İçeriğe Yönlendir

Kamyon'un Arkasına Konteyner Takıp Karavan Yapmak

Ebrar Tüfek

Recommended Posts

Mehmet Ozyurek
Hakan Gürsu yazdı:

Bu aile ile iletişime geçebilirsiniz, yardımcı olurlar.

Nazar ettik.. Bozulmuş

• Üzgün 1
Yorum bağlantısı
  • 5 ay sonra...
Harun Kocaçalışkan

Kamyon olmasının esprisi ney ben onu anlamadım. 3+1 karavan mı yapılıyor kamyon olunca. Bir de her şehirde ülkede kiralık araba motosiklet bisiklet ne ararsan var.

Kamyonun arkasına araba bağlayıp çekerek dünyayı gezme fikri bana biraz garip geldi. 

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Haluk Şentürk yazdı:

şöyle bir frigofirik kasadan karavan yapamayız mı

izolasyonu iyi olur .içinin düzenlenmesi ,tasarımı kolay olur diye düşünüyorum. 

bir sorum daha olacak. yolculuk esnasında bu kasalarda yolcu seyahat edebiliyor mu yoksa herkesin kabinde olma şartı mı var.

Yapabilirsin. 

Çekme karavanda yolcu taşıyamıyorsun ancak motorlu karavanda yolcu olabiliyor. Emniyet kemerli koltuk olması yeterli diye düşünüyorum. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Haluk Şentürk
Mehmet Ozyurek yazdı:

Yapabilirsin. 

Çekme karavanda yolcu taşıyamıyorsun ancak motorlu karavanda yolcu olabiliyor. Emniyet kemerli koltuk olması yeterli diye düşünüyorum. 

teşekkürler Mehmet Abi

bu da fena değilmiş

😉

Yorum bağlantısı
Cavit Çırakoğlu

Ruhsatlarında yolcu sayısı belli oluyor . 1+1 3+1 gibi . Ruhsatta Mehmet abinin dediği gibi emniyet kemerli koltuk şartı ile veriliyordu.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Haluk Şentürk
(düzenlendi)
Cavit Çırakoğlu yazdı:

Ruhsatlarında yolcu sayısı belli oluyor . 1+1 3+1 gibi . Ruhsatta Mehmet abinin dediği gibi emniyet kemerli koltuk şartı ile veriliyordu.

teşekkürler Cavit Hocam.

çift kabin bir transit alıp  şöyle projeler yapılabilir sanki

tarihinde Haluk Şentürk tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Cavit Çırakoğlu
Haluk Şentürk yazdı:

teşekkürler Cavit Hocam.

çift kabin bir transit alıp  şöyle projeler yapılabilir sanki

Çift kabin transit ile bir firmanın yakın zamanda çalışma yapacağını gönderdiğiniz proje ülkemizde mevzuattan dolayı olmaz gibime geliyor. Aslında çift kabin doç ile de bir şeyler yapılabilir. Bu iş derya ve de para..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Haluk Şentürk

Bu çok güzel mesela. Dağ bayır gez. Ama rakamlar gerçekten yorucu.

Bir de şu var, yerli üretim. Ama boşu bile 70 bin lira civarı imiş. Buzdolabına 8500 lira ekliyorlarmis mesela. Yorumlar öyle diyor.

Doblo için de bu var

Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
Kamyon olmasının esprisi ney ben onu anlamadım. 3+1 karavan mı yapılıyor kamyon olunca. Bir de her şehirde ülkede kiralık araba motosiklet bisiklet ne ararsan var.

Kamyonun arkasına araba bağlayıp çekerek dünyayı gezme fikri bana biraz garip geldi. 
Karavan işi zevk işi, zevkler tartışılmaz. Kamyon olunca 4x4 + ön arka orta diff. kilit donanımı oluyor. Bunlar ekspedisyon araçları, kamyonun asıl amacı yükleme kapasitesinin çok olması. Multijet ducato'yu bunun kadar dolduramazsınız. 2. Fotoğrafta Amerikada adam bitane römorka jip, tekne, goldwing motor bağlayıp karavan ile çekiyor. Gittiği yerde hangisine ihtiyaç duyarsa ona binip gidiyor.
Aracın boyutunu sorgulayacaksak kangoo ile de ülke gezecek araba yapılır, transit bile gereksiz oluyor bu durumda.aeffbe14f83e0520fdfa9622f939a7bb.jpg9f89ab040914b782baba4f85cd036ef0.jpg
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Doblo karavandaki en büyük sıkıntı şöför bölümü ayrı. Bunu çözmüş olsalardı çoook satardı. Ben bile düşünürdüm.

Yorum bağlantısı
Haluk Şentürk
Doblo karavandaki en büyük sıkıntı şöför bölümü ayrı. Bunu çözmüş olsalardı çoook satardı. Ben bile düşünürdüm.
Aynen Mehmet Hocam, biz dört kişiyiz üç önde desek bir kişi arkada kalıyor ve oraya da mevzuata göre kemerli koltuk koysak bile tek başına kim gider arkada. Mecbur iki öne iki arkaya şeklinde olacak. O zamanda yolculuk keyfi olmaz. Ama tasarımı oldukça güzel. Ocağın üzerinden üst yatağa geçmek hariç
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

dört kişi için zaten olmaz da. iki üç için de arkaya ayrı kapıdan girmek çıkmak sakat iş. Uyuyorsun dışarda bi vukuat oldu gitmek gerekti basıp gitmen lazım.  yahut bazı eşyaları şöför kabinine yahut yiyip içerken sefalanırken şöför kabini ve camını da değerlendirmek döner koltuklar vs.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cavit Çırakoğlu

Çift kabin üstü olan gladyatör benimde incelediğim ve kanunen problemi olmayan bir model. Doblo karavana binmek ise otomobil ile yaylaya çıkmak gibi. Doblonun modelinde Transit çift kabin için olanı üreteceklermiş. O biraz daha pahalı fakat hacim olarak geniş olur. Şu anda en ucuz kamyonet arkası capra camper 40.000 civarı başlıyor. Hotomobil gladyatör ve crawler ise 60.000 civarından başlıyor.  Kamyon olarak ülkemizde Mercedes Unimog ve Man 4x4 haricinde seçenek yok tabi 4x4 istenirse . Unimog bu aralar  bol miktarda var. Man ise sınırlı sayıda var. Bunlarla uğraşmak ise iyi bir semtte iyi bir ev parası demek .  Ebrar kardeşim sözün özü kamyon karavan işi bireysel olarak yapılması kanunen zor bir iş. 

Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
Cavit Çırakoğlu yazdı:

Çift kabin üstü olan gladyatör benimde incelediğim ve kanunen problemi olmayan bir model. Doblo karavana binmek ise otomobil ile yaylaya çıkmak gibi. Doblonun modelinde Transit çift kabin için olanı üreteceklermiş. O biraz daha pahalı fakat hacim olarak geniş olur. Şu anda en ucuz kamyonet arkası capra camper 40.000 civarı başlıyor. Hotomobil gladyatör ve crawler ise 60.000 civarından başlıyor.  Kamyon olarak ülkemizde Mercedes Unimog ve Man 4x4 haricinde seçenek yok tabi 4x4 istenirse . Unimog bu aralar  bol miktarda var. Man ise sınırlı sayıda var. Bunlarla uğraşmak ise iyi bir semtte iyi bir ev parası demek .  Ebrar kardeşim sözün özü kamyon karavan işi bireysel olarak yapılması kanunen zor bir iş. 

Kanunen neden zor olsun abi ? Anahtar teslim 1 m küsür tl fiyatı var. Hazır yapılmışı var zaten Crawler Otağ modeli, parayı verip anahtarı alıyorsun, Şuan 2013 model Mercedes S klastan 400 bin tl daha ucuz hemde :)

Büyükşehirlerde birsürü S kasa görüyorum, demekki bu kamyon karavan da ulaşılamaz birşey değil.

Yorum bağlantısı
Cavit Çırakoğlu
Ebrar Tüfek yazdı:

ulaşılamaz

Yanlış oldu ulaşılabilir tabi.  O zaman şöyle diyeyim . Ankara'da 600 bin TL civarına Man lar var onu alıp kendinde yapabilirsin.:))

Kanuna sıra gelince her marka aracı her firma yapamıyor. Her firmanın yaptığı markalar var. Mevzuata tam hakim olamamakla birlikte  sanayi bakanlığı tip onay belgesi diye bir belge var. O belge de her araç için ayrı oluyor. Her firmada her araç için bulunmuyor. Ama ille yapacağım diyorsan mutlaka bir yol bulursun..

Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
Cavit Çırakoğlu yazdı:

Yanlış oldu ulaşılabilir tabi.  O zaman şöyle diyeyim . Ankara'da 600 bin TL civarına Man lar var onu alıp kendinde yapabilirsin.:))

Kanuna sıra gelince her marka aracı her firma yapamıyor. Her firmanın yaptığı markalar var. Mevzuata tam hakim olamamakla birlikte  sanayi bakanlığı tip onay belgesi diye bir belge var. O belge de her araç için ayrı oluyor. Her firmada her araç için bulunmuyor. Ama ille yapacağım diyorsan mutlaka bir yol bulursun..

Aynen sahibinden de inşaattan çıkma manlar satılıyor, onlardan alındığı takdirde yaptırabileceğiniz tek bir yer var diye biliyorum oda crawler, hatta aracı almanıza da gerek yok, ben yetkili kişi ile görüştüm şuan ellerinde 2 3 tane araç varmış, istenildiği takdirde araç temini konusunda yardımcı olurlar diye düşünüyorum. Zaten aracı aldıktan sonra gerisi paraya bakıyor, yine aynı firma aracı o hale getiriyor, siz sadece aracı bekliyorsunuz başka birşey yapmıyorsunuz diye tahmin ediyorum.  

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

100-200 bine karavan ruhsatlı motokaravanlar var. Hatta icra’da bile satışları ucuza oluyor. Bence en güzeli o. Baştan karavan yapıp proje çizdirip Ruhsat işleriyle uğraşmak gerçekten zor

Yorum bağlantısı
  • 4 ay sonra...
Haluk Şentürk
Mehmet Göktürk yazdı:

dört kişi için zaten olmaz da. iki üç için de arkaya ayrı kapıdan girmek çıkmak sakat iş. Uyuyorsun dışarda bi vukuat oldu gitmek gerekti basıp gitmen lazım.  yahut bazı eşyaları şöför kabinine yahut yiyip içerken sefalanırken şöför kabini ve camını da değerlendirmek döner koltuklar vs.

@Mehmet Göktürk Hocam yeni modelde içerden geçiş yapmışlar .   ronin XL

@Ebrar Tüfek freedom .bu aracı görünce aklıma sen geldin.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
Haluk Şentürk yazdı:

@Ebrar Tüfek freedom .bu aracı görünce aklıma sen geldin.

Muazzam, california bile gelmiyor bunu hayatta alamayız. 

Murat Sahın yazdı:

Vaktinde alsaydın şimdi milyon ediyor, 150 bin + bindiğin kar ederdin. :)  

Çift teker crafter gördüm bitane, 5 ton arabaya, 3 ton da römorka toplam 8 ton yük taşıma kapasitesi var. 2.5 5 silindir motorlu, gözüm kaldı onda :) milyonluklar artık bizi aşalı çok oldu coronadan sonra :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Sahın
Ebrar Tüfek yazdı:

Muazzam, california bile gelmiyor bunu hayatta alamayız. 

XXL mi? :)

Ebrar Tüfek yazdı:

Çift teker crafter gördüm bitane, 5 ton arabaya, 3 ton da römorka toplam 8 ton yük taşıma kapasitesi var. 2.5 5 silindir motorlu, gözüm kaldı onda :) milyonluklar artık bizi aşalı çok oldu coronadan sonra :)

O da ucuza gelmez ki... Milyon tutmasa da yaklaşır :( 

Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
Murat Sahın yazdı:

XXL mi? :)

O da ucuza gelmez ki... Milyon tutmasa da yaklaşır :( 

Yok 100 bin falan araba tutuyor, maksimum 120 bin tl masraf edilir, daha öyle kamyon fantazim kalmadı yaşadığımız ülke şartlarına göre :)

Yorum bağlantısı
Murat Sahın
Ebrar Tüfek yazdı:

Yok 100 bin falan araba tutuyor, maksimum 120 bin tl masraf edilir, daha öyle kamyon fantazim kalmadı yaşadığımız ülke şartlarına göre :)

Kendin yapacaksan tamam ama kolay mı onu düşünmek lazım. Projesi, ruhsata işlenmesi falan beni aşar. Bana hazır lazım :) 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...