İçeriğe Yönlendir

İşitme Cihazı Tavsiyesi Vermek İstiyorum

Ümit Türk

Recommended Posts

Ümit Türk

değerli dostlar; 

işitme engelliyim. küçüklüğümden beri ( 5yaş sonrası başlamıştır). çok şükür işitme cihazı sayesinde duymaktayım. ileri derecede  bilateral sensorinöral işitme kaybım mevcut. yaklaşık 80db kayıp.

ben bu konu hakkında bilgi vermek için yazmak istedim. 

işitme kaybı olupta işitme cihazı almak isteyenler için bir tavsiye vermek istiyorum. yaklaşık 1 hafta önce 24 bin liraya signia 312 7x modeli çift işitme cihazı aldım. fiyatı çok tuzlu evet durumu iyi olanlar için tavsiye vermek istedim. inanılmaz özellikleri vardır.  bluetooth sayesinde telefonla konuşma wifi ile tv izleme hd kalitesinde müzik dinleme vs. bir çok özellikleri vardır.  hatta işitme kaybı olmayanlar bile bu cihazı ( çok telefonla konuşanlar şirket personelleri vs.) aldığını gördüm. bu cihaz geçen sene ödüllü olarak piyasaya girmiştir.  

daha detaylı olarak https://www.signia.com.tr/pure312/ adresinden öğrenebilirsiniz .

arkadaşlar çevrenizde işitme kaybı olupta işitme cihazı almak isteyen varsa bir arkadaşımı önerebilirim. kendisi siemens marka işitme cihazı satmaktadır.  ciddi oranda indirimde yapmaktadır. her türlü yardımcı olur.  kendisini bu işe adamış durumda. 

benim referansımla gidip görüşebilirler.  kendisinde kocaeli gebzede ofisi vardır. 

yönetimin onayı varsa ad soyad telefon vermek istiyorum. 

uzun oldu ama okuduğunuz için  anlayışınız için teşekkür ederim.  

hayatın sesinden mahrum kalmayın.... 

• Beğen 4
  • Teşekkür 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Muhip Yılmaz

Forum yararına bir paylaşım olduğunu düşünüyorum. İşitme cihazları bir hayli pahalı, güzel indirim yapılabilirse ilaç gibi gelir ihtiyacı olan hastalara. 

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Ümit Türk
Mehmet Muhip Yılmaz yazdı:

Forum yararına bir paylaşım olduğunu düşünüyorum. İşitme cihazları bir hayli pahalı, güzel indirim yapılabilirse ilaç gibi gelir ihtiyacı olan hastalara. 

evet indirim konusunda çok yararı olacak .

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Ümit, çok şükür işitme kaybı yaşamıyorum. Ancak yaptığım işin gereği bazen çok hassas sesleri daha net duymak adına bu tip cihaz almayı düşünüyorum. Sağlıklı kulak için atıyorum 50 metre ötedeki konuşmayı anlamayıp bu tip cihaz takınca dip gürültü olmadan duyabilirmiyim? Mesafe sadece duyma şiddeti artışı için örnek

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ümit Türk
(düzenlendi)
Servet Aydın yazdı:

Ümit, çok şükür işitme kaybı yaşamıyorum. Ancak yaptığım işin gereği bazen çok hassas sesleri daha net duymak adına bu tip cihaz almayı düşünüyorum. Sağlıklı kulak için atıyorum 50 metre ötedeki konuşmayı anlamayıp bu tip cihaz takınca dip gürültü olmadan duyabilirmiyim? Mesafe sadece duyma şiddeti artışı için örnek

abi Allah sağlığını bozmasın. 

bu cihazda hareket sensörü var. yani gelen sese odaklanıyor hemen. çevre gürültüyü azaltıp istediğin sesi dinleyebiliyorsun. 

aynı zamanda iphone cihaza özel programı var. istediğin yönde istediğin sesi ayarlayıp dinleyebiliyorsun.  

karşılıklı konuşuyoruz. seni duyamadığım zamanda yanlardan ve arkadan gelen sesleri kapatıp seni duyabiliyorum. çok enteresan gelecek ama gerçekten böyle bir özellik var ve denedim. çok başarılı.

almadan önce demo cihazla denemesini yapabiliyorsun. .

tarihinde Ümit Türk tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Çoklu mikrofon var demekki. Belirli mesafeden sonraki sesler duyulmuyor.. Htc öyle idi. 40 cm yanında adam kessinler duyulmaz

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ümit Türk
Servet Aydın yazdı:

Çoklu mikrofon var demekki. Belirli mesafeden sonraki sesler duyulmuyor.. Htc öyle idi. 40 cm yanında adam kessinler duyulmaz

Seste sınır yok yükseltebiliyorsunuz 

htc işitme cihazını ilk defa duydum

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...