İçeriğe Yönlendir

Ankara'da Oto Klima Ustası Tavsiyesi

Emrah Taşpınar

Recommended Posts

Emrah Taşpınar

İyi günler birkaç gün önce konusunu açmıştım araç egea klima çoğu zaman devreye girmiyor , forumdada baktım gaz kompresör beyin vb baya çeşitli arıza çıkabiliyor , ankarada tavsiye edeceğiniz klima ustası varmıdır , 

Yorum bağlantısı
Hacı Şenyurt

Bilen arkadaşlar daha iyi alternatifler sunacaklardır. Benim düşüncem ise yetkiliye gider arıza tespiti isterim. Sonra sanayi ile yetkili arasındaki farka bakarım. Kafama yatana da aracın klimasını yaptırırım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emrah Taşpınar
Hacı Şenyurt yazdı:

Bilen arkadaşlar daha iyi alternatifler sunacaklardır. Benim düşüncem ise yetkiliye gider arıza tespiti isterim. Sonra sanayi ile yetkili arasındaki farka bakarım. Kafama yatana da aracın klimasını yaptırırım.

Yetkiliye gideceğim ilk önce araç lpg den dolayı garanti dışı yinede bi şansımı deneyeceğim ama yetkili ile çözemeyeceğim kesin gibi çok uçuk fiyatlar istiyor malesef servis

Yorum bağlantısı
Mustafa Yanar

Yaz mevsimi diye oto klimacıların çoğu müşteriyi nasıl daha çok sevebiliriz mantığında, klima boruları soğuk mu, fan devreye giriyor mu, kompresör çalışıyor mu, bunun gibi tespitleri yaparak bilinçli gidin ustalara, bunun kompresörü zor sökülür gibi laflarla kazıklanmayın. Kompresörü araçtan ayırmak dört civata toplamda. Bana bobin için 800 tl fiyat çekti bir tanesi. Kompresörü söktürüp baktırınca sorun bobindeki soket dibinden çıktı. 

Yorum bağlantısı
Emrah Taşpınar
Mustafa Yanar yazdı:

Yaz mevsimi diye oto klimacıların çoğu müşteriyi nasıl daha çok sevebiliriz mantığında, klima boruları soğuk mu, fan devreye giriyor mu, kompresör çalışıyor mu, bunun gibi tespitleri yaparak bilinçli gidin ustalara, bunun kompresörü zor sökülür gibi laflarla kazıklanmayın. Kompresörü araçtan ayırmak dört civata toplamda. Bana bobin için 800 tl fiyat çekti bir tanesi. Kompresörü söktürüp baktırınca sorun bobindeki soket dibinden çıktı. 

Malesef o yuzden tavsiye  ile gideceğim biryer arıyorum , borulara bakmadım ama rölanti de klima açınca tek fan  var oda dönmüyor , AC ye basınca araçta bi değişiklik olmuyor , yarın bi gaz bastırıp deneyeceğim 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Yanar
(düzenlendi)

Fan dönmesi gerekir önce fanı tamir edin. Diğerleri fan düzeldikten sonra hala klima devreye girmiyorsa bakılmalı.

tarihinde Mustafa Yanar tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Yücel Metin

Fan devreye bağlı, kompresör devreye girdikten belli süre sonra devreye giriyor. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...