İçeriğe Yönlendir

Apple'a Geçiş

Furkan Sumer

Recommended Posts

Servet Aydın

Apple ve virüs. Htc kullandım epey sene. Bir tane muhabbet ettiğim bir şey hakkında bana reklam servis etmedi. Apple sağolsun bunu çok iyi başarıyor. Stabil denmiş. Değil kardeşim diğerleri ne ise bu da o. Aldığım gün çöken telefon kullanıyorum. Üç kere sıfır kurulum ile kendine geldi. Kaldı ki 3 ile başladı apple macerası bende. Hani sistemi filan bilmesem bende hata var derim. Kamera işine gelince nihayet kullanıcıya bıraktı çekim ayarlarını ve iyi oldu. U12 gibi çekimi yok ama yine de traş makinası gibi de çekmiyor artık.

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Furkan Sumer

ben de seni cagiracaktim abey.. sen de iki kelime et dicektim :)

tesekkur ederim yorumun icin..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Servet Aydın yazdı:

Apple ve virüs. Htc kullandım epey sene. Bir tane muhabbet ettiğim bir şey hakkında bana reklam servis etmedi. Apple sağolsun bunu çok iyi başarıyor. Stabil denmiş. Değil kardeşim diğerleri ne ise bu da o. Aldığım gün çöken telefon kullanıyorum. Üç kere sıfır kurulum ile kendine geldi. Kaldı ki 3 ile başladı apple macerası bende. Hani sistemi filan bilmesem bende hata var derim. Kamera işine gelince nihayet kullanıcıya bıraktı çekim ayarlarını ve iyi oldu. U12 gibi çekimi yok ama yine de traş makinası gibi de çekmiyor artık.

Niye hep sana denk geliyor 😁

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Niye hep sana denk geliyor [emoji16]

Bi bilsem [emoji16] statik elektrik mi var ne var bende
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Cihat

Yıllardır xiaomi kullanıyorum bataryasını dahi değiştirmedim.  2017 11. ayda sıfır almıştım telefonu hala format bile atmadım 😀

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Fırat Önal

Millet telefonla napıyor bilmiyorum. Ama normal kullanıcıya tüm telefonlar yeter diye tahmin ediyorum. fi tarihinden kalma samsung s3 var . Kasma sorunu olsada hala daha mini tablet olarak işimi görüyor. 6s kullandım kaç yıl. Bataryası teklemeye başlayınca takasla Note 8 pro aldım. Telefonun özellikle bataryası çok iyiydi. Ama boyutuna alışamadım. Yeni telefonlar genelde büyük.  Kısa bir süre kullandıktan sonra sadece boyutundan dolayı iphone 7 ile takas ettim. Normal bir kullanıcı için ikiside iş görüyor. Hala benim dslr canon fotoğraf makinem güzel fotoğraflar çekiyor. Gördüğüm hiçbir telefon onun seviyesine çıkamadı. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
H.Cenk Bayrakçı
Selim Bilgin yazdı:

Macbook Pro'm, iPhone'um, iPad'im ve Airpods Pro'larım ile hayat çok güzel.

Al benden o kadar, artı Apple watch'um.... Hayat süper...😍👍🏻

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Selim Bilgin
H.Cenk Bayrakçı yazdı:

Al benden o kadar, artı Apple watch'um.... Hayat süper...😍👍🏻

Series 5 Sepete ekleyip kaldırdım 2-3 kere, sanırım bu aralar alacağım. :D 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
H.Cenk Bayrakçı
Selim Bilgin yazdı:

Series 5 Sepete ekleyip kaldırdım 2-3 kere, sanırım bu aralar alacağım. :D 

Bende 4 serisi var Yavuz Selim. 2 senedir kullanıyorum . MacBook pronun kilidini saatle açıyorum. 😊

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Arif Aykın

Androidden sonra dünya varmış diyeceksin. Pişman olmayacaksın. 1-2 gün içinde alışacak ve android verseler kullanmak istemeyeceksin. Telefonuma virüs girdi vs derdin yok. Müzik için ben yüklemiyorum karnaval radyo açıp dinliyorum. Bütün herşeyi kolaylık. Pil konusunda kendin değiştirebilirsin pilini.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Furkan Sumer

AppStore - İnternetsiz radyo - İndir.. 😂

Pil omrunu su an net olarak bilmiyorum. Geldiginde umarim detaylari paylasirim.. Tesekurler yorum icin :)

Yorum bağlantısı
Hakan Yavaş

Bu android virüslerini merak ediyorum. 10 kusür yıldır kullanıyorum daha bir kere virüs görmedim...

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş
Selim Bilgin yazdı:

Yahu bu Android'in nesini bu kadar kişiselleştiriyorsunuz ben anlamıyorum. :) 

İlk versiyonlarından itibaren Android uygulaması geliştiren bir yazılım geliştirici olarak en son 2015'te gittim bir iPhone aldım ve huzura erdim.

2009'dan 2015'e kadar hep HTC'nin en üst telefonlarını kullandım, HTC One'ın bir hoparlör sorununu çözemedi HTC, yetkili servis diye saçma sapan yerlere gönderdiler. Bir sorun olunca cihazın arkasında durması bile Apple kullanmak için yeter. Gidiyorum Zorlu Center'a, kahvemi içerken işimi hallediyorlar.

Macbook Pro'm, iPhone'um, iPad'im ve Airpods Pro'larım ile hayat çok güzel.

Reklamları izlediniz.

Ek olarak, 

Mail, Slack, IM uygulaması vs. çok aktif kullanan biri olarak gün içinde çok rahat yetiyor iPhone 8'in şarjı bana, pil sağlığım %85, telefon 3. senesinde.

Ana ekranını. Bunu yapamadığım bir cihaz akıllı bir cihaz değildir :) 

Furkan Sumer yazdı:

Herkese merhaba..

Bugun Iphone 7 32gb siyah renk aldim. Bir yillik garantisi var.. Fiyat olarak 2.800 ₺. Uygun mu yoksa kandirildim mi emin degilim. 

Uzun zaman Android kullanimimin andirdan nasipse ilk kez Iphone kullanacagim.

Ozelliklerini vs hic bilmiyorum ama tek bildigim 5000mah Samsung'a gore beni yari yolda birakacak gibi..

Cihaz sagligi acisindan ne tur kullanim yapmam gerekiyor ya da ne gibi incelikleri, bilmem gerekiyor ilk etapta?

Muzik indirmeyi, dinlemeyi seven biriyim. Wp'den mi muzik almam gerekiyor surekli yoksa ucretlo muzik indirme, dinleme platformlari icin uyelik mi almam gerekiyor?

Muhtemelen yakin zamanda cihaza AppleWatch uydurabilirim..

Hayırlı olsun, Allah kurtarsın :) 

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Furkan Sumer
Hakan Yavaş yazdı:

Bu android virüslerini merak ediyorum. 10 kusür yıldır kullanıyorum daha bir kere virüs görmedim...

Gecen gune kadar ben de oyle diyordum ta ki ters bir apk'ya denk gelene kadar..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cihat Küçükay

Gecen gune kadar ben de oyle diyordum ta ki ters bir apk'ya denk gelene kadar..
Bi ben göremedim şu virüsü [emoji51]
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

Virüs Android'e bulaşmaz, girdiğiniz site kaynaklıdır:fiuw:

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Furkan Sumer
(düzenlendi)

Telefonun ilk intibası çok zor oldu. Samsung’daki gibi olmayan geri tuşuna bastığım an “tamam her şey bitti” dedim 😂

Şarjı eksilmiyor, daha elimi prize atıp şarjdan çekmek için müdahale ettiğimde 100’den 50’ye düşüyor 😂

tarihinde Furkan Sumer tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cihat Küçükay
Telefonun ilk intibası çok zor oldu. Samsung’daki gibi olmayan geri tuşuna bastığım an “tamam her şey bitti” dedim [emoji23]
Şarjı eksilmiyor, daha elimi prize atıp şarjdan çekmek için müdahale ettiğimde 100’den 50’ye düşüyor [emoji23]

[emoji23] [emoji23] [emoji23] Power bank var mı?
Yorum bağlantısı
Furkan Sumer

Satılık iPhone 7 var daha çok 😂

şarj olayını her dile getirdiğimde powerbank konusu açılıyor.. Ahh ahh eski telefonum başlı başına powerbanktı valla..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Furkan Sumer

herseye bi cozum buldum da bi karsi tarafa sesimin boguk gitmesine cozum bulamadim.. var midir bi tavsiye?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Furkan Sumer

2-3 gunluk kullanimda cihaza alismaya basladim. kendime benzetiyorum yavas yavas. sarji ilk kez bugun ful sarj yapip kullandim normal kullanimda bayagi iyi gitti..

Pil omru su an 84 gorunuyor. batarya degistirmeyecegim ilk etapta.

Ses problemine hâlâ bir cozum bulamadim. 

Yorum bağlantısı
Arda Bülent Güzel

Ses problemi varsa kesin mikrofonunda sıkıntı var. Değişim şart.

84 şarj demek pil ölmüş demek 82 olduğunda değiştirin derler

Ben bir kere note3 kullandım ondan sonra Apple geçtim. 6-7 yıldır tüm modellerini kullandım. 4-4s 5 -6-7 ve şimdide 8 plus kullanıyorum. Çok ama çok memnunum. Bütün telefonlarımı sıfır aldım. 8 plus ta mikrofonum değişti garantiden. Pili nide 3 ay önce yetkili serviste değiştirdim. 2.5 yıldır kullanıyorum. 4.500 TL almıştım şimdi aldığım paraya satarım. Telefon piyasasının passatı kendileri değeri ölmüyor. [emoji23][emoji23]

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Cihat Küçükay
Ses problemi varsa kesin mikrofonunda sıkıntı var. Değişim şart.
84 şarj demek pil ölmüş demek 82 olduğunda değiştirin derler
Ben bir kere note3 kullandım ondan sonra Apple geçtim. 6-7 yıldır tüm modellerini kullandım. 4-4s 5 -6-7 ve şimdide 8 plus kullanıyorum. Çok ama çok memnunum. Bütün telefonlarımı sıfır aldım. 8 plus ta mikrofonum değişti garantiden. Pili nide 3 ay önce yetkili serviste değiştirdim. 2.5 yıldır kullanıyorum. 4.500 TL almıştım şimdi aldığım paraya satarım. Telefon piyasasının passatı kendileri değeri ölmüyor. [emoji23][emoji23]
Samsung s2 den bu yana bu 5. Telefonum, hiçbiri tamir görmedi. Hele pil değişimi falan...
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Furkan Sumer yazdı:

2-3 gunluk kullanimda cihaza alismaya basladim. kendime benzetiyorum yavas yavas. sarji ilk kez bugun ful sarj yapip kullandim normal kullanimda bayagi iyi gitti..

Pil omru su an 84 gorunuyor. batarya degistirmeyecegim ilk etapta.

Ses problemine hâlâ bir cozum bulamadim. 

Evet pil 84 ise birkaç aya sorunu hissetmeye başlayacaksınız. 

ip8 sorunsuz bir telefon. Ama ip7’de bazı kronik sorunlar var. Bunlardan en bilineni mikrofon sorunu. Bütük ihtimalle değiştirmeniz gerekecek. Fiyatları çok yüksek değil. Belki 50-100 liraya mikrofonu değiştirebilirsiniz. 

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...