İçeriğe Yönlendir

Baş Belası | Cins Kedim

Furkan Sumer

Recommended Posts

Furkan Sumer

Herkese merhabalar yillarca annesini besledim, o da bize boyle bir hediye sundu. Rengine tipine yegenlerim, es dost asik oldu, ancak kedimin basina gelmeyen kalmadi. 

İlk zamaninda 2 kilo kuru mama aldim, annesi sagolsun iki gunde hic etti. Nasiplenemedi yavrucak

Su anda 2.5 aylik. Ayagini incitti, gunlerce topalladi. İgnelerle hayatta tuttum. Bugun de durup durduk yere gozune perde indi.

Kendi istegiyle perdeleri indiriyor, sahit oldum.. ama nedir sikintisi?

eoppZN.jpg

6GfO7R.jpg

o8mPug.jpg

8PHtM5.jpg

• Beğen 7
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Hızlı müdahele çok önemli. Aksi halde göz kaybına kadar gidiyor bu durum maalesef. Derhal veteriner görmeli derim.

• Beğen 3
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Furkan Sumer

yorumlar icin tesekkur ederim

beslenmesi de sikintiya girdi. yas ve kuru mama almak istiyorum enjoy’u oneriyorlar. var midir baska tavsiye? whiskas alsam ocagimi sondurur 😂

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Beslenmesi sıkıntıysa, şimdilik marka bakmadan almanız lazım. Benim baktığım yavrular mama konusunda yememeye başlayınca veteriner hemen aşağıdaki ürünü önermişti. Deli gibi yiyip büyüdüler şükür.

https://www.hepsiburada.com/gourmet-gold-kiyilmis-ton-balikli-konserve-85-gr-6-al-5-ode-p-PTEVCLK06029?magaza=Evcilbesinleri

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Viskas olmaz. Çok kötü malzemeler ile yapılıyor Royal canin iyidir.

• Beğen 2
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Sertaç Karginer

Kedinizin iç göz kapaklarında büyük ihtimalle iltihaplanma olmuş bir an önce veterinere gitmesi lazım yoksa gözlerini kaybedebilir.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Ersen Tapan
Servet Aydın yazdı:

Viskas olmaz. Çok kötü malzemeler ile yapılıyor Royal canin iyidir.

+1

Royal canin kitten 36 bebe kediler için biçilmiş kaftan. 10 kiloluk ambalaj alabilme imkanınız varsa nispeten uygun oluyor fiyatı. O paket bitene kadar kocaman sağlıklı bir kediniz olur. 

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Ömer Budak

Bizim kızın yoğun isteğiyle geçen ay biz de sahiplendik 2 aylık tekir yavru. Bir tanıdığın bahçesinden aldık. Kuru mama olarak Royal Canin kitten aldım 4 kg.luk. Veteriner haftada bir yaş mama verebilirsiniz dedi ve onun önerisiyle linkteki 24'lü paketi aldım https://www.cabukmama.com/gourmet-gold-karisik-kedi-konservesi-24-adet-15701 . İkiye bölerek Pazar-Çarşamba olarak haftalık veriyorum. ( Foto ilk geldiği günlerden) ewtRSY.jpg

• Beğen 4
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Kuru mamayı çok almayın veya alınca iyi bir kaba koyun. Çabuk bayatlayan ve kedilerin nefret ettiği şeydir

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet Serin

En kaliteli mamalardan alıyoruz mırın kırın ediyorlar. Üzerine sos niyetine dandik market maması Viskas gezdiriyoruz deli gibi yiyorlar.
(Böbrek ve idrar yolu sorunu olduğu için yaş ve kuru mamaları mecburen reçeteli türden alıyoruz.)
En sevdikleri yer de balkonda bu koltuk. Erken kalkan kapıyor.e39997a453794edb4e52721c05e4203f.jpg9442384a1f7872c65baafd202314e8e6.jpg

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Aytac Sakal
(düzenlendi)

Veterinere gitmek en doğrusu , Eğer enfeksiyon varsa önerim göz damlası.

Bizim buralardaki yavru kedilerde çapaklanma vardı körlüğe kadar gidebiliyormuş tavsiye ile eczaneden gidip damla aldım ve kullandım işe yarıyor.

Gözlerin demli çay ile silinebileceğine dair yazı okumuştum.

SDOOBM.jpg

tarihinde Aytac Sakal tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Furkan Sumer

uzun bir suredir kayip olan kedim bugun geri geldi.. gozlerinde (olumlu anlamda) ve tuylerinde degisim var.. 

5Nkbir.jpg

xTlcFl.jpg

bahcedeki diger kediler icin mama kabi calismamiz.. 🐈 

TIv9A7.jpg

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Furkan Sumer

sonbaharda ucusan yapraklari gorunce cildiriyor 🎈

k4BC8h.jpg

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Fedai Özoğlu

Gözleri iyileşmiş mi? Sokakta hayır severin biri gözlerine göz damlası damlatmış. Çok basit bir tedavi ancak o çapaktan gözü kör olan kediler var yazık oluyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Furkan Sumer

gozler %90-95 oraninda iyi. Kayboldugu bir surec vardi. O ara tuylerinde ve gozlerinde degisim olmustu.

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...