İçeriğe Yönlendir

C-Max Lastik Problemi

Onur Yapıcı

Recommended Posts

Metin Uzunoğlu
Metin Akbal yazdı:

Ben 225 45 17 nin bu araca uyumlulugunu arastirmani tavsiye ederim cunku lastik basina 150 200 civarinda avantajin olacak. O da 4 lastikten 1 tanesi bedavaya gelir demek. 215 50 17 den 225 45 17 ye gecen biri olarak tavsiye ediyorum. Su an bahsettigim ebatta bir Nokian 500 550 civarinda.

215/50 17 muadili 235/45 17. 225/45 17 bir tık küçük oluyor ve yanak yüksekliği azalıyor.  Zamanında çok araştırmıştım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal
215/50 17 muadili 235/45 17. 225/45 17 bir tık küçük oluyor ve yanak yüksekliği azalıyor.  Zamanında çok araştırmıştım.
Benim kitapcikta yaziyor uyumluluk. Evet 1 tik kucuk ama cok pahali 215 50 17 [emoji16]
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Onur Yapıcı

evet bende araştırdım bir ara düşündüm sizin gibi ama mehmet özyürek çapın daha ufaldığını yazmıştı ondan bilemedim bende

215 50 r17'nın 225 45 17'den pahallı olması da anlamış değilim mantık nedir çözemedim. :) bakalım bu hafta bu ızdırap biticek benim için kısmetse 

Yorum bağlantısı
Yusuf Taş

Hem Fiestamda (yazlık kışlık) hem şuan kullandığım Fluence de (kışlık) olarak falken kullandım. En son geçen hafta yazlık lastik durduğu yerde patladı zaten değişim zamanı gelmişti. Ebat 205 50 R17, gerçekten bu ebatlarında biraz pahalı ortalama 700-800 ₺, önceki kullanımlarımdan memnun olduğum için yine falken aldım. Şimdiye kadar hiç sorun yaşamadım o yüzden tavsiye ederim. Yol tutuşu, ıslak zemin performansı gayet tatmin edici.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Onur Yapıcı

oydu buydu sonucu yazmayı unuttum sizlere özür :) continental premiumcontact 6'da karar kıldım ama anlamsızca lastiğe zam geldiği için michelin primacy 4 aldım. eski lastikte bayağı bir ses yapıyormuş sanki bridgestone  söktüm michelin taktım gibi oldu ama arabanın içinde muazzam ses farkı oldu. 

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora
Onur Yapıcı yazdı:

oydu buydu sonucu yazmayı unuttum sizlere özür :) continental premiumcontact 6'da karar kıldım ama anlamsızca lastiğe zam geldiği için michelin primacy 4 aldım. eski lastikte bayağı bir ses yapıyormuş sanki bridgestone  söktüm michelin taktım gibi oldu ama arabanın içinde muazzam ses farkı oldu. 

Çok iyi lastik ama kaldırıma dikkat edin, yanaklar hassas oluyor. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

Babamın avensise 215/55 r17 Hankook Ventus Prime 3 aldım kaymayan araba kaymaya başladı sanki. Havaları 32 imiş 34 yaptım nispeten düzeldi ama halen şöyle yola bi yapıştığını görmedim. Sebebi ne olabilir ki herkesin tavsiye ettiği lastiklerden..

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

İlk başta tutuş zayıf oluyor bir süre sonra kendine gelir. Kuru tutuş kabak lastik ile daha fazladır mesela. 

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Emre Şimşek
Evren Erakçora yazdı:

İlk başta tutuş zayıf oluyor bir süre sonra kendine gelir. Kuru tutuş kabak lastik ile daha fazladır mesela. 

2 aydır takılı ama hastane önünde yatıyor doğru düzgün yol da yapamadık..

zZjfgY.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Koray Demir
Evren Erakçora yazdı:

Babanız nasıl oldu , (yanlış hatırlamadım inşallah.) Geçmiş olsun.  

İlgili konusuna yazabilirsiniz naçizane 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Babamın avensise 215/55 r17 Hankook Ventus Prime 3 aldım kaymayan araba kaymaya başladı sanki. Havaları 32 imiş 34 yaptım nispeten düzeldi ama halen şöyle yola bi yapıştığını görmedim. Sebebi ne olabilir ki herkesin tavsiye ettiği lastiklerden..
2011 var bende falken ile bile aracın kaydığını görmedim. not bu arabayı aldığımdan beri virajda sollama huyu peyda oldu :) güzel arabanız maşaAllah
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Yanar
Emre Şimşek yazdı:

Rodajını tamamlamadan dikkatli kullanmakta fayda var, tüm lastiklerin sitelerinde bu uyarı yazar. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen
Tahir Ak yazdı:

Hankook Ventus Prime 3 aldım kaymayan araba kaymaya başladı

İlginç, ben 3 senedir kullanıyorum memnumun, faklı ölçülerde farklı sonuçları oluyor lastiklerin tabi ona göre bakmak lazım testlere.

Yorum bağlantısı
Emre Şimşek
Tahir Ak yazdı:

2011 var bende falken ile bile aracın kaydığını görmedim. not bu arabayı aldığımdan beri virajda sollama huyu peyda oldu :) güzel arabanız maşaAllah

İşte beni de fena alıştırdı şimdi korkuyorum 😅

Mustafa Yanar yazdı:

Rodajını tamamlamadan dikkatli kullanmakta fayda var, tüm lastiklerin sitelerinde bu uyarı yazar. 

O halde dikkat edeyim bir müddet. Kendi arabama da lastik aldım ikisinde de zorlamayayım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Onur Yapıcı

Kesinlikle ilk 1000 km çok iyi performansı olmuyor lastiklerin michelin diğerlerine göre yumuşak olduğu için sıcak asfaltta pek sorun olmuyor ama stabil yollarda çok iyi tutmuyor belli bir zaman sonra yol tepkileri daha iyi oldu. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...