedim. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...