İçeriğe Yönlendir

Balıkesir Akçay Yolculuğu

Ali Darbaz

Recommended Posts

Ali Darbaz
(düzenlendi)

Merhaba 

Bayram haftası başında Balıkesir için rezervasyon yapmayı planlıyorum. Benzinli Cruze ile yolculuk hesabı yaptım. 

Cruze ile saate 105 km hızı tutarak Osmangazi köprüsü ve izmir otoyolunu kullanırsam 388 tl  03:40 saat

Cruze ile saate 105 km hızı tutarak Osmangazi köprüsünü pas geçip körfezi dolanır  ve izmir otoyolunu kullanırsam 301 tl 04:51 saat

Cruze ile saate 105 km hızı tutarak Osmangazi köprüsü pas geçip körfezi dolanır  ve izmir otoyolunu karacabeye kadar  kullanırsam 268 tl  05:30 saat. 

Hal böyle olunca , arabada benzinli olunca en iyi tercihin bağıra bağıra osmangazi köprüsü olduğu aşikar. En ucuz hali ile en kısa hali arasında 120 tl , saatine 60 tl fark ediyor. 

Arabada 5 kişi olucağını düşünürsek kişi başı 2 saaten totalde 10 saati çöpe atmak demek. 

Tek başıma olsam tüm yolu 80 sabit körfezden otobansız kara yolundan giderdim, ama  iki saat fazla uyumak, daha tok bir karın demek. Yolda acıksak 3 kişilik menü yörsanda 70 tl. 

Bunu planladım başkalarınında işine yarar diye paylaşıyorum. Saygılar. 

Rakamlara benzin maliyeti dahildir. 

tarihinde Ali Darbaz tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Bayramda buralar aşırı kalabalık olur ama. İstersen farklı bir yer düşün. Belki Küçükkuyu, Asos falan daha sakin olabilir, veya Kazdağları'da bir yerlerde kalabilirsin.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Evcin

Körfezi bilmem ama Bursa'dan sonra otobana bence hiç girme yol gayet güzel Akçay'a kadar.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
O.Yücel Çetin

Önümüzdeki hafta ben de planlıyorum aynı rotaya. İyi tatiller şimdiden .

Yorum bağlantısı
Eyüp Çetin

İki hafta önce İzmir'e Osmangazi üzerinden gittim. Yol çok güzel ayrıca zamandan tasarruf sağlıyor. Bu nedenle kesinlikle tercih edilir. 

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Cumartesi sabah 9 da çıkılırsa otele giriş saat 14:00 a fazla fazla yetişilir. 185 euro 4 kişilik 7 gün tatil imkanı buldum. Kullanmak lazım. Tabi yeme içme hariç. 

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Merak edenler için tüm yol beleşden gitsem , yakıt ekonomisi kasssam dahi çebimden 177 tl para çıkıcak. 

Yorum bağlantısı
Furkan Avcı

İş gereği arada Balıkesir'e gidiyorum, radar problemi (hızlı gidilmesi gerekmiyorsa) yoksa yol gayet güzel bence otoban'a gerek yok, o kadar parayı vermeyede gerek yok.

Osmangazi köprüsü yerine alttan feribot ile geçin bence ;), tatile gidiliyor zaman problem olmasa gerek

Gidiş dönüş feribot 10 TL de ordan indirim yapıyorlar ;)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Erkan

Normal zamanda arabalı feribot ile yalovaya geçip hiç otobana girmeden sakin sakin devlet karayolundan yoldan gidin derim.  Ancak şöyle bir durum da var . Birkaç yıldır bayram tatillerinde Bursa Balıkesir yolunda inanilmaz bir yogunluk oluyor. Tatilciler yola çiktiysa kalabaligi hissederseniz otobandan gidin , yok tatilciler yola cikmadiysa normal karayolundan daha mantikli.

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Ali Darbaz

Arkadaşlar , rotayı inceledim. fiyatlarda artış olmuş. Boydan boya 300 tl fiyat yazılmış. 

Bu durumda otabanı komple elemeyi düşünüyorum :( 

Yorum bağlantısı
Levent Güzelkalp
Arkadaşlar , rotayı inceledim. fiyatlarda artış olmuş. Boydan boya 300 tl fiyat yazılmış. 
Bu durumda otabanı komple elemeyi düşünüyorum [emoji20] 
Diğer yol çok kalabalık olur bence
Yorum bağlantısı
Eyüp Çetin
Ali Darbaz yazdı:

Bu durumda otabanı komple elemeyi düşünüyorum :( 

Osmangazi köprüsü dahil 400-450 TL tutuyor neredeyse İzmir'e gidiş. Fakat yol cillop gibi. Tavsiye ederim. 😊

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Eyüp Çetin yazdı:

Osmangazi köprüsü dahil 400-450 TL tutuyor neredeyse İzmir'e gidiş. Fakat yol cillop gibi. Tavsiye ederim. 😊

Sizi yeni açtığım başlığa alalım. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...