İçeriğe Yönlendir

Ford 1.6 Ecoboost Epa İncelemesi

Ali Darbaz

Recommended Posts

Ali Darbaz
Selim Bilgin

2 sene kullandım, bence en güzel Focus'tu, en dolunun da dolusuydu benimki.

Hacimli atmosferik gibi giden bir motor, patlama yapmıyor ama stabil hızlanıyor, son hızı bayağı iyiydi, yakıtı da iyiydi. K&N filtre ile çok tatlı emiş sesi geliyordu.

Ford bu motora powershift takıp satmadı. Neden? Çünkü araba satmak istemiyor.

focus.jpg

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

komik anılarımız var bunun lansmaninda forumca.

videoları da vardı bı ara.

atmosferik diye kimsenin test etmediği ecoboost

yaya güvenlik testi

elektronik kilitli difransiyelin kaldimla imtihanı felan :)

son Ford toplantısı idi belkide

Selim Bilgin yazdı:

2 sene kullandım, bence en güzel Focus'tu, en dolunun da dolusuydu benimki.

Hacimli atmosferik gibi giden bir motor, patlama yapmıyor ama stabil hızlanıyor, son hızı bayağı iyiydi, yakıtı da iyiydi. K&N filtre ile çok tatlı emiş sesi geliyordu.

Ford bu motora powershift takıp satmadı. Neden? Çünkü araba satmak istemiyor.

İlk yorumum Ford yeni ti vct ye 6. vites koyarak güzel yapmış 1.6 atmosferik mondeodan guzel gidiyor bu idi. sonra eve varınca anladık ki 6 ileri atmosferik değil meğer ecobost Muş. bize atmosferik diye surdurdulerdi :)

Yorum bağlantısı
Selim Bilgin
Mustafa Tüfekçi yazdı:

İlk yorumum Ford yeni ti vct ye 6. vites koyarak güzel yapmış 1.6 atmosferik mondeodan guzel gidiyor bu idi. sonra eve varınca anladık ki 6 ileri atmosferik değil meğer ecobost Muş. bize atmosferik diye surdurdulerdi :)

Hatırlıyorum o olayı. :) 

Atmosferik 2.5 filan gibi gidiyordu bence, gaz tepkisi yazılımla kısılmış belli, bi remap ile kendine gelirdi de dayanamadık sattık yine.

Yorum bağlantısı
Emre Sutay
Teknik verileri pek almadigim icin sormak istiyorum; bu grafigi ve dokumanlari nasil okuyacagiz?
Bende de 1.6 ecoboost cmax var, motor ilgimi cekti ama grafige baktim sonra yeniden baktim. Devir hp ve tork anladim. Dahasi yok. Biraz aciklayabilirmisin?
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Emre Sutay yazdı:

Teknik verileri pek almadigim icin sormak istiyorum; bu grafigi ve dokumanlari nasil okuyacagiz?
Bende de 1.6 ecoboost cmax var, motor ilgimi cekti ama grafige baktim sonra yeniden baktim. Devir hp ve tork anladim. Dahasi yok. Biraz aciklayabilirmisin?

Nasıl desem ziplerde 25 30 tane grafik var. Subab zamanlamasından , soğutma suyu sıcaklığına kadar herşey. Bu yukardaki emsal bir resim. Çok verimli bir motor değilmiş. 

Grafikleri okursanız başlıklarında ne olduğu yazar. Çok karışık bişey değil. 

Bu sayfaya koyduğum sadece özgül yakıt tüketimi .Yüksek vitesde motoru sıkıştırınca ekonomik çalışıyormuş. 1 kw başına 260 gram benzin yakıyormuş. 

Yorum bağlantısı
Emre Sutay

Nasıl desem ziplerde 25 30 tane grafik var. Subab zamanlamasından , soğutma suyu sıcaklığına kadar herşey. Bu yukardaki emsal bir resim. Çok verimli bir motor değilmiş. 
Grafikleri okursanız başlıklarında ne olduğu yazar. Çok karışık bişey değil. 
Bu sayfaya koyduğum sadece özgül yakıt tüketimi .Yüksek vitesde motoru sıkıştırınca ekonomik çalışıyormuş. 1 kw başına 260 gram benzin yakıyormuş. 

Grafiklerin icerigine de aşina olmadigim icin anlayamadim. Gorsel olarak konulanin ortasinda yazan rakamlar gram cinsinden yakit tuketim ama hangi aralikta oluyor?

Chiplesek daha verimli olurmu acaba [emoji5]

Bir de anlayamadigim bu aracta tork egrisi belli devirden sonra uzun bir aralikta sabitleniyor, o aralikta cok daha yuksek tork ile daha verimli bir tuketim elde edilemezmiydi?
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...