İçeriğe Yönlendir

Mondeo - Orijinal Alarm

Ali ÖZCAN

Recommended Posts

Ali ÖZCAN

Merhaba arkadaşlar, 2011 model  Ford Mondeo Led li kasa 1.6 TDCİ aracımı yaklaşık 7 aydır kullanıyorum, form sitelerinde ve kitapçığında, alarm sistemi varsa convers ekranda ayarlandığını gördüm ,benim ekran da da o menü olmayınca alarm yok bunda dedim,dün bakım için sanayiye gittim,camlar ve kapı kilitleri açıkken,usta kaputu aç deyince,mandaldan kaputu açtım, kesik kesik korna çalmaya başladı,ben yandaki araçlardan geliyor diye önemsemedim,usta alarmı kapat abi deyince,bunda alarm mı var diye şaşırdım,eve gelince, anahtardan çift-tek kilitleme,cam açıkken kaput,bagaj-kapı açma falan yaptım,her türlü denedim,alarm çalmadı.şimdi bu aracın alarm sistemi,tesisatı ,rölesi,müşürü vs. nerde,acaba orada oksitlenme,paslanma vs mi oldu da zaman zaman çalıyor,bilgisi olup yardımcı olacak varmı,yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim. 

Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu
(düzenlendi)

Makyajı Mk4 kasalarda çift kilitleme ile alarm devreye girer. Kapıları kaputu ve bagajı kapılar kilitli iken içerden açarsanız alarm devreye girer. 

tarihinde Metin Uzunoğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali ÖZCAN

Metin bey,o şekilde de yaptım fakat kaput açınca alarm devreye girmedi,benim tahminim alarm tesisatının switch,fiş vs bir yerlerde pas,korozyon var,ama bu tesisatın yerini bilmiyorum

Yorum bağlantısı
Mustafa Yanar

40 saniye sonra devreye giriyor içerde hareket sensörleri varsa koltuğa oturun kumandadan çift kiltlene yapın ve bekleyin 40 saniye sonra hareket ederseniz alarm devreye girer. Yalnız yol bilgisayarından tam koruma seçilmiş olmalıdır. Yol bilgisayarında yoksa elm327 ile forscan üzerinden ayarlar görülebilmesi lazım. Bir de ön tavan lambalarında alarm gözleri olması lazım. İç hareket sensörü diyorlar. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Bahadır Akdemir

Eğer yanlış hatırlamıyorsam çift kitlemede içerden kapılar açılmaz o nedenle camları açık bırakın ve tek kitlemeden sonra bekleyin 40 sn kadar sonrada  kapıyı içerden açın ya da elinizi camdan içeri sokup hareket ettirin, devreye girmiyorsa alarm yoktur.

Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu
Ali ÖZCAN yazdı:

Metin bey,o şekilde de yaptım fakat kaput açınca alarm devreye girmedi,benim tahminim alarm tesisatının switch,fiş vs bir yerlerde pas,korozyon var,ama bu tesisatın yerini bilmiyorum

Eski 2012 mk4 aracında dediğim şekilde çalışıyordu, kilitlerdeki switch lerde sıkıntı olabilir. 

Yorum bağlantısı
Ali ÖZCAN

Teşekkür ederim,kilitlerde switc ler görünmüyor ama,tüm kilitlerde balata spreyi sıkıp deneyeceğim

Yorum bağlantısı
Ali ÖZCAN

Hepiniz sağolun arkadaşlar,dediğiniz gibi alarm 40 sn sonra devreye giriyormuş ,sayenizde öğrenmiş olduk

Yorum bağlantısı
Ali ÖZCAN

Doğrusunuz, 40_45 saniyelik bekleme süresi bizi yanılttı,hepinize teşekkür ederim

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Ali Avcı2

Merhabalar benim 2008 mondeoda bgajda sag kaplamanin icinde alarm kornasi var bende tesadufen buldum yerini. Ariza cihazinda alarm korna arizasi yaziyordu k9ntrol ettim sigortasi atmisti.sigortasini degistirince alarm aktif oldu.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali ÖZCAN
Ali Avcı2 yazdı:

Merhabalar benim 2008 mondeoda bgajda sag kaplamanin icinde alarm kornasi var bende tesadufen buldum yerini. Ariza cihazinda alarm korna arizasi yaziyordu k9ntrol ettim sigortasi atmisti.sigortasini degistirince alarm aktif oldu.

Bir de ben bakıyım,alarm kornası neredeymiş

Yorum bağlantısı
Barış AÇIL
Bende olsa piyango çıkmış gibi sevinirdim herhalde. 50 krş luk sigorta ile alarma sahip olmak
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...