İçeriğe Yönlendir

KM Sorgulama Ekranında Aracın Renginin Farklı Olması

Murat Kırmızı

Recommended Posts

Murat Kırmızı

Merhabalar. Almak istediğim Megane3 2010 model bir araç var. Arabaya bakmaya gitmeden önce kaza geçmişi ve km sorgusunu yapmak istedim. 

1. Olarak aracın 07/06/2014 tarihinde KZ:1 ve KZ:2 diyerek 2 adet çarpma kazası görünmekte fiyat çıkmamaktadır. 2 ayrı kazanın anlamı nedir aynı tarihte ? 

2. olarak da epttavm'den km sorgusu yaptığımda 

Tarih

Araç Bilgisi

KM

09/05/2015

SİYAH RENAULT Z

74568

09/05/2017

BEYAZ RENAULT Z

108686

31/12/2019

BEYAZ RENAULT Z

134920

görünüyor. Yani araç 2015 yılındaki vizesinde siyah görünürken sonrakilerde fotoğraflarda olan rengi yani beyaz görünüyor. 2015 vizesindeki plaka da farklı. Motor numaraları uyuşuyor. Bu basit bir hata mı yoksa tamamen boyanmış mıdır ? İl dışına gideceğim aracı görmek için. Yaklaşık 250 km. O kadar yolu alıp pişman dönmek istemiyorum.

Şimdiden teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı
Erkan Işık

Arkadasım iki tane araç sattı c200 mercedesi 120 bın km den 60 bın km ye düşürdüler diger passatı da 30 bın km  aşagı cekdıler bizden alan kişiler hatta sorduk alıcı gıbı km orjınalmı dıye orjınal dedıler :)) piyasa böyle bir piyasa artık sizin araca gelınce arac komple boyanmısdır muayenede beyaza cevrılmısdır bunun anlamı budur bence 

Murat Kırmızı yazdı:

Merhabalar. Almak istediğim Megane3 2010 model bir araç var. Arabaya bakmaya gitmeden önce kaza geçmişi ve km sorgusunu yapmak istedim. 

1. Olarak aracın 07/06/2014 tarihinde KZ:1 ve KZ:2 diyerek 2 adet çarpma kazası görünmekte fiyat çıkmamaktadır. 2 ayrı kazanın anlamı nedir aynı tarihte ? 

2. olarak da epttavm'den km sorgusu yaptığımda 

Tarih

Araç Bilgisi

KM

09/05/2015

SİYAH RENAULT Z

74568

09/05/2017

BEYAZ RENAULT Z

108686

31/12/2019

BEYAZ RENAULT Z

134920

görünüyor. Yani araç 2015 yılındaki vizesinde siyah görünürken sonrakilerde fotoğraflarda olan rengi yani beyaz görünüyor. 2015 vizesindeki plaka da farklı. Motor numaraları uyuşuyor. Bu basit bir hata mı yoksa tamamen boyanmış mıdır ? İl dışına gideceğim aracı görmek için. Yaklaşık 250 km. O kadar yolu alıp pişman dönmek istemiyorum.

Şimdiden teşekkür ederim.

araç hangı ilde hocam eşin dostun bakıversın önce 

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Boyalı ise illaki bir yerinde eski boya kalır bilirsiniz.. 

Değilse daha kötü..

Almayın.  

Yorum bağlantısı
Murat Kırmızı
Erkan Işık yazdı:

Arkadasım iki tane araç sattı c200 mercedesi 120 bın km den 60 bın km ye düşürdüler diger passatı da 30 bın km  aşagı cekdıler bizden alan kişiler hatta sorduk alıcı gıbı km orjınalmı dıye orjınal dedıler :)) piyasa böyle bir piyasa artık sizin araca gelınce arac komple boyanmısdır muayenede beyaza cevrılmısdır bunun anlamı budur bence 

araç hangı ilde hocam eşin dostun bakıversın önce 

Antalya’da bir köyde. Yakında kimsem yok maalesef. 

Araç sahibi ile görüştüm vize sonrası almış 2015’te aracı ama renginin siyah olma şansı yok dedi. Yani siyahtan beyaza geçiş de kafamı kurcalıyor. Niye böyle ters renkler seçilsin ki boyamak için. Vizede yanlış yazılma ihtimali yok mu ?

Yorum bağlantısı
Tuncay Uludağ
Murat Kırmızı yazdı:

Antalya’da bir köyde. Yakında kimsem yok maalesef. 

Araç sahibi ile görüştüm vize sonrası almış 2015’te aracı ama renginin siyah olma şansı yok dedi. Yani siyahtan beyaza geçiş de kafamı kurcalıyor. Niye böyle ters renkler seçilsin ki boyamak için. Vizede yanlış yazılma ihtimali yok mu ?

Yanlış yazılma ihtimali %1, ekspertize gidin isterseniz.

Yorum bağlantısı
Mahir Yıldız

araç şirket aracı olup siyah folyo ile kaplamalı olmuş olabilir sonrasında düzeltilmiş olabilir en güzeli sağlam bir ekspersiz

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Kırmızı
Mahir Yıldız yazdı:

araç şirket aracı olup siyah folyo ile kaplamalı olmuş olabilir sonrasında düzeltilmiş olabilir en güzeli sağlam bir ekspersiz

Peki folyo ile kaplanmış ise bu aracı almamızla ilgili bir sorun olur mu ? Diyelim ileride satarken sorun yaşar mıyız ? 

Mehmet Ozyurek yazdı:

Boyalı ise illaki bir yerinde eski boya kalır bilirsiniz.. 

Değilse daha kötü..

Almayın.  

Mehmet ağabey değilse daha kötüden kastınız folyo ile kaplama mı ? Her türlü uzak mı durayım ? 

Yorum bağlantısı
Mahir Yıldız

Mehmet ağabey değilse daha kötüden kastınız folyo ile kaplama mı ? Her türlü uzak mı durayım ? 
bu kişiye göre değişir hem alıcı hem satıcı için
Yorum bağlantısı
Alper Tuğlu

Fiyatı  piyasaya göre çok mu hesaplı ki böyle bir karmaşaya giriyorsunuz? 

Siz bir şekilde ikna olup aldınız  diyelim. Satarken sizin aklınıza gelen herşey alıcının da aklına gelecek ve siz de satarken zorlanacaksınız. Ben olsam uzak dururdum. Ama son karar sizin tabiki...

Yorum bağlantısı
Murat Kırmızı
Alper Tuğlu yazdı:

Fiyatı  piyasaya göre çok mu hesaplı ki böyle bir karmaşaya giriyorsunuz? 

Siz bir şekilde ikna olup aldınız  diyelim. Satarken sizin aklınıza gelen herşey alıcının da aklına gelecek ve siz de satarken zorlanacaksınız. Ben olsam uzak dururdum. Ama son karar sizin tabiki...

Yani şöyle. Megane 3 piyasasını 3 aydır iyi takip ediyorum. Birçok araç satılmasa da fiyat sürekli yükseliyor. Bu araç yaşlı bir amcanın amca 2. Sahibi. 80 yazmışlar. Ama 7500 hasar kaydı var ki bunu öğrenince fiyat olarak da 74’e kadar düşüyor. İnterneti çok takip etmedikleri için milletin fiyat arttırma furyasına ortak da olmuyorlar. 16.000 hasar kayıtlı bir araç Denizli’de 1 ay içerisnde 82’den 93’e çıkarıldı fiyatı ve halende satılamıyor. Biraz temiz diye bulunabileceğim araçlar 90-93 bandından başlıyor. Öyle olunca 74’e alacağım araç cazip geliyor. Ama oldu da bir yanlışlık değil hakikaten siyahtan-beyaza boyandıysa tabi ki almaya niyetim yok. 

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Murat Kırmızı yazdı:

Toplamadır.. Kasa başka araca aittir ve şasi numarası çakmışlardır.. 

• Beğen 2
  • Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu
Murat Kırmızı yazdı:

Yani şöyle. Megane 3 piyasasını 3 aydır iyi takip ediyorum. Birçok araç satılmasa da fiyat sürekli yükseliyor. Bu araç yaşlı bir amcanın amca 2. Sahibi. 80 yazmışlar. Ama 7500 hasar kaydı var ki bunu öğrenince fiyat olarak da 74’e kadar düşüyor. İnterneti çok takip etmedikleri için milletin fiyat arttırma furyasına ortak da olmuyorlar. 16.000 hasar kayıtlı bir araç Denizli’de 1 ay içerisnde 82’den 93’e çıkarıldı fiyatı ve halende satılamıyor. Biraz temiz diye bulunabileceğim araçlar 90-93 bandından başlıyor. Öyle olunca 74’e alacağım araç cazip geliyor. Ama oldu da bir yanlışlık değil hakikaten siyahtan-beyaza boyandıysa tabi ki almaya niyetim yok. 

Düşündüğünüz gibi olsa oradaki bir galerisi çoktan almıştı bu arabayı satı sitede 92 ye serdar beye çoktan opsiyonlamıştı... ben olsam şüpheli yaklaşırdım. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Serdar Göktaş
Metin Uzunoğlu yazdı:

Düşündüğünüz gibi olsa oradaki bir galerisi çoktan almıştı bu arabayı satı sitede 92 ye serdar beye çoktan opsiyonlamıştı... ben olsam şüpheli yaklaşırdım. 

Yok abi ben temiz araba aliyom temiz araba satiyom. Şasesi değişmiş takla atmış arabalar bana gelmez. Sonuçta ben de ekmek yiyorum bu işten  😀

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Murat Kırmızı

Teşekkür ediyorum hepinize. Dersimi almış bulunuyorum 😊

Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Murat Kırmızı

Konu biteli çok olmuş ancak ne yaptığımı anlatmayı es geçmişim. Tayin telaşı uzaktan eğitim derken kalmış.

Ben aracın sigortacı arkadaşım sayesinde geçmiş sahiplerinin isimlerine ulaştım. Aracın tahmini boya değişiminin oldugu yıllarda Isparta'da x kişisinin üzerinde oldugunu gördüm. Ardından sosyal medyadan x kişisinin aratıp buldum. Telefonunu isteyip kendisi ile görüştüm. O yıllarda aracın kendisinde oldugunu kısa bir süre Isparta-Antalya arasında havaalanından yolcu taşıdığını bu esnada yaptığı bir kazada aracın orijinal rengi olan siyahı tutturamadıkları için komple beyaza boyandığını söyledi. Bu olaydan da küçük bir dersle sıyrıldık çok şükür. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Gök

siyah rengi tutturamamak nedir ?

sanki simli griye lokal boya yap dediler ustaya

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Murat Kırmızı
Çağlar Bayur yazdı:

sallamış %99.9...

Bilemiyorum ağabey. 2014 yılında yaşanmış olay. Biraz dedektifçilikle sosyal medyanın yardımıyla olayın bu şekilde olduğunu öğrenip zaten niyetimiz olmayan bir araçtan kesin olarak vaz geçmiştim.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...