İçeriğe Yönlendir

Bir Garip Detay🤔

Alpay Sumer

Recommended Posts

Alpay Sumer

Bir arac Geri vitese takildiginda on sisleri neden yakar? Benim bildigim karanlik oldugunda geri giderken rahat gitmek icin gerekirse far kisilir. Bunda enteresan sekilde sis yakiyor😄 bunu dusunen muhendis neyi amaclamis olabilir ki? 

Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
Uğur Kamil yazdı:

Sonradan kodlama ile açılmıştır. Orjinalde yakmaz.

Aldigim kisi kodlama bilen biri degil.

Servet Aydın yazdı:

Bende orjinal yanıyor gündüz farları geri giderken

bende Gunduz birine kullandirip bakayim.

Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Dostum ulkelere gore degisik kodlamalar var. Mesela kayinbiraderimin eski Golf 6 da geri viteste sag gunduz farini yakiyordu, parklarda ayni zamanda arka sisi de yakiyordu cidden sinir bozucuydu sonradan kodlama ulkesini degistirdik duzeldi.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
Buğra Höngül yazdı:

Detay diyince girdim baktım hiiiç anlamam geri çıktım emoji16.png

Bilerek yapiyon demi😂

Yorum bağlantısı
Ramazan Turan

Superb'de de var, açık geliyor. Farlar açıkken oluyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Oğulcan Akıncıoğlu

2015 ibiza'da fabrikasyon açık gelmişti.2018 leon'da yok.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cem Dilmen

Normalde araçlardaki viraj aydınlatma farları geri vitese takınca ikisi birden yanıyor. Tüm araçlarımda öyleydi. Eğer aracınızda sisler viraj aydınlatma için yanıyorsa ki öyle diye tahmin ediyorum oldukça normal bir durum 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Benim araçta da sis farları viraj aydınlatma olarak çalışıyor lakin geri vitese takınca yanmıyorlar. Güzel bir detaymış.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
Sani Gerşon yazdı:

Benim araçta da sis farları viraj aydınlatma olarak çalışıyor lakin geri vitese takınca yanmıyorlar. Güzel bir detaymış.

Guzel olmasina guzel. Ama amaci disinda bence.. 

Mert Yeldan yazdı:

Köşeleri rahat gör diye.

Geri giderken on tarafin daha fazla isimasi pek katki saglamiyor bence.

Cem Dilmen yazdı:

Normalde araçlardaki viraj aydınlatma farları geri vitese takınca ikisi birden yanıyor. Tüm araçlarımda öyleydi. Eğer aracınızda sisler viraj aydınlatma için yanıyorsa ki öyle diye tahmin ediyorum oldukça normal bir durum 

evet cem hocam, sisler viraj aydinlatmada yaniyor. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Astra J de yanmiyor. Takas fiyatim artmaya devam etmekte. Sen teknolojiye alisamadin [emoji16]

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
Metin Akbal yazdı:

Astra J de yanmiyor. Takas fiyatim artmaya devam etmekte. Sen teknolojiye alisamadin emoji16.png

Teknoloci severiz. ama mantikli olani. Kafama yatmiyor. geri giderken onde allah ne verdiyse far acmayi..

takas fiyati ustune mi 😂

Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Teknoloci severiz. ama mantikli olani. Kafama yatmiyor. geri giderken onde allah ne verdiyse far acmayi..
takas fiyati ustune mi [emoji23]
Ustune ama senin arabanin. Kafana yatmayan teknoloji yok benimkinde, cok teknoloji yok yani kadranda temiz [emoji16]
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

Manevra yaparken sis farım yanıyorsa geri vitese taktığım anda sönüyor. Değişik bir özellik imiş.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Yasin Şimşek

Leon mk2 lerde de fabrikasyon açık bu özellik. Vcds ile kapatıp açmakta birçok vag araçlarında mevcut

Yorum bağlantısı
Tufan Caliskan

Benim eski Leon'da da vardı bu özellik, karanlık kapalı otoparklarda yan tarafları güzel aydınlatıyordu.

Yorum bağlantısı
Öner Kurukuz

Dönüş farı olarak sislerin kullanılması bana cok saçma geliyor. 

Sisler gorusun az oldugu hava şartlarında 3-4mt önünü gormek icin var.  Aracin sağını solunu gormek icin degil. 

Eger dönüşlerde yanıyorsa önünü düzgün aydinlatmiyordur. 

Benim araçta farlarin icinde dönüş farları var,  dönüş sirasinda yan tarafi cok fazla aydinlatiyor,  cunku yana dönük.  Ön tarafi aydinlatmiyor. 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

çok işe yarıyor aslında çevre aydınlatma gibi , ayrıca biz geri bakarken manevrada aracın fark edilebilirliğini artıyor. focusta sislere gündüz farı taktım onlar hep yanıyor araç şarj ediyorsa

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Benim uzun farlar ayni zamanda donus fari gibi bir alani aydinlatiyor.

/l l\ Bu yamuk ikonlarin disinda kalan alani aydinlatiyor guzel oluyor.

Sis farinin boyle bir olayi varsa denenebilir.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...