İçeriğe Yönlendir

Corsa - Uzun Süre Antifriz Eklenmese Ne Olur?

Levent Şengül

Recommended Posts

Levent Şengül

Merhaba arkadaşlar;
2009 Model Opel Corsa 1.2 Easytronic aracım var. Uzun süre Antifiriz konulmamış araca internette araştırdım direk Antifiriz ilave edilirse delinmelerden dolayı su kaçağı vb durumlar oluyormuş sizce ne yapmalıyım ilave etmeden kullanmaya devam mı? edeyim başka bir işlemi varmı? Antifiriz haznesinin fotoğraflarını ekte gönderdim teşekkürler

106295927_761066594700883_33037480296490

106471154_761066504700892_17191045570521

Yorum bağlantısı
Tuncay Uludağ
Levent Şengül yazdı:

Bu boruların içindeki suyu komple boşaltıyorlar. Sonra antifriz katıyorlar diye biliyorum.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Antifriz koyulmaz ise her geçen gün durum daha kötüye gider. Yada bir gün donar blok çatlar. 

Su boşaltılmalı, bir kaç defa doldur boşat yapılıp içi temizlenmeli. genleşme kabı sökülüp temizlenmeli. Sonra olması gerektiği kadar antifriz koyulmalı. Havası alınmalı. 

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Ayrıca, antifriz koyulunca delinmeler olmayacak, antifrizssiz kullanıldığı dönemlerde paslanmalar oldu ise antifriz pası sökecek ve kaçaklar oluşacak. 

Antirfiz koyulmasa bile paslanma varsa bu zamanla olacak zaten.. 

Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Biz Golf 6 ya koyarken suya antifriz koyarak halletmistik. Direk koymadik nolur nolmaz diye.

Yorum bağlantısı
Kürşad Özpamuk

92 model opel vardı bende uzun süre antifiriz eklemeden kullanıldı. Sonra memlekete gelince geceleri donması diye ekleme yaptım kışın hiç bir sorun çıkmadı sonraki yaz yine memlekete geldiğimde araçta su kaçağı olduğu için kaçak bulunduktan sonra 1 lt antifiriz ekledik ne olduysa ondan sonra oldu her taraftan su gelmeye başladı. Bir çok boru değişti her şey tamam derken uzun yolda bir hortum daha patladı ve yolda kaldım. Kısacası dikkatli olun sık sık kontrol edin su seviyesini

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Oncelikle kaptaki siyahliklarin sebebi arastirilmali. Yag ise baska sorunlara egilmekte fayda var.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...