İçeriğe Yönlendir

98 Model Broadway'la Aralıksız 920 Km Yol Yapar mısınız?

Ahmet Çalışkan

Recommended Posts

Hüseyin Maviş

1986 yılında 1971 model Anadol ile ilk uzun yolculuğuma Ceyhan'dan Sinop/Boyabat'a gece başladım, yaklaşık 13 saatte tamamladım. Varışa geldiğimde vantilatör kayışı gergi demirinin cıvatası motor blokunun içinden kırılmıştı. O zaman arada yaklaşık 950 km. mesafe vardı. Aracın bakımlı olmasında yarar var.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Erkan

Hortum, termostat ve kayışlardan eminseniz neden olmasın derim. Ben geçen mayıs ayında 2000 model 1.4 opel astra F kasa ile Şumnu ve Silistireye gidip geldim.  

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erhan Doruk

Broadway ile 920 km yolda kalmasanız da o yolun ömrünüzden birşeyler götüreceği kesin. Daha konforlu bir araç tercih edin veya otobüs/uçak kullanmanız daha hayırlı olur. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Uymaz

Torosla  Patnos tan Anamur a yaklaşık 1200 km giderdik araba bakimliydi çok şükür hiç yolda bırakmadı. Broadway le hayli hayli gidilir ama bakım şart. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ali Gök

Bidefa liberty ile izmire gidiyorum tek başıma gece 3 flan lpg almaya petrole girdim dedim redbul alim kalmamış

bati kola slim dedim  farkına varmadan kahveli kola almışım. Neyse ödedim çıktım pompacıyla muabbet ediyorum dolarken açtım kutuyu bir yudum aldım lA o ne iğrenç😬 dedim kola bozuk dediki yok  abi kahveli kola o bakmadınmı alırken . Neyse uykum kaçar hesabı o iğrenç şey içtim eve vardığımda saat 5 ti ben gündüz 10 olduğunda hala 1 cm uyku gelmemişti gözüme😂😂 kendime atarlana atarlana içtim tadı iğrenç ama uykuyu siliveriyor uzun yola gideceklere tavsiye ederim

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Merhaba 

Arkadaşlar üzüldüm. Yolda sürüş keyfi yaşamak doya doya sıkılmadan sürmek varken abur cubur hapur hupur yiyonuz. Sindirim yapmak yolda sizi sıkıntıya sokar. Şeker yüklemesi rahatını kaçırır. Hiç araştırmadınızmı uzun yolda beden performansını nasıl artırılacağını. 

Tabi hapur hupur yiyince yol gözünüzde uzun gözükür. Bas gaza bas devam. Mutlak iradeye kaybedenler gaza basma eğilimi gösterir. 

Sonra motorunuz yıpranız. Masraf kapısı. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
Ali Darbaz yazdı:

Merhaba 

Arkadaşlar üzüldüm. Yolda sürüş keyfi yaşamak doya doya sıkılmadan sürmek varken abur cubur hapur hupur yiyonuz. Sindirim yapmak yolda sizi sıkıntıya sokar. Şeker yüklemesi rahatını kaçırır. Hiç araştırmadınızmı uzun yolda beden performansını nasıl artırılacağını. 

Tabi hapur hupur yiyince yol gözünüzde uzun gözükür. Bas gaza bas devam. Mutlak iradeye kaybedenler gaza basma eğilimi gösterir. 

Sonra motorunuz yıpranız. Masraf kapısı. 

Hapur hupur araliksiz yiyenlerden biri olarak cevaplayayim.😂 Araba surerken nefesten bile daha cok keyif aliyorum 😂 Ama abur cubur komasi yasarken de yol gitmek baska bisey yaa.. Zevk meselesi. siz havuc yiyomussunuz bizler cips kola.(uzun yazmayayim diger urunler de cokca var 😂

Araliksiz 1000km giderim, ki gece giderim. Muavinlik yaptirmam isimi de kendim gorurum. ama hic yol gozumde uzun gozukmedi.. Hele ki o yerin birseyi meshur ise 2 porsiyonu yiyip 3 porsiyonuda paket yaparim. Yolda acikirim belki diye 😄

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Alpay Sumer yazdı:

Hapur hupur araliksiz yiyenlerden biri olarak cevaplayayim.😂 Araba surerken nefesten bile daha cok keyif aliyorum 😂 Ama abur cubur komasi yasarken de yol gitmek baska bisey yaa.. Zevk meselesi. siz havuc yiyomussunuz bizler cips kola.(uzun yazmayayim diger urunler de cokca var 😂

Araliksiz 1000km giderim, ki gece giderim. Muavinlik yaptirmam isimi de kendim gorurum. ama hic yol gozumde uzun gozukmedi.. Hele ki o yerin birseyi meshur ise 2 porsiyonu yiyip 3 porsiyonuda paket yaparim. Yolda acikirim belki diye 😄

Bu benim tavsiyemdir, bu bilgiyi sahip olmaları bundan sonraki yolculuklarında bakış açılarını değiştirecektir. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Zincirkıran

bizim 5 6 yıl önce yazın gündüz gözüne yaptığımız gibi yapmayıp gece yavaş yavaş gidecekseniz elbette gidilir. 500 km kadar yolu 92 broadway ile gittik, motor sesi ve tavandaki ince yalıtım malzemesinin verdiği rahatsızlık aklımda şimdi. ha bayağı eğlenmiştik orası ayrı 🙂

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Hacı Şenyurt

Yaya kalmaz bence. Satarken almıştır birtane.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

Yeni konu: Hangi firmayı tavsiye edersiniz 😄

• Beğen 1
  • Mutlu 3
Yorum bağlantısı
Ahmet Çalışkan
Servet Aydın yazdı:

Eee? Kaldın yaya

Hacı Şenyurt yazdı:

Yaya kalmaz bence. Satarken almıştır birtane.

Çok tanıtılacak bir şeyi olmasa da tanıtım loading... :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
Ahmet Caliskan yazdı:

Çok tanıtılacak bir şeyi olmasa da tanıtım loading... :)

senin de naptigini anlamak zor 😂 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Ali Gürbüz

93 broadwayle istanbul -antalya yaptim 1 hafta once.
Dunde antalya -hatay yaptim.
Gece yolculugu yapiyorum. Klima yok.

Aracimin termostati musirleri alternatoru ve kayisi yeni.
Yanınızda yedek bir kayis olsun.

Hicbir problem yasamdim cok sukur.

Ama daha oncesinde ust kapak conta vs herseyi degistirdim. Antifiriz termostat buji kablo buji vs .

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Muhittin Kaplan

2003 yılında 1993 model br aldım

Sayısız kez mardin osmaniye

2 kez mardin izmir.(2006)

Sayısız kez osmaniye izmir yaptım.

Osmaniye izmir 1000km. Afyonda ve Konya da mola verirdim. Yorgunluk evet oluyor ama gidilir. 100 110 hız idealdir.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...