İçeriğe Yönlendir

8227L Hard Brick Olmuş Teybi Kurtarma

Salih Özen

Recommended Posts

Salih Özen

Çinden 7 inç double teyp almıştım. Yazılım güncelledim ve sonra teyp hiç açılmadı sadece ışıkları yanıyordu. Araştırdım sağolsun facebookta aynı olaydan dolayı teybi gitmiş bir arkaşı buldum. Bana reset düğmesine basılı tut usb kablosunu tak yüklenir dedi ama olmadı. 1,5-2 hafta uğraştım, en sonun da pes edecekti. Sonra bir rus sitesinde nasıl olduğunu buldum.  Ve test point diye bir olay var onu buldum. Belki sinirlenip çöpe atma gibi bir durum olmasın diye ve bu forum bana çok yardım etti benimde birazcık yardımım dokunsun diye bu konuyu açtım inşallah doğru yere açmışımdır. (Bu arada not olarak düşüyorum yazılım yükler iken sakın preloader tikini seçmeyin.) İsterseniz yazılımlar mevcut verebilirim.

https://drive.google.com/folderview?id=10v3IFpAYh3adKO1clfLzEJxREfpQUmrU

1) SP_Driver_v2.0 Kuruyoruz
2) Bilgisayarı Yeniden Başlatıyoruz
3)SP_Flash_Tool_v5.1924_Win7 Açıyoruz
4)Programmı Açtıktan Sonra MT8127_Android_scatter Dosyasını Ekliyoruz.(Sadece preloader tik seçili olacak)
5)ctrl+alt+v Basıyoruz Advanced Mode Olacak
6)Window bölümüne geliyoruz. Write Memory işaretliyoruz.Write sekmesi gelecek.
7)File Path bölümüne "ROM_BOOT1" klasörümüzün içinden seçiyoruz.
8)Begin Address (HEX) bölümüne "0x0" yazıyoruz
9)Region bölümünü "EMMC_BOOT_1" seçiyoruz.Sp flash tool'in en son sürümünü kullanıyorsanız, by dram seçeneği seçilecek.
10)Teyibe hiç bir şekilde elektrik vermiyoruz.
11)Sonra Write memory sekmesinden, write memory basıyoruz.
12)Sonra Test Point bir araç yardımı ile cımbız olabilir.(Tets point resmi var) Şase yapıyoruz. Ardından usb to usb kablo takıyoruz.(Not:Teyibin usb1 soketine takıyoruz)
13)Ses gelecek usb takıldı diye, sonra yeni donanım bulundu diyecek. Bekleyin yazılım güncelene kadar. Sonra hata verecek aygıt çıkarılmış diye korkmayın.
14)Sonra tekrar test point yapıyoruz. Yeşil işaret ile ok işareti gelecek. Usb çıkarın.
15)Şİmdi teyibe elektrik verip bakıyoruz. Büyük ihtimal android işareti gelecek.
16)Sonra Download sekmesine gelip hangi rom yükleyecek iseniz onun scatter seçin.(Preloader tik işareti olmuyacak) 
17)Reset tuşuna basılı tutun sonra usb kabloyu takın(Test point yapılmayacak) kırmızı yükleme çubuğu gelene kadar. Geldiğinde reset tuşunu bırakın. Sonra yeşil ok işareti çıkana kadar yüklemeyi hiç bir şekilde müdahale etmeyin.
18)Bittiğin de artık usb çekin. Sonra tekrar reset düğmesine basın bırakın.
Ve hayırlı olsun...

• Beğen 8
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Ben android multimedyaya sadece bir program şimdi ne olduğunu hatırlamıyorum programın yüklediğimde teyp başlatılıyor diyor ancak açılmıyordu, ilkinde garantiden anakart değişti, sonra bir daha yükledim tekrar garantiye yollamak zorunda kaldım. Yazılımla hallolabilecek işte anakart değişti. Benim teypte reset düğmesi yok sanırım. Astra J de multimedya ekran ana ünite ve teyp tuş takımı 3 parçadan oluşuyor.

Paylaşım için teşekkürler.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Salih Özen
(düzenlendi)
Metin Akbal yazdı:

Ben android multimedyaya sadece bir program şimdi ne olduğunu hatırlamıyorum programın yüklediğimde teyp başlatılıyor diyor ancak açılmıyordu, ilkinde garantiden anakart değişti, sonra bir daha yükledim tekrar garantiye yollamak zorunda kaldım. Yazılımla hallolabilecek işte anakart değişti. Benim teypte reset düğmesi yok sanırım. Astra J de multimedya ekran ana ünite ve teyp tuş takımı 3 parçadan oluşuyor.

Paylaşım için teşekkürler.

Rica ederim.

Çin double teyp galiba resmini yollama gibi şansınız var mı. Büyük ihtimal yazılım hatasıdan dolayı. Bende ki sadece ekran ışığı yanıyordu. Arkadaşın teybide böyle olmuş. Ekran geliyor ama açılmıyormuş. Eğer benzer ürün ise haledilir diye tahmin ediyorum. Program galiba resimde ki gibi değil mi? Eğer böyle ise yazılım yüklerken büyük ihtimal preloader işaretli olarak kurmuşsunuz. Not olarak sizin yukarıda ki test point olayına girme gibi durumunuz yok. Büyük ihtimalde anakart değişmedi yazılım ile haletiler. Ama aynı teyipten bahsediyor isek.

sp-flash-tool.jpg

tarihinde Salih Özen tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Rica ederim.
Çin double teyp galiba resmini yollama gibi şansınız var mı. Büyük ihtimal yazılım hatasıdan dolayı. Bende ki sadece ekran ışığı yanıyordu. Arkadaşın teybide böyle olmuş. Ekran geliyor ama açılmıyormuş. Eğer benzer ürün ise haledilir diye tahmin ediyorum. Program galiba resimde ki gibi değil mi? Eğer böyle ise yazılım yüklerken büyük ihtimal preloader işaretli olarak kurmuşsunuz. Not olarak sizin yukarıda ki test point olayına girme gibi durumunuz yok. Büyük ihtimalde anakart değişmedi yazılım ile haletiler. Ama aynı teyipten bahsediyor isek.

sp-flash-tool.jpg
Uygun vakit atarim ustad.
Yorum bağlantısı
Hasan Karabekiroglu

Güzel bilgiler elinize sağlık.

Bataryasız andorid cihazların genel sorunu bu, cihazların güçlerinin kesilmesi ile sistem kendini tam kapatamıyor ve boot dosyaları tahrip oluyor,

Kendi aracıma tablet yaparken bu boot dosyaları ile baha uğraşmıştım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Salih Özen
Mehmet Ozyurek yazdı:

Salih teşekkürler.. Birilerinin işine yarayacaktır.

Rica ederim. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • 3 ay sonra...
Hakan Özyiğit

Merhaba 8227L android teyp aldım fakat arka USB kablolarında bir sıkıntı var yada ayar istiyor çözemedim arkadaşlar. Arka USB kısmında sadece 4 lu girişe USB kablosunu takınca sıkinti yok ön taraftaki usbde çalışıyor fakat arka tarafta 2 USB kablosunu da takınca USB leri görmüyor ön usbde çalışmıyor. nedeni ne olabilir acaba ? Ek olarak araç DVR yol kaydedici olarak kullanmak için USB kamera istiyor sanırım bilgisi olan varmı ? Aldığım cihazın linki aşağıda şimdiden teşekkürler

https://www.gittigidiyor.com/otomobil-motor-aksesuar/vovel-ft-38-7-android-double-teyp-bluetooth-usb-navigasyon-dokunmatik-ekranli-multimedya-oto-teyp_pdp_586098062

Yorum bağlantısı
Salih Özen
Merhaba 8227L android teyp aldım fakat arka USB kablolarında bir sıkıntı var yada ayar istiyor çözemedim arkadaşlar. Arka USB kısmında sadece 4 lu girişe USB kablosunu takınca sıkinti yok ön taraftaki usbde çalışıyor fakat arka tarafta 2 USB kablosunu da takınca USB leri görmüyor ön usbde çalışmıyor. nedeni ne olabilir acaba ? Ek olarak araç DVR yol kaydedici olarak kullanmak için USB kamera istiyor sanırım bilgisi olan varmı ? Aldığım cihazın linki aşağıda şimdiden teşekkürler

https://www.gittigidiyor.com/otomobil-motor-aksesuar/vovel-ft-38-7-android-double-teyp-bluetooth-usb-navigasyon-dokunmatik-ekranli-multimedya-oto-teyp_pdp_586098062
Belki kablo da sorun olabilir. Ölçü bilirseniz ölçün ölçmeyi bilmiyor iseniz bir elektronikçiye götürün ölçsün. Yani kablonun sağlamlık testine baktırın. Kamera dediğiniz gibi usbli kamera lazım.

Redmi Note 9 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yorum bağlantısı
Hakan Özyiğit
(düzenlendi)
Salih Özen yazdı:

Belki kablo da sorun olabilir. Ölçü bilirseniz ölçün ölçmeyi bilmiyor iseniz bir elektronikçiye götürün ölçsün. Yani kablonun sağlamlık testine baktırın. Kamera dediğiniz gibi usbli kamera lazım.

Yok hocam 6 pinli olan USB kısmında bir sıkıntı var sanırım. soldaki usb soketinde çalışan 4 pinli USB kabloyu 6 pinli sokete sola dayayarak takincada aynı sıkıntı oluyor. Acaba sistem genel olarak 2 USB mi destekliyor ? 6 pinli USB kısmının zaten 4 kablosu var 2 pin boş. Acaba sadece kamerami takiliyor oraya? 

tarihinde Hakan Özyiğit tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Salih Özen

Yok hocam 6 pinli olan USB kısmında bir sıkıntı var sanırım. soldaki usb soketinde çalışan 4 pinli USB kabloyu 6 pinli sokete sola dayayarak takincada aynı sıkıntı oluyor. Acaba sistem genel olarak 2 USB mi destekliyor ? 6 pinli USB kısmının zaten 4 kablosu var 2 pin boş. Acaba sadece kamerami takiliyor oraya? 

Şimdi ben şöyle anlıyorum. Siz usbli kamera alacaksınız takacak olduğunuz için kamera soketinin yada pinin olduğu yere mi takmaya çalışıyorsunuz.

Yorum bağlantısı
Hakan Özyiğit

Hayır hocam arka soket girişinde 2 USB önde ses kısma tusu altinda 1 USB olmak üzere 3 USB girişi var. yeni aldigim için usblerin calismasini test etmek istedim. Arkadaki USB girişlerini biliyorsunuz soldaki 4 pin soket, sağdaki 6 pin soket. Arka 4 pin Soketli USB sorunsuz çalışıyor. Fakat 6 pin soketli USB takınca usb görmüyor ve aynı zamanda ön paneldeki usbde bozuluyor oda görmüyor. Kablo arızalı olabilir diye diğer kabloyu denedim yine aynısı oluyor. Acaba bir ayarmi var

Yorum bağlantısı
Salih Özen
Hayır hocam arka soket girişinde 2 USB önde ses kısma tusu altinda 1 USB olmak üzere 3 USB girişi var. yeni aldigim için usblerin calismasini test etmek istedim. Arkadaki USB girişlerini biliyorsunuz soldaki 4 pin soket, sağdaki 6 pin soket. Arka 4 pin Soketli USB sorunsuz çalışıyor. Fakat 6 pin soketli USB takınca usb görmüyor ve aynı zamanda ön paneldeki usbde bozuluyor oda görmüyor. Kablo arızalı olabilir diye diğer kabloyu denedim yine aynısı oluyor. Acaba bir ayarmi var
Ayarı yok onun istersen bir elektronikçiye gösterin. Ya da onsuz kullanın yaptırması pahalı ise.

Yorum bağlantısı
Salih Özen
salih bey imzayı kapatırmısınız.
İmza derken eğer tapatalk olanı diyorsanız program ile ilgili ben imza filan eklemedim çünkü eğer kapanıyor ise nasıl kapanıyor ise anlata bilirsiniz.

Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
Salih Özen yazdı:

İmza derken eğer tapatalk olanı diyorsanız program ile ilgili ben imza filan eklemedim çünkü eğer kapanıyor ise nasıl kapanıyor ise anlata bilirsiniz.

evet tapatalk imzanız.

tapatalkta Ayarlar kısmına girerek imzayı kapalı duruma getirmelisiniz.

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Hakan Özyiğit

Merhaba. 8227l demo cihazımda  sesle alakalı sıkıntı yaşıyorum. Yüksek sesle dineyince bir süre sonra ses bozuluyor hafif kısılıyor. Isınmayla alakalimi bilmiyorum. Hifi on konumdayken 23-24 ses ayarında direk bozuluyor. Hifi off konumda kullanıyorum ama biraz yüksek sesle dinleyim desem 23 ten sonra hiç ses yükselmiyor gibi. Besleme kablolarda hoparlör lerde sıkıntı yok. Çözemedim. Sizde ses durumu nasıl acaba ?

Yorum bağlantısı
Salih Özen
Merhaba. 8227l demo cihazımda  sesle alakalı sıkıntı yaşıyorum. Yüksek sesle dineyince bir süre sonra ses bozuluyor hafif kısılıyor. Isınmayla alakalimi bilmiyorum. Hifi on konumdayken 23-24 ses ayarında direk bozuluyor. Hifi off konumda kullanıyorum ama biraz yüksek sesle dinleyim desem 23 ten sonra hiç ses yükselmiyor gibi. Besleme kablolarda hoparlör lerde sıkıntı yok. Çözemedim. Sizde ses durumu nasıl acaba ?

Merhaba,yarın bir denerim.

Yorum bağlantısı
  • 10 ay sonra...
Mahmut SOLMAZ26

Merhabalar Rom'u usb ye yuklerken bu sekılde hata alıyorum bır turlu ındırmıyor 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...