İçeriğe Yönlendir

Sigortacınızdan Araç Alımlarında Nasıl Destek Alıyorsunuz?

Ahmet Çalışkan

Recommended Posts

Ahmet Çalışkan

Merhaba,

Araç alımlarında bazen görüyorum sigortacılardan bilgi falan alıyolar. Ne bilgisi alıyorsunuz mesela? Tramer kaydının nasıl sorgulandığı, kilometrenin nasıl sorgulandığı belli. Aracın durumunu zaten ustaya, ekspere vs soruyoruz. Peki sigortacıya ne soruyorsunuz? Hangi konularda destek alıyorsunuz?

Merakımdan soruyorum. Biz de soralım sigortacımıza :)

Yorum bağlantısı
Önder Özcan

-Tramer öğrenmek için mesaj atıyorsun mesaj geliyor: xx.xx 2014 kaza 1 xxxx lira . Güzel tek hasar kaydı ve düşük rakam. Ama mesela 2015 ten itibaren kasko yok?

-Kaç el değişmiş

-En son ne zaman el değişmiş

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ahmet Çalışkan
Önder Özcan yazdı:

-Tramer öğrenmek için mesaj atıyorsun mesaj geliyor: xx.xx 2014 kaza 1 xxxx lira . Güzel tek hasar kaydı ve düşük rakam. Ama mesela 2015 ten itibaren kasko yok?

-Kaç el değişmiş

2015 ten itibaren kasko yoksa sigortacı hasar kaydını görebiliyor mu ki? Kaydı tutulmadıysa? Bir de en son el değiştirdiği tarih ruhsatta da yazıyor bildiğim kadarıyla. Ama kaç el değiştiğini görebilmeleri çok iyi.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Ne desteği ya? Bi kere elini cebine attığını görmedim ben :crazy:

• Beğen 3
  • Teşekkür 1
  • Mutlu 3
Yorum bağlantısı
Emre Demir
(düzenlendi)

valla alırken değil değil aldıktan sonra işimiz düşüyor , demek öncesinde de yardımı mı oluyormuş EMMİ ? 

Gerçi Servet abi Çağlar abi ve emmi zamanında arabanın farını vermeyen kaskonun ciğerini söktü ya o yeter 

tarihinde Emre Demir tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Önder Özcan
Ahmet Caliskan yazdı:

2015 ten itibaren kasko yoksa sigortacı hasar kaydını görebiliyor mu ki? Kaydı tutulmadıysa? Bir de en son el değiştirdiği tarih ruhsatta da yazıyor bildiğim kadarıyla. Ama kaç el değiştiğini görebilmeleri çok iyi.

- :) 2015 ten beri kaskosuzsa, Özyürek diyor ki; bu araçta az hasar kaydı var ama 5 senedir kaskosuz, hasar almış ve cepten yaptırılmış olabilir, dikkat et.-

- Son el değiştirme tarihi ruhsatta görünüyor da, biz ruhsatı görmediysek? Kaç kişi telefonda soruyor, en son ne zaman el değiştirdi diye? İlandan arabayı gördün beğendin, her beğendiğimiz araca mesaj atarsak yanarız, araba alacağım zaman favoriye 20 tane araç ekliyorum ben. Sigortacın sayesinde ön eleme yapıyorsun. onra mesaj atıyorsun, sonra arabayı görüyorsun, beğenirsen ekspertize götürüyorsun.

Sani Gerşon yazdı:

Kendi cebine atmasına gerek yok ki, benim cepten çıkmıyo eli :angry:

• Beğen 2
  • Mutlu 4
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

şöyle, eski arabayı satmaya çalışıyorum kendisine ben :D başka bir numarası yok 😛

genel olarak diyorsanız, belki kasko durumu ve kaç sahip değiştirdiği belki sorulabilir. artık km bilgisi filan gelmiyor zaten.

• Beğen 1
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

Bu arabayı sevmedim başka bak diyor direk 😃

• Beğen 2
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Bana da araç almadan önce kaskoya bakıyor. Hangisi çok kazandırıyor ise onu al diyor bıyıkları dökülesice

• Beğen 3
  • Mutlu 10
Yorum bağlantısı
Furkan Avcı

Sigortacılarda çok bir şey göremiyor, ben mesela bu arabanın yaklaşık kaskosu/trafiği ne kadar tutar diye danışmıştım :)

Yorum bağlantısı
Ramazan Turan

Sadece kaç el değiştirmiş, kaskolu binilmiş mi gibi bilgileri soruyorum. Sigorta veya kasko yaptırırken ise "Tamam abi, sen daha iyi bilirsin deyip", kredi kartı resmini gönderiyorum, gerisi sağ olsun hallediyor abim, gözüm arkada kalmıyor.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Sigortacı pek bilgi veremez ama fikir verir. 
çünkü eskiden gördüğümüz çoğu şeyi artık göremiyoruz. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Fatih Evcin
Mehmet Ozyurek yazdı:

Sigortacı pek bilgi veremez ama fikir verir. 
çünkü eskiden gördüğümüz çoğu şeyi artık göremiyoruz. 

anlaşıldığı üzere para da vermiyor  :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
anlaşıldığı üzere para da vermiyor  [emoji4] 

Sigorta benden olursa, altın veya platin renkli, mercedes logolu kartlar var ama :)
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Önder Özcan

Sigorta benden olursa, altın veya platin renkli, mercedes logolu kartlar var ama default_smile.png
Gene mi malum karttan bahsediyoruz [emoji22]
Ne olur adini anmayalim artik. Ya da Tüfekçi'yi, Engin'i, Sefa'yi, Talhayi MB logolu kart almaya ikna edelim. Alsinlar, sana resmini atsinlar belki benim kart o zaman biraz soğur.
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Kaskolu binilme süresi, kaç el değişmiş bunlar da mesajla görülüyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
Sani Gerşon yazdı:

Eskiden çekirdek filan oluyordu, o da bitti :(

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Ozan Yurtsever

Ben araç alacağım zaman tramer sorgusu dışında sigortacıma aracın şase nosunu atıyorum o da bana ağır hasar kayıtlı ya da hasar kayıtlı araç listesinde olup olmadığını söylüyor.meblağ göremiyorum ama sadece listede var mı yok mu onu söyleyebilirim diyordu, nasıl söylüyor bilmiyorum en son geçen sene meganı alırken bu şekilde yardımcı olmuştu. 

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Tahir İlter yazdı:

KVKK yüzünden eskisi gibi rahatça incelemeyebilirler. @Mehmet Ozyurek

Durum nasıl abi acentelerde 

Eski sahipleri, hasar dosyası olup olmadığı, eski poliçeleri görülüyor sadece. 

Sigorta çalışır gibi tüm bilgilerle çalışırsam da pert kaydı vs var mı görebiliyorum. 

Eskiden tek bilgi ile her şeyini görürdük.. Şimdi iki bilgi gerekli.  

Kapattılar.  

Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan
Önder Özcan yazdı:

-Kaç el değişmiş

Tramer sorgusu ile de öğrenilebiliyor abi bunlar. Ne kadar süre kaskolu binilmiş, mevcut kaskosu var mı, plaka değişikliği olmuş mu, hangi illerden tescil edilmiş, araç türü değişikliği yapılmış mı, en son sahibi şahıs mı şirket mi, son sahiplik süresi gibi bilgiler öğrenilebiliyor.

Yorum bağlantısı
Önder Özcan
Mustafa Arıkan yazdı:

Tramer sorgusu ile de öğrenilebiliyor abi bunlar. Ne kadar süre kaskolu binilmiş, mevcut kaskosu var mı, plaka değişikliği olmuş mu, hangi illerden tescil edilmiş, araç türü değişikliği yapılmış mı, en son sahibi şahıs mı şirket mi, son sahiplik süresi gibi bilgiler öğrenilebiliyor.

Önder Özcan yazdı:

- :) 2015 ten beri kaskosuzsa, Özyürek diyor ki; bu araçta az hasar kaydı var ama 5 senedir kaskosuz, hasar almış ve cepten yaptırılmış olabilir, dikkat et.-

- Son el değiştirme tarihi ruhsatta görünüyor da, biz ruhsatı görmediysek? Kaç kişi telefonda soruyor, en son ne zaman el değiştirdi diye? İlandan arabayı gördün beğendin, her beğendiğimiz araca mesaj atarsak yanarız, araba alacağım zaman favoriye 20 tane araç ekliyorum ben. Sigortacın sayesinde ön eleme yapıyorsun. onra mesaj atıyorsun, sonra arabayı görüyorsun, beğenirsen ekspertize götürüyorsun.

Biliyorum Mustafa. Her beğendiğimiz araca mesaj atmaya o kadar para veremeyiz.  Sigortacımızdan ön bilgi olarak alırız bunları sonrasında üstteki mesajımda yazdığım sıralama.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...