İçeriğe Yönlendir

Linea - Klimadan Viteste Gelen Metal Sürtme Sesi?

Ercüment Vural

Recommended Posts

Ercüment Vural

Merhaba arkadaşlar aracım 2012 E5 1.3 Fiat Linea son bir haftadır klimayı açtığımda metal sürtme sesi geliyor.Vitesten boşa attığımda yada debriyaja bastığımda bu metal sürtme sesine benzettiğim ses kesiliyor.Yakın arkadaşım klima kontrol tellerinden kaynaklanabileceğini belirtti bende sizlere danışmak istedim.Acaba rulman yada kasnaktan geliyor olabilir mi? Klima açık motor kapunu açıp gaz verdiğimde bu ses yok dolayısıyla kompresörden olacağını sanmıyorum.

Ses "cemkaan" adlı başka bir forum üyesi arkadaşdan alıntıdır.

https://m.youtube.com/watch?feature=youtu.be&v=MCqtFqBfh-c

Yorum bağlantısı
M. Asım Kahraman

Merhaba, araç viteste devirlenirken klima basıncı da artıyor haliyle, gaz akışı kuvvetleniyor o esnada aracın göğüs kısmında bulunan evaporatör bakır plakalarından kuvvetli basınçla geçen gazın sesi içeri geliyordur.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ercüment Vural
M. Asım Kahraman yazdı:

Merhaba, araç viteste devirlenirken klima basıncı da artıyor haliyle, gaz akışı kuvvetleniyor o esnada aracın göğüs kısmında bulunan evaporatör bakır plakalarından kuvvetli basınçla geçen gazın sesi içeri geliyordur.

Cevabınız için teşekkür ederim.Peki bu sorunu çözmenin yolu nedir? Sanayide klima gazına baktırdığımda gazının normal olduğunu söylemişlerdi.

Yorum bağlantısı
M. Asım Kahraman

Klimanın çalışma prensibi gereği bu durum aslında, sesin size gelmesi yetersiz evap yalıtımı ve zamanla yorulan sistemin bir sonucu olabilir. Yapılacak bir şey olduğunu sanmıyorum ama yine de danışın isterseniz.

Yorum bağlantısı
Ercüment Vural
M. Asım Kahraman yazdı:

Klimanın çalışma prensibi gereği bu durum aslında, sesin size gelmesi yetersiz evap yalıtımı ve zamanla yorulan sistemin bir sonucu olabilir. Yapılacak bir şey olduğunu sanmıyorum ama yine de danışın isterseniz.

Görüşleriniz için teşekkürler.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...