İçeriğe Yönlendir

Focus - Benzinde Çalışmama, Stop etme, Çekmeme Problemleri

Oğuzhan Acar

Recommended Posts

Oğuzhan Acar

2004 model 168.000 km de focus hb aracım var. Aracım benzinde çekmiyor, benzinde kullandığımda gaza bastığımda yığılıyor yavaşlıyor ve mecburen lpg de devam ediyordum.Lpg de ise hiçbir peoblem yaşatmıyor. Aracımı sanayiye götürdüm ve herkesin soylediği benzin pompası oldu benzin pompası , filtresi değişti, rolanti motoru temizlendi , bujiler kabloları vs değişti, enjektörler kontrol edildi hertürlü parçanın kontrolu yapıldı veya değişti ama sorun hala devam ediyor😬 şoyle birşey var kışın bu arızayı yapmıyor , yaz geldiğinde kaldığı yerden devam ediyor bunun farkına vardım. Şimdi yine benzin pompası diyorlar değiştirelim problem çözülür , değiştirdiğimi problemin çözülmediğini soylememe rağmen aldığım cevaplar yine aynı. Şuan da da araba benzinde genelde çalışmıyor lpg de çalıştırıyorum , benzine aldığımda yığılıp kalıyor lpg de devam ediyorum. Başına gelen tecrübe eden var mı forumda veya çözüm önerisi olabilen ? Teşekkür ederim

Yorum bağlantısı
Deniz Kom

Benzini nereden alıyorsunuz? Marka belirtemeyeceğim ama birkaç markadan aldığımda benim benzinli aracım da kalkmıyordu. 

Yorum bağlantısı
Oğuzhan Acar
Deniz Kom yazdı:

Benzini nereden alıyorsunuz? Marka belirtemeyeceğim ama birkaç markadan aldığımda benim benzinli aracım da kalkmıyordu. 

%99 shell den alıyorum, hatırlamıyorum da başka yerden aldığımı.

Arıza lambası yanıyordu ,arıza tespit cihazıyla bakıldığında zengin karışım gösteriyordu. Hatta bunu eksoz muayenesinde , muayeneyi yapan kişi de uyarmıştı aracın çok fazla yakıyordur fln demişti

Yorum bağlantısı
Zafer Oflu

Pompa ve pompa basıncı düzgün ise ateşleme bobinine baktırdınız mı? Babamın arabasında da benzer problem vardı. Özellikle güneşte bıraktığımızda benzer sorunu yapıyordu. Sorunun ateşleme bobininin govdesindeki catlaktan olduğu anlaşıldı. Bobin govdesindeki şeffaf bölümde ince bir çizgi halinde çatlak vardı. Kışın ilk çalıştırmada problem olmuyordu. Sonra ısınınca yığılma oluyordu. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ömer Sarıgül

Maf sensörünü de temizleyin. Akü kubtunu söküp 10 dk sonra takın adaptasyon sıfırlanır faydası olabilir.

Yorum bağlantısı
Hacı Şenyurt
Akü kubtunu söküp 10 dk sonra takın adaptasyon sıfırlanır faydası olabilir.

Ben bu uygulamayı bilgisayarın çalışma şekline benzetiyorum. Bazen yeniden başlatmak birçok saçmalığı düzeltebiliyor. Kolay bir yöntem olması sebebi ile ben olsam ilk fırsatta denerdim.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Onur Doğan

Benzin basınç regülatörü varsa kontrol ettirin. Megane 1 de ayni sorunu yaşadım benzin basınç regülatörünun 2 tane oringi var icinde, benzin geri kaçtığı için yapiyor bu sorunları ve 2 liraya çözdüm. Eger bu parca varsa kontrol ettirin

• Teşekkür 2
Yorum bağlantısı
Oğuzhan Acar
Zafer Oflu yazdı:

Pompa ve pompa basıncı düzgün ise ateşleme bobinine baktırdınız mı? Babamın arabasında da benzer problem vardı. Özellikle güneşte bıraktığımızda benzer sorunu yapıyordu. Sorunun ateşleme bobininin govdesindeki catlaktan olduğu anlaşıldı. Bobin govdesindeki şeffaf bölümde ince bir çizgi halinde çatlak vardı. Kışın ilk çalıştırmada problem olmuyordu. Sonra ısınınca yığılma oluyordu. 

Gitiiğimde bobine de baktırayım ,Araç gölgedeydi yarım saat önce çalıştırdım sıkıntısız çalıştı , öple sıcağında olsa tırrtıır yapıp çalışmıyordu benzinde

Ömer Sarıgül yazdı:

Maf sensörünü de temizleyin. Akü kubtunu söküp 10 dk sonra takın adaptasyon sıfırlanır faydası olabilir.

Maf sensörü temizlendi ama faydası olmadı , sökeyim akşam deneyeyım , inşallah boyle basit birşeydir 

Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Benzin geliyor mu? Benzin hortumu tıkalı olabilir mi? 

Benzin hortumunu söküp marşa bastığımızda geliyor hortumdan 

Yorum bağlantısı
Oğuzhan Acar

Baktırayım inşallah vardır ve ondan yapıyordur. Peki bu rölanti de dalgalanma ya sebeb olabilecek bir parça mı ?, Rölanti dalgalanması sizin araçta görüldü mü

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Onur Doğan
Baktırayım inşallah vardır ve ondan yapıyordur. Peki bu rölanti de dalgalanma ya sebeb olabilecek bir parça mı ?, Rölanti dalgalanması sizin araçta görüldü mü
Tekleme sonucu rölantide dengesizlik oluşur illaki
Yorum bağlantısı
Ömer Sarıgül
Onur Doğan yazdı:

Benzin basınç regülatörü varsa kontrol ettirin. Megane 1 de ayni sorunu yaşadım benzin basınç regülatörünun 2 tane oringi var icinde, benzin geri kaçtığı için yapiyor bu sorunları ve 2 liraya çözdüm. Eger bu parca varsa kontrol ettirin

@Onur Doğan bey haklı regulatorden yapabilir focus 1 deki regülatör  kütüğün sonunda. Kütükte basınç oluşmuyorsa motor hava yapmış gibi davranır. Regülatör bu sökün kontrol edin https://www.ebay.co.uk/itm/FORD-FOCUS-FIESTA-KA-MAZDA-FUEL-PRESSURE-REGULATOR-BOSCH-0280160599-98MF9C968BB-/223719125784

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Oğuzhan Acar
Ömer Sarıgül yazdı:

@Onur Doğan bey haklı regulatorden yapabilir focus 1 deki regülatör  kütüğün sonunda. Kütükte basınç oluşmuyorsa motor hava yapmış gibi davranır. Regülatör bu sökün kontrol edin https://www.ebay.co.uk/itm/FORD-FOCUS-FIESTA-KA-MAZDA-FUEL-PRESSURE-REGULATOR-BOSCH-0280160599-98MF9C968BB-/223719125784

Yarın sabah götürcem sanayıye regülatör çok mantıklı geldi , baktırcaz artık . Yoksa sinirlerimi bozuyo , arabayı Yakacağım 😂

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Onur Doğan
Oğuzhan Acar yazdı:

Yarın sabah götürcem sanayıye regülatör çok mantıklı geldi , baktırcaz artık . Yoksa sinirlerimi bozuyo , arabayı Yakacağım 😂

Sonuç nedir? 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...