İçeriğe Yönlendir

Sıfır Araç Alımı Hakkında Danışma

Mesut Eyibil

Recommended Posts

Mesut Eyibil

Merhaba;

Kısmet ise sıfır araç alacağım, araç bugünlerde gümrüğe ulaşmış fakat mercedes kaynaklı olarak bayram sonrasına teslim olacağını iletti satış temsilcisi. Yalnız benim aklıma takılan konu ağustos fiyat artışından etkilenmemek için aracın tüm parasını istiyorlarmış, sebebi de kendileri aracı mercedes ten alıp temmuzu kapatmak olduğunu söyledi, bana fatura kescekmisiniz dedim hayır size teslim etmeden 1 gün önce gibi keseceğim ağustos ayı olarak dedi. Sebebi nedir neden kesmiyorsunuz dediğimde de, olurda araç geldiğinde araçta bir sıkıntı var ve siz beğenmezseniz yada almazsanız faturası kesilmiş arabayı iade alamayacak olduklarıymış, fatura keserlerse gelecek aracı görmeden bile olsa almanız gerekir die belirtti.

Şimdi merak ettiğim, ilk kez sıfır araç alacağım için paranın da tamamını göndereceğimden bir sorun teşkil edermi. ödemeyi Mercedes Benz Türk A.Ş. adına yapacağım zaten. aracı kocaeli mergenler den alıyorum kısmet ise. Kocaeli Mergenlere gittim, satış temsilcisi ile görüştüm. o konularda sorun yok.

bilgisi olan bilgi verirse çok makbule geçer. 

teşekkürler,iyi forumlar.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
(düzenlendi)

bankada kaydı olacaksa bence sorun olmaz. yani, şu model aracın ön ödemesidir gibi.

bu arada yazar burda yıldız aldığını söylüyor.

tarihinde Dogan Arsiray tarafından düzenlendi
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Mesut Eyibil
Dogan Arsiray yazdı:

bankada kaydı olacaksa bence sorun olmaz. yani, şu model aracın ön ödemesidir gibi.

bu arada yazar burda yıldız aldığını söylüyor.

olacak tabi açıklamaya yazacağım, daha önceden kapora gönderdim onada yazmıştım.

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

hayirli olsun.

kur ve fiyat sabitlemek için paranın tamamını istiyor. ama olurda cayarsaniz fatura kesip aracı ikinci el olarak satmak istemiyor.

siz araçtan caymam derseniz zararınız olmaz cayarsan o paraya alamazsın başka bişi o syri

Yorum bağlantısı
Onur Bulut

Banka eft veya havalesinde açıklama kısmına detay verirseniz herhangi bir sorun olmaz. Örnek olarak 2020 Model Mercedes A180d Amg ödemesidir gibisinden şimdiden hayırlısı olsun.

Yorum bağlantısı
Mesut Eyibil
Mustafa Tüfekçi yazdı:

hayirli olsun.

kur ve fiyat sabitlemek için paranın tamamını istiyor. ama olurda cayarsaniz fatura kesip aracı ikinci el olarak satmak istemiyor.

siz araçtan caymam derseniz zararınız olmaz cayarsan o paraya alamazsın başka bişi o syri

ok teşekkürler iyi dilekleriniz için. Kısmetse bakalım.

Onur Bulut yazdı:

Banka eft veya havalesinde açıklama kısmına detay verirseniz herhangi bir sorun olmaz. Örnek olarak 2020 Model Mercedes A180d Amg ödemesidir gibisinden şimdiden hayırlısı olsun.

tamamdır çok teşekkürler, açıkalama yazmadan zaten para göndermem hiçbiryere :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erhan Doruk

zaten teslim almadan paranın tamamını ödemeniz gerekiyor. Önceden ödemenizin bir sakıncası olacağını sanmıyorum. Sonuçta elinizde dekonto olacak ve yasal yönden paranızı bir şekilde tahsil edersiniz. Sabit fiyat olayı tamamen şans işi, kur düşebilir de yükselebilir de.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Harun Kocaçalışkan

Hangi Mercedes bu Mengerler mi?

Yorum bağlantısı
Mesut Eyibil
Erhan Doruk yazdı:

zaten teslim almadan paranın tamamını ödemeniz gerekiyor. Önceden ödemenizin bir sakıncası olacağını sanmıyorum. Sonuçta elinizde dekonto olacak ve yasal yönden paranızı bir şekilde tahsil edersiniz. Sabit fiyat olayı tamamen şans işi, kur düşebilir de yükselebilir de.

Önden ödemesinde sorun yok ama işte türkiye burası ne insanlar dolandırıldığı için herzaman şüpheli bakarım ben, para kolay kazanılmıyor mağlese. dekont verecekmi onu bilmiyorum, kaporada dekont vermemiştir, gönderdiğim hesap numaralı yazı dekont yerine geçer demişti

Harun Kocaçalışkan yazdı:

Hangi Mercedes bu Mengerler mi?

Evet mergenler.

Yorum bağlantısı
Harun Kocaçalışkan
Mesut Eyibil yazdı:

Önden ödemesinde sorun yok ama işte türkiye burası ne insanlar dolandırıldığı için herzaman şüpheli bakarım ben, para kolay kazanılmıyor mağlese. dekont verecekmi onu bilmiyorum, kaporada dekont vermemiştir, gönderdiğim hesap numaralı yazı dekont yerine geçer demişti

Evet mergenler.

Orda arkadaş var benim, kurumsal bir yer orası bir yanlış yapacaklarını sanmıyorum. 

Yorum bağlantısı
Mesut Eyibil
Harun Kocaçalışkan yazdı:

Orda arkadaş var benim, kurumsal bir yer orası bir yanlış yapacaklarını sanmıyorum. 

bende sanmıyorum ztn gittik gördük konuştuk saolsun çok yardımcı oluyor satış temsilcisi arkadaş ama hiç sıfır araç almadığımdan ilk kez alacağız kısmet ise birde ötv muafiyetli alacağız, birton evrak verdik ellerindeki evraklarla sülalemi üzerinde kaydettirir heralde :D insan ister istemez aklında soru işareti kalıyor.

Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

Siz görüyorum ve artırıyorum deyin, aracı ben kontrol etmeden faturasını kesmeyin mümkünse. Teslimat anında kesersiniz falan deyin.

Sonra bi kusuru falan çıkarsa sorun yaşamazsınız 

Yorum bağlantısı
Erhan Doruk
Mesut Eyibil yazdı:

Evet mergenler.

Sizin eft dekontunuz kanıt olarak geçerlidir. Onların evrak vermesine gerek yok. 

Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

Ben ikinci eli alırken tamamını ödemiştim yetkili bayiye, sorun olacağını sanmıyorum.

Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu

Türkiyede kurumsal bayilerde sıfır araç alınırken sorun yaşanması düşük bir ihtimal.

Yorum bağlantısı
Ali Uymaz

İkinci el alırken plaka bilgisi girin diyorlardı acaba sifirda yurda girdigine göre şase numarası bellidir şu şase numaralı aracın alimi için diye daha net olmaz mı bilgim yok sadece yorumum 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...