İçeriğe Yönlendir

Egea Klimanın Ara Ara Devreye Girip Çıkması

Emrah Taşpınar

Recommended Posts

Emrah Taşpınar

İyi günler geçen hafta ankara çankırı ordan da amasra ya yolculuk ettik giderken klima görevini yerine getirdi dün öğlen 1 gibi ankaraya dönüşe geçtik klima bazen çalıştı  bazen ılık hava üfledi  böyle böyle ankaraya geldik , fark ettiğim devir 3000 civarı gaza basılı halde iken soğuk hava geliyor vitesi 6 ya atıp araç 100 km 2500 devire gelip rahatlayınca hava ılık geliyor , bu neden olur araç egea 1.4 lpg atmosferik motorlu 2019 mart çıkışlı 2020 mart ta ben aldım 1,5 yaşında gaz bitermi 

Yorum bağlantısı
Koray Demir

Bazen fabrikada eksik klima gazı basılabiliyor. Garanti kapsamında kontrol edilmesini talep edin

Yorum bağlantısı
Emrah Taşpınar
Koray Demir yazdı:

Bazen fabrikada eksik klima gazı basılabiliyor. Garanti kapsamında kontrol edilmesini talep edin

Lpg dışarda takıldı araç garanti dışı kaldı burada bilgi almadan sanayiye gitmek istemedim 

Yorum bağlantısı
Koray Demir
Emrah Taşpınar yazdı:

Lpg dışarda takıldı araç garanti dışı kaldı burada bilgi almadan sanayiye gitmek istemedim 

Anladım. Öncelik klima gazının az olduğundan şüphe edilmeli ve kaçak kontrolünden başlanmalı.

Yorum bağlantısı
İlker Yüksel
(düzenlendi)

45 derece Antalya sıcağında dahi klimayı çalıştırdığımda difüzörlerden 2 ila 3 derece arasında hava gelerek 5-6 dakika içerisinde içeriyi serinletiyordu ancak uzun yolcuklarda belli bir süreden sonra LOW da dahi ayarlı olsa klima sanki devreden çıkıyormuş gibi ılık hava geliyordu. Araç ile mola verip 5-10 dk sonra çalıştığında yine buz gibi hava veriyordu. Sorun kompresörden çıktı.

tarihinde İlker Yüksel tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
(düzenlendi)
İlker Yüksel yazdı:

45 derece Antalya sıcağında dahi klimayı çalıştırdığımda difüzörlerden 2 ila 3 derece arasında hava gelerek 5-6 dakika içerisinde içeriyi serinletiyordu ancak uzun yolcuklarda belli bir süreden sonra LOW da dahi ayarlı olsa klima sanki devreden çıkıyormuş gibi ılık hava geliyordu. Araç ile mola verip 5-10 dk sonra çalıştığında yine buz gibi hava veriyordu. Sizin durumunuza benziyor gibi. 

Benim arıza için baya uğraşıldı ve sonuç olarak klima kompresörünün arızalı olduğu ortaya çıktı. 

Klimanın hangi parçasıdır adını bilmiyorum. O aşırı çalışma sonrası buzlanıyor. Buzlanmanın sebebi de aşırı gaz basılması oluyor. Hyundai i10 i20 bu durumdan muzdariptir. O nedenle düşük kademede daha verimli çalışırlar. Buzlanma sorunu sizdede olabilir. Saygılar . 

tarihinde Ali Darbaz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
İlker Yüksel
Ali Darbaz yazdı:

Klimanın hangi parçasıdır adını bilmiyorum. O aşırı çalışma sonrası buzlanıyor. Buzlanmanın sebebi de aşırı gaz basılması oluyor. Hyundai i10 i20 bu durumdan muzdariptir. O nedenle düşük kademede daha verimli çalışırlar. Buzlanma sorunu sizdede olabilir. Saygılar . 

Sizin söylemiş olduğunuz evapratör ancak sorun Klima kompresöründe çıktı. Değiştirdikten sonra herhangi bir sorun oluşmadı

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...