İçeriğe Yönlendir

Kamu Bankaları Düşük Faizli Kampanya’dan 6 Markayı Men Etti

Tansu Kalafatoğlu

Recommended Posts

Ali Cihangiroğlu
  Araba alacak olup düşer niyetiyle bekleyenler, her geçen gün para kaybediyorlar, benden söylemesi.    Dileyen 07/2020 itibariyle herhangi bir aracın fiyatını aşağıya yazsın, kışın tekrar bakalım. 

Doğru kaybediyorlar, dün 30 a satılan araba şimdi olmuş mesela 50 , o zaman satan yine üstüne koymadan aynı ayarda araba alamıyordu şimdi 50 ye satsada alamıyor üstüne koyması gerekende daha fazla, 30 a alip sonra 50 ye satanda zarar etti zaten, paran değersizlesiyor cunki, o yüzden şimdi alabilecek olan bence hemen alsın, alsinki seneye ödeyeceği para onu hiç etkilemeyecek cunki, tabi hesapsız olmaz bu isler...  Haa sıfır araba için diyorum tabii....2. el alan olmayınca gümler, alacak adamda para vardır oda gider sıfır alır cunki aşırı şişmiş 2. Ele nerdeyse sıfır parası vermektense gider sıfır alır bakar keyfine, ucuz yada basit arabalarsa 2. Elde zaten paralı adamın bakacağı şey değildir, sonuçta genele bakarsak keyfi ve lüks şey araba almak, ihtiyaç geri planda...

İmkanı olan alsin bencede...

Yorum bağlantısı
Uğur Kamil
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

şahsen tecrübe de ettim. Pandemi öncesi tam fabrikanın kapandığı hafta corolla 1.6 dream oto. 152 bin liraydı. Fabrika açıldı 10 bin koydular. Ucuz kredi geldi 10 bin koydular. Temmuzda 5 bin koydular. Aynı araç şimdi 177 bin tl. Bu esnada dolar da artmadı. 

Burada söyle bir durum var ama.
Türkiyedeki vergi sisteminden dolayı markalar aracın ham fiyatına 1000 tl zam yapsa vergi sisteminden ve vergi oranlarından dolayı fiyatlara yansıması 10-15bin tl olur burda üreticinin çok suçu olduğunu düşünmüyorum.

Örnek olarak

En boş passat 150bin tl türkiyeye giriyor 285bin tl satılıyor.
En dolu passat 245bin tl türkiyeye giriyor 633 bin tl satılıyor.

Adamlar en boşu ile en dolusu arasında 100 bin tl fark istiyor ve fazlasıyla değer ama vergi sisteminden dolayı aradakı fark 348 bin tl çıkıyor ve o zamanda değmiyecek bir rakam çıkıyor ortaya.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Levent Güzelkalp yazdı:

Edirne kapıkule gümrüğünden ger gün en az 30 tir giriş yapıyor araç yüklü dacia ağırlıklı ama arada skoda falanda yüklü
* arkadaş grubunda (yaklaşık 20 aile ) hepimiz sıfır ev aldık,
* çevremde en eski aracı olan benim 2006 fiesta diğer kişilerin 2 - 3 yaşında yeni arabaları var
Sosya ekonomik olarak orta gelir seviyemiz var .
Demek istediğim ekonominin durumunu ev araba ile ölçmek bence yanlık Türk halkı olarak bu iki şeye duskunlumuz fazla bir şekilde yenisini almak için bir formül buluyoruz .

para var huzur var :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
Dogan Arsiray yazdı:

para var huzur var :)

miliyonlar tirilyonlar....

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
Mustafa Tüfekçi yazdı:

suan param olsa lansmandan Skoda kamik alırım  200 e kaldı ise. 

27 itibari ile 210:)

cümle bitmeden yukseliyor

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

skodanın kamikleşmiş bir kitlesi var. tabanı var. pardon o başlık bu değildi. :D

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

şuan komike kitlenmiş durumdayım, eve döneceğim bugün, bakayım hele bir delilik yapıp alabilirim bunun 1.0 tsi ını :)  200 gibi fiyatıyla bu araç şuan tek gibi duruyor...

yalnız dün 197 idi şimdi olmuş 210 vay .. vay....

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Ali Cihangiroğlu yazdı:

şuan komike kitlenmiş durumdayım, eve döneceğim bugün, bakayım hele bir delilik yapıp alabilirim bunun 1.0 tsi ını :)  200 gibi fiyatıyla bu araç şuan tek gibi duruyor...

yalnız dün 197 idi şimdi olmuş 210 vay .. vay....

konuş adamlarla inerler.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

Ben de bir süredir Leon’a bakıyorum fiyat en dolusu 207.000₺ diğerlerini görünce makul görünüyor meret ama para yok.

Kredi çekmeyen bir ben kaldım herhalde, eminevimi saymazsak.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Emre Şimşek yazdı:

Ben de bir süredir Leon’a bakıyorum fiyat en dolusu 207.000₺ diğerlerini görünce makul görünüyor meret ama para yok.

Kredi çekmeyen bir ben kaldım herhalde, eminevimi saymazsak.

ben de çekmedim. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
Dogan Arsiray yazdı:

1 ay sonra 220 tl de satarsınız mis.

2. eller düşecek ki. ben gorecem kriz patlayınca deeerrrmisim :p.

bı ay sonra forumda kamik alanlardan 170 bin TL ye 2. el alma garantisi deeerrrmisim 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cem Işık
Dogan Arsiray yazdı:

skodanın kamikleşmiş bir kitlesi var. tabanı var. pardon o başlık bu değildi. :D

Alarm çaldı beni mi çağırdınız? 😬o kamik kitlenin en önde gideniyim de alarm kurmuştum🚨

Yorum bağlantısı
Recep Demirci

"Kamu bankalarının aldığı bu karar ile pakete dahil hiç bir binek araç markası kalmamış oldu. 9 firma ile başlayan kampanya şu anda sadece BMC, Karsan ve Anadolu Isuzu olmak üzere 3 ticari araç üreticisi firma ile devam ediyor."

NTV.COM.TR

Artık her yer kamyonet,pikap olur :) 

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

Bugün Giresun dan istanbula döndüm, kaç tır dolusu sıfır araç geçti karşı taraftan sayamadım. Piyasaya sürülür heralde ama fiyatın düşeceğini sanmam.

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Köksal Yılmaz yazdı:

Bugün Giresun dan istanbula döndüm, kaç tır dolusu sıfır araç geçti karşı taraftan sayamadım. Piyasaya sürülür heralde ama fiyatın düşeceğini sanmam.

Gürcistana gidiyor olmasın :)

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
Gürcistana gidiyor olmasın [emoji4]
Benim gözlemlediğim araç üretimi ve sevkiyat devam ediyor. Bizdeki sorun araç yokluğu değil mi ki? Gürcistana satılan araç olduktan sonra bizde neden satılmasın?
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Köksal Yılmaz yazdı:
Tansu Kalafatoğlu yazdı:
Gürcistana gidiyor olmasın emoji4.png

Benim gözlemlediğim araç üretimi ve sevkiyat devam ediyor. Bizdeki sorun araç yokluğu değil mi ki? Gürcistana satılan araç olduktan sonra bizde neden satılmasın?

Belki orada daha iyi kar bırakıyordur. 

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Köksal Yılmaz yazdı:

Taaaam yaa sen alma :D

Zaten yok ki :) 

Yorum bağlantısı
Remzi Karaca

Ülkede (her türlü ) kredi çekmeyen kaldımı acaba çok merak ediyorum... [emoji848]

Ben [emoji2772]

K. Kartları ay içi rutin kullanımlarım dışında bankalara borcum yok çok şükür.
2. eli kışın görelim, aç kalınca araba kaç lira ediyor göreceğiz gibi...
İyimserliğinizin tüm ülkeye sirayet etmesi dileğiyle...
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...