İçeriğe Yönlendir

Taşınabilir İnternet Tavsiyesi

Cihat Küçükay

Recommended Posts

Cihat Küçükay

Merhaba,

Yazlıkta kullanabileceğimiz, kışında işyerinde kullanabileceğimiz şekilde taşınabilir internet almak istiyoruz. Hangisini tavsiye edersiniz?

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Bu durum için iki seçenek var ve her iki seçeneğin de eksileri var.

1- Taşınabilir 4.5g modemler ile interneti paylaştırmak. Ancak orada 4.5g testi yapmadan almayın. Yani telefonunuzla hız testini iyice yapın. Ayrıca kullanılacak modem genelde tek katlı küçük evlerde işe yarar.

2- TTNET'in yazlık tarifeleri var. Sadece 3 ay taahhütlü, sonra otomatik iptalli. Ancak yine altyapı kontrolü lazım. Bunun için TTNET'ten destek alabilirsiniz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cihat Küçükay
Sani Gerşon yazdı:

Bu durum için iki seçenek var ve her iki seçeneğin de eksileri var.

1- Taşınabilir 4.5g modemler ile interneti paylaştırmak. Ancak orada 4.5g testi yapmadan almayın. Yani telefonunuzla hız testini iyice yapın. Ayrıca kullanılacak modem genelde tek katlı küçük evlerde işe yarar.

2- TTNET'in yazlık tarifeleri var. Sadece 3 ay taahhütlü, sonra otomatik iptalli. Ancak yine altyapı kontrolü lazım. Bunun için TTNET'ten destek alabilirsiniz.

1- Bunu bende düşündüm. Ev müstakil ve küçük bir ev. 4,5g hızında da sorun yok. Cevap bulamadığım soru, 4 çocuk bunu kullanacak, hızı yeter mi ?

2- Bunu bilmiyordum, bakayım.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Cihat Küçükay yazdı:

hızı yeter mi

Hızı yeter mi sorusuna cevabını kendiniz bulmalısınız. Cep telefonundan bir test yapın (ookla yazılımı ile test edebilirsiniz), test sonucu ping süresi 10ms'den düşük, hız da 25mbps'ten yüksekse, hiç sıkıntı çekmezsiniz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fırat Önal

Sanırım bu konuda en iyisi superbox ama fiyat biraz pahalı. Ben kullanıyorum çok memnunum.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

Superbox artık taşınabilir değil maalesef, yeni bir tak çalıştır sistemi çıkardılar ve verilen adreste çalışıyor. Eğer adres dışına çıkarsa ekstra fatura geliyor. Eğer eski tipten alınabiliyorsa ondan alın yenisi cazip değil. Bende eski tip olanından kullanıyorum.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Kerem Kurluva
Cihat Küçükay yazdı:

Merhaba,

Yazlıkta kullanabileceğimiz, kışında işyerinde kullanabileceğimiz şekilde taşınabilir internet almak istiyoruz. Hangisini tavsiye edersiniz?

Android 5.0 ve üzerini çalıştıran, atıl bir cep telefonu var ise, yeni bir hat alıp, telefonu "hotspot" olarak kullanabilirsiniz.

Bulunduğunuz bölgede TT altyapısı yeterli ise, Bimcell i tavsiye ederim. Senelerdir kullanıyorum. Kapasitesi, TT ile aynıdır.

Yeni hat ücreti: 85 TL (9 GB hediye)
https://www.bimcell.com.tr/Content/228/kampanyalar.aspx

internet paket ücretleri: 5Gb 26 TL / 10Gb 36 TL
https://www.bimcell.com.tr/Content/216/internet-paketleri.aspx

Ayrıca, 30 günlük periyotlarda 25TL yükleme için 1Gb, 40TL yükleme için de 5Gb hediye veriyor. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Sarıkaya

Yaklaşık on yıllardır vın modem kullanıyorum.Faturalı bir hat takılı.Köye gidince çocuklar film izleyince faturam şişiyor haricinde kullanmassamda aylık 14 lira ödüyorum.

Turkcellin taşınabilir internetini alacaktım ama sınırsız fiyatı yüksek geldi.Taşınabilir iyi internet varsa bende almak isterim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek

Turkcell VINN Wifi kullanıyorum, 21.6 mbps olanı. Gayet memnunum, tavsiye ederim. Huawei üretiyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Sarıkaya

Cahit abi, bugün turkcelin taşınabilir internetinden aldım aylık 124 lira 100mb hızında ama 100gb kotalı.Kota aşımındada ekstradan ödeme yapıyorsun.Evde türknet aboneliğim var ona 75,99 lira ödüyorum.Türkneti şimdilik iptal etmicem.Turkcelide taşınabilirliğinden ötürü aldım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...