İçeriğe Yönlendir

Peugeot 508 Almayı Düşünüyorum.

Tulak Akan

Recommended Posts

Tulak Akan

Herkese hayirli gunler olsun, cok kisa bazi sorularim var eger abiler kardesler yardimci olursaniz cok memnun olurum.

Gercekten dusunuyorum bu arabayi yazdiginiz her sey Allah korusun ama yanlis bir seye para vermeye engel olucak o yuzden yorumlariniz bekliyorum

508 in 2011 ile 2014 model araliginda sizce benzinli secenegi nasil olur almak. TVP yada THP diye bir motor secenegi varmis iyi degilmis vs Hic bir bilgim yok forumda varsa 508 benzinli kullanan lpg de taktirmayi dusunuyorum sizce nasil bir uyum olur ? Yol tutusu, bakimi, agir bakimi vs genel olarak sorunlari kronik problemleri usta bulma bulamama durumu vs siz ne dusunursunuz sorunlu bir arac mi yoksa guzel bir arac mi. Eger guzelse sizce neden ulkemizde bu arabalara deger verilmiyor.

Saygilar

Yorum bağlantısı
Tahir Ak

thp motoru LPG ile düşünmeyin. benzinli bakımlı thp alınabilir bana göre
yakıtı da ona göredir turbo beslemeli güçlü motor sonuçta

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Hasan Karabekiroglu

Katılıyorum, hiç tecrübe etmedim ama heryerde THP nin lpg ile sorunlu olduğu yazılmıştı.

Fakat FSI motorlar içinde eskiden öyle diyorlardı, şimdiki lpg kitleri gelişti ve iyi bir serviste takılanlar da sorun çıktığı da görülmüyor.

Yorum bağlantısı
Onur Bulut

Güzel konforlu bir araçtır. İç mekan kalitesi gayet güzel. Allure paket sunrooflu oldumu tadından yenmez.Thp motoru Bmw, Mini, Citroen'de kullanıyor. Thp motorda Kronik olarak benzini minumum seviyede kullandıkça yüksek basınç pompası arızasını sık yapıyor. Maliyetli bir parça 2.5-3 bin TL arası. Benzini %50 in altında uzunca süreler tutmazsanız arıza yapmaz kolay kolay. Keyifli bir araçtır. Yakıt biraz üzebilir. Mantıklı olanı dizeldir.

Yorum bağlantısı
Tulak Akan

Abiler baktiklarim hep 1.6 T allure diye modeller gercekten elle tutulur hic bir yani yok mu bunun lpg ile cok guzel hosuma gidiyo bu araba mazda 3 leri falan dusundum ama d segmentinde en cok hosuma giden 508 oldu 

uzun yol gidin yormayan guzel bir sey benim icin 508 ama hep olumsuz yorumlar var tam emin olamiyorum

Yorum bağlantısı
Çiğdem Bilen
(düzenlendi)

Dizelini alıp keyfine bakın bence 👍 ya da diğer başlıklarda segment düşürmüşsünüz 508 yerine 308 bakabilirsiniz uzun yolda diğer c segmentlerden aşağı kalmaz.

tarihinde Çiğdem Kaya Bilgiç tarafından düzenlendi
  • Beğen 3
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Tulak Akan
(düzenlendi)

Dogan Arsiray yazdı:

araba, dizele göre ucuzdur belki?

Mehmet Ozyurek yazdı:

Ben de hep bunu sormak istiyordum.. Neden benzinli.. ?

Cem Dilmen yazdı:

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-peugeot-cemka-motorsdan-satilik-508-835430914/detay

Eğer bütçe tutuyorsa bunu alın keyfinize bakın benzinli düşünüyorsanız. Yakıtı hiç öyle sandığınız gibi değil. Vites motor kombinasyonu gayet güzel. Özellikle uzun yolda siz üzmez yakıt olarak. Donanım ve konfor da cabası tabi 

abi neden benzinli cunku lpg ucuz her calistirmada para gitmiyo hissediyosun ve dizelin enjektor problemi daha onceki insanlarin nerden depoyu doldurdugu vs dizel patlasa elinde birsuru masraf ama benzinliye ben bile motor yaparim tabi. Allah gostermesin ama basitliginden bahsediyorum sonucta 50 50 sansin var ikinci el bu garantiside yok.

Aslinda ben octavia ya baktim fakat ic resimlerine bakarsaniz goruceksiniz 508 ile cok fark var sanki d sgementi degil plastik cok vs. 508 e lpg yi takip yada bir sure benzin ile kullanip gercekten 508 in konforunu almak istedim uzun yolda. 

Tecrubelerinize dayanarak bana uzun yolda yormiycak gerek direksiyon ve ic sesi vs ile gercekten uygun bi araba soylerseniz vallahi cok makbule gecer cunku bir turlu bulamiyorum abi gercekten cok garip bi durum , suan megane 3 u de dusunuyorum ama reno ic yalitimi nasildir hic bilmiyorum 

tarihinde Tulak Akan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Tahir Ak

abi neden benzinli cunku lpg ucuz her calistirmada para gitmiyo hissediyosun ve dizelin enjektor problemi daha onceki insanlarin nerden depoyu doldurdugu vs dizel patlasa elinde birsuru masraf ama benzinliye ben bile motor yaparim tabi. Allah gostermesin ama basitliginden bahsediyorum sonucta 50 50 sansin var ikinci el bu garantiside yok.

Aslinda ben octavia ya baktim fakat ic resimlerine bakarsaniz goruceksiniz 508 ile cok fark var sanki d sgementi degil plastik cok vs. 508 e lpg yi takip yada bir sure benzin ile kullanip gercekten 508 in konforunu almak istedim uzun yolda. 

Tecrubelerinize dayanarak bana uzun yolda yormiycak gerek direksiyon ve ic sesi vs ile gercekten uygun bi araba soylerseniz vallahi cok makbule gecer cunku bir turlu bulamiyorum abi gercekten cok garip bi durum 
octavia c segment
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tulak Akan
Tahir Ak yazdı:
Tulak Akan yazdı:

Tecrubelerinize dayanarak bana uzun yolda yormiycak gerek direksiyon ve ic sesi vs ile gercekten uygun bi araba soylerseniz vallahi cok makbule gecer cunku bir turlu bulamiyorum abi gercekten cok garip bi durum 

octavia c segment

onu bilmiyodum abi super b oluyo heralde d dogru diyosun

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

7-8 yıldır dizel kullanıyorum.
Sadece mondeoya 200 bine yakınken enjektör bakımı yaptırdım.
Bu kadar sürece en az 200-250 bin yapmışımdır.
Bu kadar sürede kaç buji, kaç buji kablosu, kaç bobin, kaç benzin pompası, kaç lpg enjektörü, kaç regulatör bakımı yaptırırdım.
Zaten her alınan benzinlide buji ve kabloyu kafadan değişiyoruz. Her teklemede bobinle birlikte komple değişiyoruz.
Dizelin zor ve masraflı olduğunu düşünmüyorum. Aksine daha stabil. Benzinlinin derdi bitmiyor.
Dizel durana kadar devam.

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Tulak Akan
Mehmet Ozyurek yazdı:

7-8 yıldır dizel kullanıyorum.
Sadece mondeoya 200 bine yakınken enjektör bakımı yaptırdım.
Bu kadar sürece en az 200-250 bin yapmışımdır.
Bu kadar sürede kaç buji, kaç buji kablosu, kaç bobin, kaç benzin pompası, kaç lpg enjektörü, kaç regulatör bakımı yaptırırdım.
Zaten her alınan benzinlide buji ve kabloyu kafadan değişiyoruz. Her teklemede bobinle birlikte komple değişiyoruz.
Dizelin zor ve masraflı olduğunu düşünmüyorum. Aksine daha stabil. Benzinlinin derdi bitmiyor.
Dizel durana kadar devam.

abi dizel cok uzdu beni o gurultusu bile problem 

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
abi dizel cok uzdu beni o gurultusu bile problem 

Ne kullandın ki?
C5’te kötü lastiğin yol sesini duyuyorum sadece.
Yorum bağlantısı
Tulak Akan

Mehmet Ozyurek yazdı:

Ne kullandın ki?
C5’te kötü lastiğin yol sesini duyuyorum sadece.

abi megane 2 kullandim bir enjektor tikaliymis degiselim dedi usta ama dedi hepsini degistirip temizleyelim daha iyi olur o gurultusu sogukta calismasi vs bir kere sogumusum ondan bir turlu isinamiyorum bir kac dizel kullandim benzinin o sessiz tabi baska ben tork falan da istemiyorum konforlu olsun lpg de cok buyuk problem olmasi on takimi falan saglam olsun yeter bana 

Yorum bağlantısı
Erhan Doruk

Para yetiyorsa superb yetmiyorsa octavia uzun yolda pek yormuyor. Focus 3 de iyi seçim olur ama octavia daha komforlu. Bir süre ikame 508 kullandım. (2018) Konfor ve sessizlik olarak iyi ancak aracın gaz tepkileri yavaş ve sanki motor kasaya az gelmiş gibiydi. (1.6 dizel) corolla kullandım 2017 , uzun yolda zayıftı. Yol sesi fazlaydı. 

Yılda kaç km uzun yol yapıyorsunuz . Belki bütçenize göre başka segmentte daha uygun araç bulunabilir. 

Yorum bağlantısı
Cem Dilmen

Valla 508 ve mondeo o sınıfta fiyat performans araçları diye düşünüyorum. Ayrıca insignia da düşünebilirsiniz. Nispeten yakıt olarak bir tık fazladır ama konfor olarak hepsi iyi araçlardır. 

Yorum bağlantısı
Tulak Akan
Erhan Doruk yazdı:

Para yetiyorsa superb yetmiyorsa octavia uzun yolda pek yormuyor. Focus 3 de iyi seçim olur ama octavia daha komforlu. Bir süre ikame 508 kullandım. (2018) Konfor ve sessizlik olarak iyi ancak aracın gaz tepkileri yavaş ve sanki motor kasaya az gelmiş gibiydi. (1.6 dizel) corolla kullandım 2017 , uzun yolda zayıftı. Yol sesi fazlaydı. 

Yılda kaç km uzun yol yapıyorsunuz . Belki bütçenize göre başka segmentte daha uygun araç bulunabilir. 

10 bin 20 bin arasi

Yorum bağlantısı
Erhan Doruk
Tulak Akan yazdı:

abi ben 508 e kayiyorum ya hic octavi yi sevmedim bence 508 1.6 umarim beni uzmez abi 

Hayırlısı olsun şimdiden. 

Yorum bağlantısı
Tulak Akan
Erhan Doruk yazdı:

Hayırlısı olsun şimdiden. 

ben alamiyorum simdi ama tabi alana hayirli olsun abi 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...