İçeriğe Yönlendir

Bu Kol Nedir?

Mürşid Keskin

Recommended Posts

Mert Yeldan
Arabanın tek sorunsuz çalışan parçası o düğme. Diğer hangi parçasına el atsam elimde kaldığı için, hiçbir işe yaramayan ama  asla arıza da yapmayan bu düğmeye sempati duyuyorum. [emoji4]

Çalışıyorsa elleme.
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Murat Öngür

manuel jigle olabilir eski araçlarda oluyordu özellikle soğuk havalarda araç ısınana kadar sonradan takılırdı özellikle renault toros gibi araçlarda vardı

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
M. Asım Kahraman

Eskiden sıkça hararet yapan araçlara fanı açmak için manuel düğme koyarlardı. Öyle bir çözüm olabilir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Özgür İlhan

Bende o tip düğmeden iki adet var, hiç dokunmuyorum sorunsuz çalışan arabayı kurcalamayacaksın derdi rahmetli Babam. Baba sözü dinlemek lazım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Sühan Bozdağ yazdı:

Benim araçta da var bundan. herhangi bir kabloya bağlı değil, kesinlikle boşta duruyor ve işlevsiz. Ama ben mutlaka önce buna basıp sonra kontağı çeviriyorum. stop ettikten sonra da eski konumuna alıyorum. 

Buradan;

Sühan Bozdağ yazdı:

Arabanın tek sorunsuz çalışan parçası o düğme. Diğer hangi parçasına el atsam elimde kaldığı için, hiçbir işe yaramayan ama  asla arıza da yapmayan bu düğmeye sempati duyuyorum. :)

Bunun geleceği belliydi 😂 şu forumda bugüne kadar en çok güldüğüm mesaj buydu 😂😂

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Özgür İlhan

Az önce denedim merak ettim. aynı sizin resimdeki gibi olanı açtım, arabanın fanı devamlı çalışıyor stop ediyom gidiyom markete geliyom baktim fab calisiyor hemen o dugmeyi eski konuma getirdim kapandı. Yani manuel fan açmaymış. Teşekkürler sayenizde merak ettik öğrendik. diger butonda swich tarzi birşey ama o pasif galiba eski sahiplerinden biri havali korna falan takmış olabilir.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mürşid Keskin

Sanırım bende de fan ile ilgili bir şeymiş fakat şu an boşta. Teşekkür ederim :) Eğlenceli bir konu oldu 😂

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Ramazan Sönmez
(düzenlendi)
Mürşid Keskin yazdı:

Sanırım bende de fan ile ilgili bir şeymiş fakat şu an boşta. Teşekkür ederim :) Eğlenceli bir konu oldu 😂

Konuyu yazın yazmışsınız ama ben yeni gördüm. Sorunuzun cevabı bende :). Aynısından bendeki araçta da var. O kol basılı olunca benzin pompası çalışmıyor çekili olursa çalışıyor. Benden önceki sahibinin dediğine göre araba 2 kere benzin pompası yakmış.(Ne kadar doğru bilmiyorum.) Usta da bu arabalarda kronik, tüple kullanılırken araç benzin pompası yakıyor deyip bu düzeneği kurmuş. Bendeki çalışıyor. Benzinde çalıştırmak için o kolu çekiyorum gaza geçmem gerektiğinde itiyorum. Tabi lpg göstergesinden de değiştiriyorum. Anlayacağınız o kol sadece benzin pompasının anahtarı işlevini görüyor. Ha belki sizin araçta başka bir sebeple yapılıp iptal edilmiş olabilir.

tarihinde Ramazan Sönmez tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa YILDIRIM
Ramazan Sönmez yazdı:

Bugün bambaşka birşey farkettim. Bilen abilerimiz vardır mutlaka. O kol arabada orjinal olarak bulunuyor olabilir. 😵

https://hizliresim.com/fOydLA

Kol şeklinde değilde Buton şeklinde var. Aracın sol direğinin içinde plastik kapağın arkasında Kırmızı renkli anahtar var. Kaza anında Yakıt kesme işlemini yapar. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...