İçeriğe Yönlendir

Kamu Bankaları Düşük Faizli Kampanya’dan 6 Markayı Men Etti

Tansu Kalafatoğlu

Recommended Posts

Muhittin Kaplan
Ali Cihangiroğlu yazdı:

2. eli kışın görelim, aç kalınca araba kaç lira ediyor göreceğiz gibi...

ilk buluşmada yemeği ısmarlarım. Eğer fiyatlar geri gelirse.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Ali Cihangiroğlu yazdı:

araba alacak adam ac degildir nasilsa.

Servet Aydın yazdı:

Land var satılık 125bin

bak dusmus fiyatlar

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

İlk defa Ali abiye katılıyorum.
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Sürekli söylerim faizle oynanmamalı. Faiz oluşmalı. Bu bir rezalet. Mevduatların güvencede olduğundan emin değilim şu an o korkuya kapıldım. Aslında tapu da güvencede değil.

Faizi ben belirlerim

Ekmek fiyatını ben belirlerim zam yapamazsın

İşçi çıkaramazsın

Paranı yurt dışına çıkaramazsın

Dolar alırsan keserim hakkımı alırım

Muayene ücretine zam yaparım

Enflasyonu ben belirlerim

Enerji fiyatını ben belirlerim

iyi....polit büro neredeydi sergey?

• Beğen 12
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
Mert Yeldan yazdı:

bende gülmekten :)

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Mert Yeldan
bende gülmekten [emoji4]

20 gün sonra sahibinden.com a bir dünya sıfır kilometreye yakın Clio ve Megane düşecek. Eylül e kadar 8000 teslim var. Liste fiyatından %15-20 daha ucuza çıkacak bayiden hemde.
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
Mert Yeldan yazdı:

daha çok katılman lazım :)

Yorum bağlantısı
Muhittin Kaplan
(düzenlendi)
Mert Yeldan yazdı:

20 gün sonra sahibinden.com a bir dünya sıfır kilometreye yakın Clio ve Megane düşecek. Eylül e kadar 8000 teslim var. Liste fiyatından %15-20 daha ucuza çıkacak bayiden hemde.

Zor düşer o. 12bin başvuru var. Çoğunluk kendisi için alıyor. (Oyak kampanyadan bahsediyorsunuz sanirim)

tarihinde Muhittin Kaplan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mert Yeldan
Zor düşer o. 12bin başvuru var. Çoğunluk kendisi için alıyor. (Oyak kampanyadan bahsediyorsunuz sanirim)

Yaşayıp görelim.
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
Mert Yeldan yazdı:

Yaşayıp görelim.

çok iyimser bir tahmin Mert, benim tahminse yıkıcı etki yapacak gibi, araba falan düşünecek hal bırakmayacak, inşallah yanılırım....

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Muhittin Kaplan
Mert Yeldan yazdı:

Yaşayıp görelim.

Arkadaşların cogunlugu kendi araçlarını sattılar. (2005 megane 63 e verdi biri ornegin) 10kisi çalışıyoruz biri başvurdu. O da 8 aydır araç alacakti denk geldi. Bu kampanya neredeyse her yıl yapılır. Aracını ucuz satan görmedim.

(Yani megane 4 alacağım elimdekini 5bin ucuz vereyim diyen).

Yorum bağlantısı
Mert Yeldan
Arkadaşların cogunlugu kendi araçlarını sattılar. (2005 megane 63 e verdi biri ornegin) 10kisi çalışıyoruz biri başvurdu. O da 8 aydır araç alacakti denk geldi. Bu kampanya neredeyse her yıl yapılır. Aracını ucuz satan görmedim.
(Yani megane 4 alacağım elimdekini 5bin ucuz vereyim diyen).

Benim çevremde oldukça fazla var.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Muhittin Kaplan
(düzenlendi)
Ali Cihangiroğlu yazdı:

çok iyimser bir tahmin Mert, benim tahminse yıkıcı etki yapacak gibi, araba falan düşünecek hal bırakmayacak, inşallah yanılırım....

2018 deki dolarizasyondan bu yana batıyoruz hocam. Her 3 ayda bir sizin, kisin bitrcegiz,baharda battik, yazin turist çekmeyecek, sonbaharda dibi görürüz yazmalarınızı okuyorum. Arada araç fiyatlarının "alim gücünün sifirlanmasindan" dip yapacagini

Birinde tutturacaksiniz sanirim.

tarihinde Muhittin Kaplan tarafından düzenlendi
  • Beğen 3
  • Mutlu 1
  • Üzgün 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

arkadaş otomotiv yan sanayisinde. her gün tr de üretilen modellerden 300 300 üretim var parça yetistiremiyoruz. nerde bu arabalar diye soruyor. Derince limanına tır tır arac girişi var. bayilerde araba yok :)

suan param olsa lansmandan Skoda kamik alırım  200 e kaldı ise. sizin ülke batacak dediğinizde 2. eli 250 300 olur o arabanın :)

alım gücü yok. herkes Jumbo künefe etçi bilmem ne de gününü gün ediyor. fakir zaten hep fakirdi.

kredi talepleri eskiden 10 bin 20 bin di . şimdi gelen talep 50 bin 100 bin . 

asgari ücretli  zaten bu işlere girmiyor giremiyor.  tuzu kurular cebinde parası olanlar da pusuda. piyasa düşecek geyiginde. 

bende millete inat bı s350 alacam düşsün sizin dediginiz gibi piyasada 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selim Bilgin

Ülke filan batmaz inşallah.

Hiçbir şeyin de fiyatı düşmez, araba almak isteyen varsa bugün alsın. 

Mustafa Tüfekçi yazdı:

suan param olsa lansmandan Skoda kamik alırım  200 e kaldı ise. sizin ülke batacak dediğinizde 2. eli 250 300 olur o arabanın :)

alım gücü yok. herkes Jumbo künefe etçi bilmem ne de gününü gün ediyor. fakir zaten hep fakirdi.

kredi talepleri eskiden 10 bin 20 bin di . şimdi gelen talep 50 bin 100 bin . 

asgari ücretli  zaten bu işlere girmiyor giremiyor.  tuzu kurular cebinde parası olanlar da pusuda. piyasa düşecek geyiginde. 

bende millete inat bı s350 alacam düşsün sizin dediginiz gibi piyasada 

Yani mesela. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Levent Güzelkalp

Edirne kapıkule gümrüğünden ger gün en az 30 tir giriş yapıyor araç yüklü dacia ağırlıklı ama arada skoda falanda yüklü
* arkadaş grubunda (yaklaşık 20 aile ) hepimiz sıfır ev aldık,
* çevremde en eski aracı olan benim 2006 fiesta diğer kişilerin 2 - 3 yaşında yeni arabaları var
Sosya ekonomik olarak orta gelir seviyemiz var .
Demek istediğim ekonominin durumunu ev araba ile ölçmek bence yanlık Türk halkı olarak bu iki şeye duskunlumuz fazla bir şekilde yenisini almak için bir formül buluyoruz .

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
2018 deki dolarizasyondan bu yana batıyoruz hocam. Her 3 ayda bir sizin, kisin bitrcegiz,baharda battik, yazin turist çekmeyecek, sonbaharda dibi görürüz yazmalarınızı okuyorum. Arada araç fiyatlarının "alim gücünün sifirlanmasindan" dip yapacagini Birinde tutturacaksiniz sanirim.    

Hep bildim kardeş, tutturmak hafif kalır, turist demedim bu arada o konuya bakmam, haa inşallah bu sefer yanilirim...kriz dediğinde şak diye olmaz bu işler yavaş yavaş olur bir bakmışsın ortada kalmışsın sende 2008 den beri demişsin zaten, neyse şöyle diyim bu sadece bizim ülke için değil genelde olan bir durum, bizde daha ağır bedeller odetecek temel fark bu gibi, neyse, bak mesela Bill Gates ve buffet miydi neydi, adamlar bir vakif kurmuş ve tüm servetlerini buraya bağışlamış, neden? Mal mulk para var, adamlarda, dertleri yok ama adam ne düşünüyor, bu kadar uretimdi vs. İdi kime satacağız alacak insan kalmadıktan sonra demişler mesela, kısaca bakış acilarimiz yada genişliği derinligi biraz benzesede aslinda çok farklı, o yüzden tartışmaninda gereği yok diye düşünüyorum, herşey güzel olur inşallah....     

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Muhittin Kaplan

Kavga yok, kavga yok. sonuçta fikirler değişiklik gösterir. Ama duygusal yaklaşmak olayları görmemizi engeller. Kar etmemizi de engeller. :)

Kriz var doğru. Ama yandık bittik öldük raddesine gelmez. Getirmezler. 

Ölmeyecek Kadar tok, Özgürlüğünü alamayacak kadar aç.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
Kavga yok, kavga yok. sonuçta fikirler değişiklik gösterir. Ama duygusal yaklaşmak olayları görmemizi engeller. Kar etmemizi de engeller. [emoji4] Kriz var doğru. Ama yandık bittik öldük raddesine gelmez. Getirmezler. 

Ölmeyecek Kadar tok, Özgürlüğünü alamayacak kadar aç.

Yook canım ne kavgası, hepimiz arkadaşız fikir telakkisi bu default_smile.png bencede bitmeyiz bitirmezler lazimiz cunki, neyse...Bir söz vardı, Mevlananindi galiba, canı gonulden isteyin, istediğinizde tüm evren (tabii Allah'ın da izniyle) o dileginizin gerçekleşmesi için seferber olur gibi bir sözdü galiba, biz isteyelim inşallah olur, tabii yatarak okumadan çalışmadan gelişmeden olmaz ayrı konu :-)

Bu arada topu atmadan bende bir araba çekeyim diyorum :^) ne alsam acep, nasılsa şimdi ödeyeceğim kredi taksiti seneye harçlık olacak gibi...

Yorum bağlantısı
O.Yücel Çetin

Fiyatlar düşmez belki ama piyasa böyle canlı kalmayabilir özellikle kışa doğru talep düşecektir sonuçta ekseriyeti kredili satış. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...