İçeriğe Yönlendir

Muğla Akyaka Tatili

Ali Darbaz

Recommended Posts

Ali Darbaz
(düzenlendi)

Merhaba 

Balıkesir Akçay yapacağım yolculuğu, Muğla Akyaka olarak revize ettim. Maalesef, eşim izin alamayınca bayrama kaldı. Bayramda Akçay fiyatlar faiş olduğundan uzun süredir aklımda olan Akyaka yolculuğunu servise soktum. Çok beğeni almış havuzlu bir apart eve 4 gece 5 gün için 1450 tl nakit fiyat alınca hiç beklemeden onay verdim.

Benzinli Cruze ile 4 yetişkin 1 Bebe yolculuk yapacak. Kız konusunda sıkıntı yok, fosur fosur uyumak konusundan uzman. Hanımlarda da sıkıntı yok. 

Planladığım yolculuk şu şekilde  :https://goo.gl/maps/nmndhHBkPvC6EZcz9

Yolculuğa körfezi dolanarak başlıyoruz. Osmangazi köprüsü ve Arabalı vapur bana pahalı geldi. Babamda aynı fikirde. Körfezi dolanıyoruz. 

Altınovadan yeni otobana bağlanıp 35 liralık yolculuktan sonra Bursa Küzey çıkışından çıkılıyor. 

Kaymak asfalt olan D200 karayolundan Sabuncubeli tüneline kadar gidiliyor. 

İzmir Aydın otoyolundan d550 bağlanıp Muğla Ulaya kadar gidiliyor. Sakar gecidinden aşaği karşına akçay çıkıyor. Susurluktan çıkmak istersem fiyat 75 lira oluyor. Ben yalova gemlik trafiğinden kaçsam yeter. O yuzden Bursa küzey çıkışı bana kafi. 

Tüketim 354 TL , Otoban 35 TL

Yakıt tüketimini 7,5 baz aldım. Onuda aşağidaki test ile elde ettim. Arabada Babam olunca pek hiper miper yemiyor. Bas gaza bas der. 

Evet dostlar geçen sene Ramazan bayramında kullandığım rotayı aynen Akyaka için uyarladım. Tavsiyelere açığım. 

tarihinde Ali Darbaz tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Furkan Sumer

simdiden hayirli ve saglikli yolculuklar dilerim. rota guzele benziyor, guzel manzaralari paylasmayi unutmayin..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Beyler tekrar rotayı düzletim, Sıkıntı olmuş : https://goo.gl/maps/nmndhHBkPvC6EZcz9

Ali Gök yazdı:

Körfezi dolanma direk köprüye vur

Hacı daha yeni ev aldık, Babamın desteği ile bu tatili planladık. Yani benzini benden otel babamdan. Anca çıkıştı. 

Furkan Sumer yazdı:

simdiden hayirli ve saglikli yolculuklar dilerim. rota guzele benziyor, guzel manzaralari paylasmayi unutmayin..

Tabiki, paylaşmadan olmaz :) 

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Geçen sene Bodrum'a kadar aynı yolu tecrube ettim. Gayet akıcı temiz bir yoldu. 

Yorum bağlantısı
Baha Kanberoğlu
(düzenlendi)
Ali Gök yazdı:

Körfezi dolanma direk köprüye vur

Direk köprüyü kullanıp gerekirse Altınovada otobana girmeyin. Erken çıkarsanız yola Yalova- Bursa trafiğine takılmazsınız.  Belki bir 50 TL fazla yazar bu şekilde. 

tarihinde Baha Kanberoğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Kürşad Özpamuk

Her şeyden önce kazasız belasız yolculuklar dilerim. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Eyüp Çetin

Kullanacağın yol gayet güzel. Osmangazi Köprüsü'nden geçilse tadından yenmezdi fakat maddiyat durumuna birşey diyemiyorum. Bayram sonu bizde İzmir'e oradan da aynı rotayı takip ederek Fethiye'ye gitmeyi düşünüyoruz. Denk gelirsen bir selektör çakarsın. 😊

Kazasız belasız sürüşler dilerim. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
(düzenlendi)
Baha Kanberoğlu yazdı:

Direk köprüyü kullanıp gerekirse Altınovada otobana girmeyin. Erken çıkarsanız yola Yalova- Bursa trafiğine takılmazsınız.  Belki bir 50 TL fazla yazar bu şekilde. 

Köprüden geçmek 14 km 6,52 tl yakıt maliyeti 10 dakika 

Körfezi dolanmak 91 km 42,38 tl yakıt maliyeti. 1 saat 10 dakika 

Osmangazi geçiş ücreti 122 tl :(  + 6,52 tl yakıt parası : 130 tl düz 

Körfezi dolanmak 43 tl .  130 lira olan köprü meblası düşünce 97 tl gibi iyi bir rakam çıkıyor. 

97 tl iyi para :( 

Arabada modifikasyon yapmak zorunda kaldım. 

ACtC-3e--NcGp3b38RaiHSlMb5dJAUoke2fLy12i

tarihinde Ali Darbaz tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Baha Kanberoğlu
Ali Darbaz yazdı:

Köprüden geçmek 14 km 6,52 tl yakıt maliyeti 10 dakika 

Körfezi dolanmak 91 km 42,38 tl yakıt maliyeti. 1 saat 10 dakika 

Osmangazi geçiş ücreti 122 tl :(  + 6,52 tl yakıt parası : 130 tl düz 

Körfezi dolanmak 43 tl .  130 lira olan köprü meblası düşünce 97 tl gibi iyi bir rakam çıkıyor. 

97 tl iyi para :( 

Ben Altınova'dan parasız yola geçerseniz diye hesabımı yapmıştım :) O zaman 50-60 bandında kalıyor fark. Otobandan devam edecekseniz dolanın körfezi. 

Yorum bağlantısı
Baha Kanberoğlu

Bende yılda 2 sefer İzmir tarafına gidiyorum Sakarya'dan. Kullandığımız rota aynı. sabah 3'ten sonra körfez bölgesindeki çoğu ışık kontrollüye dönüyor. Askeri bölgeler hariç. 6ya kadar devam ediyor sanırım. Altınova-Bursa Kuzey rotası ideal. Zaten çevre yoluna düşüyorsunuz. Oradan sonra ben bir tek Balıkesir'in içinden geçerken hız sabitlemeyi 95e ayarlayıp devam ediyorum. Bazen radar oluyor. Genelde 120'yi pek geçmiyorum. Temmuz başı gidip geldim. 5.5 lt civarı ortalamam vardı. 

Son dönüşümde Saruhan-Akhisar arasını da kullandım ama Akhisar'da otobandan çıkıp normal yola dönmek bile 5-6 km sürüyor. Bir daha akşam saatine kalmadığım sürece kullanmam herhalde. 

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Ben de alanya yapacam. Klasik sakarya bilecik afyon burdur :) sakaryaya kadar otoyol

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Ben de alanya yapacam. Klasik sakarya bilecik afyon burdur :) sakaryaya kadar otoyol

Ben 4 kişi 1 çoçuk 1450 liraya oda tuttum. Senin maliyetlerin nedir. Herşey dahil konseptmi. 

Yorum bağlantısı
Erdem Bozkurt

Hayırlı yolculuklar,akyaka güzel bir tercih olmuş çok sevdiğim yerdir,vakit bulursanız çamlı köyünde gidin sahile inin incekum plajı harikadır,sedir adası veya kleoapatrayı görün mutlaka,45 km uzaklıkta yuvarlak çay harika bir yer,sakara gelmeden sağa toprak yola girin seyir terasında manzara izleyin, Türkiyenin en iyi çam balı marmaristen çıkar alın mutlaka,iyi tatiller...

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Erdem Bozkurt yazdı:

Hayırlı yolculuklar,akyaka güzel bir tercih olmuş çok sevdiğim yerdir,vakit bulursanız çamlı köyünde gidin sahile inin incekum plajı harikadır,sedir adası veya kleoapatrayı görün mutlaka,45 km uzaklıkta yuvarlak çay harika bir yer,sakara gelmeden sağa toprak yola girin seyir terasında manzara izleyin, Türkiyenin en iyi çam balı marmaristen çıkar alın mutlaka,iyi tatiller...

Bak bu iyi oldu :) 

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Ali Darbaz yazdı:

Ben 4 kişi 1 çoçuk 1450 liraya oda tuttum. Senin maliyetlerin nedir. Herşey dahil konseptmi. 

Maliyet yüksek. 3 yetişkin 2 çocuk ultra her şey dahil dediklerinden  :( en sevmediğim tatil her şey dahil sistemi. Aslında sabah kahvaltı olsa yeter. Her gün başka yerlere gezmeye gidersin. Bir sürü farklı plaj var, gezilecek yerler var, dağı yaylası antik kenti koyları vs. Bakanlık böyle uygun gördü :) çocuklar az büyüsün. Karavanı çekecek bi araba da alayım. Şu 4 kişilik çekme karavanlardan düşünüyorum gerçekten. 

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Teras ddediğiniz yer burası dimi :) 

Hyyjm8.png

Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Maliyet yüksek. 3 yetişkin 2 çocuk ultra her şey dahil dediklerinden  :( en sevmediğim tatil her şey dahil sistemi. Aslında sabah kahvaltı olsa yeter. Her gün başka yerlere gezmeye gidersin. Bir sürü farklı plaj var, gezilecek yerler var, dağı yaylası antik kenti koyları vs. Bakanlık böyle uygun gördü :) çocuklar az büyüsün. Karavanı çekecek bi araba da alayım. Şu 4 kişilik çekme karavanlardan düşünüyorum gerçekten. 

Bende o kafayla giriş katında 1+0 mutfaklı apart daire kiraladım. İnsanlar karavanda yaşıyor bizde merdiven altı dairede 4 gece kalırız düşüncesinden tuttum. 

Şileye gi,tmiştim orda çadır kuranlar , bungaloda kalanlardan çok çok daha iyi koşullar. 

Yerde yatmak yerine çek yat

kamp ateşi yerine ocak 

Çalılara mıçmak yerine banyo tuvalet var. 

Bana çok mantıklı geldi hemen aldım. 

Kalacağım yer burası

https://www.etstur.com/Portofino-Apart?gclid=CjwKCAjw0_T4BRBlEiwAwoEiAexXvn1DvTi4RDZ8q16UOmTgC7dqSEK6oCt5OOMZUYt06p0EbpPnPRoC61wQAvD_BwE&gclsrc=aw.ds

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

Allahım ne güzel İstanbul bu tarafa akıyor bense 29’unda İstanbul’a gidiyorum, bayramdan sonra döneceğim inşallah. Trafiksiz günler diliyorum size:)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erdem Bozkurt
Ali Darbaz yazdı:

Teras ddediğiniz yer burası dimi :) 

Hyyjm8.png

Bende o kafayla giriş katında 1+0 mutfaklı apart daire kiraladım. İnsanlar karavanda yaşıyor bizde merdiven altı dairede 4 gece kalırız düşüncesinden tuttum. 

Şileye gi,tmiştim orda çadır kuranlar , bungaloda kalanlardan çok çok daha iyi koşullar. 

Yerde yatmak yerine çek yat

kamp ateşi yerine ocak 

Çalılara mıçmak yerine banyo tuvalet var. 

Bana çok mantıklı geldi hemen aldım. 

Kalacağım yer burası

https://www.etstur.com/Portofino-Apart?gclid=CjwKCAjw0_T4BRBlEiwAwoEiAexXvn1DvTi4RDZ8q16UOmTgC7dqSEK6oCt5OOMZUYt06p0EbpPnPRoC61wQAvD_BwE&gclsrc=aw.ds

evet bu yol, asvalt sadece göz gördüğü kadar gerisi toprak, gelen giden çok olduğu için biraz bozuk gün batımı izlemek harika biraz erken gitmek lazım kalabalık olur,muhtarlığın işlettiği cafe var bi kahve içilir mutlaka...aklıma gelmişken çamlı köyü saklı göl veya burak restaurant kahvaltı yapılır illaki :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Sühan Bozdağ yazdı:

Akyaka'da beş gün 1450 tl çok iyi fiyat. 

euro dur o.

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Dogan Arsiray yazdı:

euro dur o.

Yarısını ödedim bile

Mert Gulkokan yazdı:

Sakın girme yol aşırı bozuk toprak ve taşlı
Yazık edersin cruize bende foto var oradan bak daha iyi

Peki girmeyim. Şimdi lastik bakmaya gidşyom. 

Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş
Ali Darbaz yazdı:

Merhaba 

Balıkesir Akçay yapacağım yolculuğu, Muğla Akyaka olarak revize ettim. Maalesef, eşim izin alamayınca bayrama kaldı. Bayramda Akçay fiyatlar faiş olduğundan uzun süredir aklımda olan Akyaka yolculuğunu servise soktum. Çok beğeni almış havuzlu bir apart eve 4 gece 5 gün için 1450 tl nakit fiyat alınca hiç beklemeden onay verdim.

Benzinli Cruze ile 4 yetişkin 1 Bebe yolculuk yapacak. Kız konusunda sıkıntı yok, fosur fosur uyumak konusundan uzman. Hanımlarda da sıkıntı yok. 

Planladığım yolculuk şu şekilde  :https://goo.gl/maps/nmndhHBkPvC6EZcz9

Yolculuğa körfezi dolanarak başlıyoruz. Osmangazi köprüsü ve Arabalı vapur bana pahalı geldi. Babamda aynı fikirde. Körfezi dolanıyoruz. 

Altınovadan yeni otobana bağlanıp 35 liralık yolculuktan sonra Bursa Küzey çıkışından çıkılıyor. 

Kaymak asfalt olan D200 karayolundan Sabuncubeli tüneline kadar gidiliyor. 

İzmir Aydın otoyolundan d550 bağlanıp Muğla Ulaya kadar gidiliyor. Sakar gecidinden aşaği karşına akçay çıkıyor. Susurluktan çıkmak istersem fiyat 75 lira oluyor. Ben yalova gemlik trafiğinden kaçsam yeter. O yuzden Bursa küzey çıkışı bana kafi. 

Tüketim 354 TL , Otoban 35 TL

Yakıt tüketimini 7,5 baz aldım. Onuda aşağidaki test ile elde ettim. Arabada Babam olunca pek hiper miper yemiyor. Bas gaza bas der. 

Evet dostlar geçen sene Ramazan bayramında kullandığım rotayı aynen Akyaka için uyarladım. Tavsiyelere açığım. 

Negmar tek yön 80 lira. Hem deniz havası alırsınız. Otoyola kolay bağlanıyor.

Yorum bağlantısı
Adem Kazıl

okadar yol geleceksiniz madem Yatağan Bozarmut içinden Bozüyük pınarbaşı asırlık çınar ağaçlarının altında mis gibi kahvaltı, buzgibi Köyceğiz yuvarlak çay, ıp ılık dalyan iztuzu plajı ve dalyan  kral mezarları manzaralı nehir turu aklınızda olsun.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

How to sell drugs online fast adlı Netflix dizisinde Tesla sahnesi vardı. Hollandadan Almanyaya tesla model x ile gidiyorlar. Acayip güldüm tam benim  uzun yol modum. :)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...