İçeriğe Yönlendir

Megane II HB Tavsiye

Levent Güzelkalp

Recommended Posts

Levent Güzelkalp
(düzenlendi)

Merhabalar; Fikirlerinize ihtiyacım var

-> Eşimin yaklaşık 15 yıllık ehliyeti var ama tecrübesi epey az ,😀 şehir içinde kullanacağı Markete ,  çocuğun okula gideceği Otomatik Vites Bir Araç arayışındayım . Tahminimce ayda en fazla 200 km yapar.

->Benzin yada LPG li olabilir bu paraya Dizel sorun çıkarır tamiri daha zor olabilir diye düşünüyorum.

-> Ekonomik anlamda borçlanmak istemiyorum o yüzden 55 Bin TL üst sınırım var.

-> Km ve boya takıntım yok yeter ki  şaselerde işlem olmasın ekleme çıkarma olmasın

-> Tecrübe kazana na kadar kullanacak sonrasında daha güncel suv tarzı bir araç almak için satılacak satarken zarar ettirebilir.

-> İşlerim 15 temmuzdan sonra rahatlayacak o zaman araç alımı için şehir dışında çıkabilirim . İstanbul Ankara izmir Çanakkale Bursa olabilir ondan uzak zor olur.

İlk Başlarda 307 lere ve colt lara yönelmiştim ama

307 otomatik tork konvektörün arkasındaki radyatör küçük gelmesinden dolayı  ısınınca sapıtıyormuş yağ bozuluyormuş o yüzden ısınmasında imkan vermeden kullanmak gerekiyormuş.

Bazı kullanıcılar yazın motordaki termostat iptal edip suyun sürekli dönmesini sağlayıp ısıyı düşük tutmaya çalışıyormuş diye okudum o yüzden eledim .

Colt un şansızımı manul gibi çalışıyormuş tam otomatik değilmiş ondan eledim .

****Ben şimdilik bu ekteki ilanlar arasında kaldım ama heran bir fırsat çıkıp başka araçta bakabilirim.

İlk ilan İstanbul

Boyayan usta kördü herhalde renginden dolayı uyuz oldum. Artısı Km Düşük 55 Bırakıyor araç başında 54 bırakacak gibi

İkinci İlan İzmir

Km ilk ilana göre biraz fazla ama daha güzel durduğu bir gerçek.

Megan II HB ler Fransa üretimi imiş sedanlar Başka bir üretim imiş. O yüzden iç trimler falan HB daha iyi diye duydum .Otomatiğinde 40 binde bir yağ değişimi ve plastik seloid değişimi dışında sağlanmış 

tarihinde Levent Güzelkalp tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Sinan Akgöl
(düzenlendi)

Bu araçta da 307'de ki şanzıman var yalnız :) 

İkisinde de önemli olan şanzıman bakımı yapılmış mı. 6 selonoid var 2si basınç 4'ü sıralama selonoidi, 2 sensör altta birde ana beyin gibi. Yağ soğutucusu kaçağı ile yağına su karıştırma sorunu var en büyük problem. 

tarihinde Sinan Akgöl tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Levent Güzelkalp
Bu araçta da 307'de ki şanzıman var yalnız [emoji4] 
Bilmiyordun abi bir şey daha öğrendim [emoji3] piyasayı dedikodular yönlendiriyor valla sanayide ustama sordum megan otomatik daha sorunsuz 307 daha sorunlu dedi aslında aynı şanzıman kullandığını usta ada bilmiyor herhalde
Yorum bağlantısı
Sinan Akgöl
(düzenlendi)
Levent Güzelkalp yazdı:

Bilmiyordun abi bir şey daha öğrendim emoji3.png piyasayı dedikodular yönlendiriyor valla sanayide ustama sordum megan otomatik daha sorunsuz 307 daha sorunlu dedi aslında aynı şanzıman kullandığını usta ada bilmiyor herhalde

Scenic Clio Megane vs BVA diye geçiyor diye belki öyle dedi.4 ileri tork konvertörlü klasik.

Şanzıman konum sensörleri bile aynı Peugeot Renault Citroen.  

307 ecu olarak daha sıkıntılı ecu arızaları şanzımana sekebilir vs. Sanmıyorum ama o kadar fark olsun ikiside aynı ustaya daha sorunsuz megane denk gelmiş ondan olabilir.

Sana yardımı dokunur :) Levent aynı yaştayız ya abiye gerek yok :D 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Levent Güzelkalp
Scenic Clio Megane vs BVA diye geçiyor diye belki öyle dedi.4 ileri tork konvertörlü klasik.
307 ecu olarak daha sıkıntılı ecu arızaları şanzımana sekebilir vs. Sanmıyorum ama o kadar fark olsun ikiside aynı ustaya daha sorunsuz megane denk gelmiş ondan olabilir.

Sana yardımı dokunur [emoji4] Levent aynı yaştayız ya abiye gerek yok [emoji3] 
Aynen abi 308 de aynı şanzıman varmış ama onun soğutucusu daha büyükmüş onda sorun yokmuş büyük şehirde yaşayanlar hurdacidan 308 şanzuman radyatörü alıp 307 takıyorlarmış
Yorum bağlantısı
Sinan Akgöl
Levent Güzelkalp yazdı:
Sinan Akgöl yazdı:

Sana yardımı dokunur emoji4.png Levent aynı yaştayız ya abiye gerek yok emoji3.png 

Aynen abi 308 de aynı şanzıman varmış ama onun soğutucusu daha büyükmüş onda sorun yokmuş büyük şehirde yaşayanlar hurdacidan 308 şanzuman radyatörü alıp 307 takıyorlarmış

Oda yalan 308 var bizde :D Bu işi bir tek Ruslar çözdü onlarda kendi arge çalışması ile radyatör yaparak. 308den söküp 307ye taktıklarıda aynı yenileniyor sadece büyümüyor

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Levent Güzelkalp
Oda yalan 308 var bizde [emoji3] Bu işi bir tek Ruslar çözdü onlarda kendi arge çalışması ile radyatör yaparak. 308den söküp 307ye taktıklarıda aynı yenileniyor sadece büyümüyor
Sayende öğrenmiş olduk abi internet ortamında herkes bilip bilmeden sallıyor sonrasında doğru bilgiye ulaşmak zorlaşıyor.
Yorum bağlantısı
Fatih Evcin

Merhaba,

Megane 2 hb küçük gibi dursa da büyük bir araçtır C sınıfı. Bence ilk kullanım için dönüş ve park sorununu daha aza indirgemek adına otomatik cliolara da bakabilirisiniz. Bursa'dan beğendiğiniz araç olursa ön tespit için gider bakar baktırır sahibi ile görüşürüm.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Levent Güzelkalp
4 ileri otomatik bir şekilde tamir edilir
307 otomatik olan arkadaşımda zamanında şanzımanın selenoid valflerini revize ettirdi başkada sorun ysşamsdı
Bende megane 2 hb bakacağım bsyrsm sonrası çok araba varda 60 bine kadar en mantıklısı bu

Donanım iyi yedek parça ucuz sanayide usta çok
Ben birde opel meriva bakacağım eşim için ama tam otomatik megane 2 daha mantıklı
Focus 1 lerde uçmuş o nedenle megane 2 daha ağır basıyor
Herşey uçuyor abi peynirin kilosu 40 lira 2 el şans işi en sağlam araba diye alınır 20 km sonra yatak sarar renault ülkemizde tutuluyor özellikle küçük şehirde
Merhaba,
Megane 2 hb küçük gibi dursa da büyük bir araçtır C sınıfı. Bence ilk kullanım için dönüş ve park sorununu daha aza indirgemek adına otomatik cliolara da bakabilirisiniz. Bursa'dan beğendiğiniz araç olursa ön tespit için gider bakar baktırır sahibi ile görüşürüm.
Teklif etmek kral hareket abicim bursada bulursam rahatsız ederim seni ever küçük duran büyük araç nerede ise focus 2 kadar var . Edirne de pek trafik park sorunu yok ecemiligini atana kadar sağ koltukta ben olacağım kısmetse sonra herkes kendi arabasına [emoji3]
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sinan Akgöl

Tek sikintisi yedek parca oda kaportada bir tik pahali diye. 5 ileri olmasi lazim bunlar beton yag su filtre devam klima yari otomatik. Cok ferah genis bir araba az geldi hb diyede cok sevilmedi. 

Mert Gulkokan yazdı:

Bu araçlardan pek yok fiystları normal civiclere göre daha uygun gibi
Vites konumu çok güzel
Bu araçlar hakkında bilginiz varsa olumsuz bir yanı ya da kronik sorunu var mıdır ?

Hatirladiklarim bunlar :)

• Beğen 1
  • Üzgün 1
Yorum bağlantısı
Cihat Küçükay

Otomatik vites için honda jazz, civic bakın.

Yorum bağlantısı
Levent Güzelkalp
Otomatik vites için honda jazz, civic bakın.
Onlar için kredi kullanmam lazım şu günlerde borçlanmadan çekmiyorum
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sinan Akgöl

Honda Civic ep3 sarı sitede ararken sadece civic hatchback 5kapı diye aratın çünkü hem az geldi hemde sahipleri motor seçeneklerini hep yanlış işaretliyor araçlar çıkmıyor bazen aramalarda.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Levent Güzelkalp
Ekledim favorilere abicim

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-renault-full-plusfull-sanrooflu-megane-2-838999408/detay bu ilan için yorumunuz nedir değişen olarak 2 kapi ve kaput dedi ama pek bilgim yolka getirdi satıcı

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Levent Güzelkalp
Komple boyalı diyor?
Boyası önemli değil abi de neden boyandığı önemli [emoji3] şimdi 53 yaptı fiyatı 50 biter gibi haftaya kalırsa gidip bakacam gozume uyarsa yeşil onay ekspertize gösteririm artik
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cihat Küçükay
Boyası önemli değil abi de neden boyandığı önemli [emoji3] şimdi 53 yaptı fiyatı 50 biter gibi haftaya kalırsa gidip bakacam gozume uyarsa yeşil onay ekspertize gösteririm artik
Komple lafına takıldım. Tavan dahil boyandıysa hiç girme bence, sadece diğer taraflar boyandıysa durumuna göre girilebilir.
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Sinan Akgöl
(düzenlendi)

Tavan döşemesi çok kötü özellikle sunroof kısmı,

Ön farlar yılının farları değil.

Jantlarda öyle :)

Gerisi sende.

Son seri Plaka yeni plakası değişmiş.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Levent Güzelkalp
Tavan döşemesi çok kötü özellikle sunroof kısmı,
Ön farlar yılının farları değil.
Jantlarda öyle [emoji4]
Gerisi sende.
Son seri Plaka yeni plakası değişmiş.
https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-renault-full-plusfull-cam-tavan-otomatik-832478694/detay bu nasi peki abicim
Komple lafına takıldım. Tavan dahil boyandıysa hiç girme bence, sadece diğer taraflar boyandıysa durumuna göre girilebilir.
https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-renault-full-plusfull-cam-tavan-otomatik-832478694/detay bu nasi peki abicim
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sinan Akgöl
(düzenlendi)

Şöyle renk ve yaştan dolayı boyalı yazısını görünce direk uzaklaşıyorum.Bu araç en azından yılının parçaları ile toplanmış 

Bu şanzımana iyi baktırman lazım özellikle yağ kaçağına, yağ soğtucusunun diplerine. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cihat Küçükay

Tavan cam ve sunroof var. Sunroof motoru kontrol edilmeli, bende de sunroof var. Kontrol ettirmemenin cezasını çekiyordum az daha. Ön takımlar, enjektörler ve şanzıman bilen bir ustaya gösterilmeli. Cam tavan araçların yürürü sağlam olduktan sonra boyası fazla göze batmıyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Levent Güzelkalp
Şöyle renk ve yaştan dolayı boyalı yazısını görünce direk uzaklaşıyorum.Bu araç en azından yılının parçaları ile toplanmış 
Bu şanzımana iyi baktırman lazım özellikle yağ kaçağına, yağ soğtucusunun diplerine. 
Çok sordum abi ama kusura bakma birde bu gözüme çarptı https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-renault-firsat-2004-model-otomatik-vites-1.6-dinamik-hasar-kayitsiz-839230423/detay
Tavan cam ve sunroof var. Sunroof motoru kontrol edilmeli, bende de sunroof var. Kontrol ettirmemenin cezasını çekiyordum az daha. Ön takımlar, enjektörler ve şanzıman bilen bir ustaya gösterilmeli. Cam tavan araçların yürürü sağlam olduktan sonra boyası fazla göze batmıyor.
Hemen eder hem ettiğim abi referanslı bir expere gerisi şansa kalmış ama kontrol sart
Yorum bağlantısı
Sinan Akgöl
(düzenlendi)

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-toyota-otomatik-aile-arabasi-corolla-full-paket-839041743/detay

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-toyota-bayandan-temiz-otomatik-bakimli-arac-836299860/detay

Komple boyasız megane yok. Boyada sorunda yok neden boyatılmış onda var direkte ikiye katlanmış arabayı düzeltip satıyorlar bu ülkede.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...