İçeriğe Yönlendir

Fiesta - Obd Cihazı

Ferhat Tiryakioğlu

Recommended Posts

Ferhat Tiryakioğlu

Arkadaslar merhaba 2000 model ford fiesta 1.25 arac icin hangi obd cihazini onerirsiniz?Amacim ise gaz kelebek adaptasyonunu bu cihaz sayesinde yapmak istiyorum ve bir takim varsa arizalari gormek istiyorum internette forscan 2020 isimli bir cihaz buldum fiyati 279 tl.Bu cihazla dedigim gibi kelebek adaptasyonu ve daha bir vok sey yapilabiliyor.Ancak ucuza satilan elm cihazlarda sadece tespit yapiliyormus.Bu bahsettigim pahali olanini alsam uyum saglarmi acaba?

Yorum bağlantısı
Yaşar Demirci

Yanlış hatırlamıyorsam sizin araçta gaz kelebeğinin adaptasyonu yapılamaz. Gaz kelebeği adaptasyonu elektrikli olanlarda mümkün 

Yorum bağlantısı
Ferhat Tiryakioğlu

Yanlis soyledim sanirim hocam tps adaptasyonu diyecektim

Yorum bağlantısı
Ömer Sarıgül
İnan Çınar

Yarını  beklerseniz  %100 uyumlu  olanı  arkadaş bana getirecek. Sattığım fiestamda ondan alıp kullanmıştım. Yarın tekrar istedim.

Yorum bağlantısı
Ferhat Tiryakioğlu

Tavsiyeleriniz icin tesekur ederim.Eger istede bilirseniz cok memnun olurum hocam tabiki beklerim yarini.Eger olmassa omer hocamin dedigi cihazi alirim

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
(düzenlendi)

Biz 1,25 motor 2000 model fiestada eski tip obd çalıştırdık. Arkadaş kullanıyor. Arkası geniş 1,5 volt aldık. 

tarihinde Ali Darbaz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
İnan Çınar
(düzenlendi)
Ferhat Tiryakioğlu yazdı:

Tavsiyeleriniz icin tesekur ederim.Eger istede bilirseniz cok memnun olurum hocam tabiki beklerim yarini.Eger olmassa omer hocamin dedigi cihazi alirim

Yanlış anlaşıldı sanırım. Satmak amaçlı değil. Bana  c max için  lazım oldu, arkadaştan emanet alacağım. Daha önce 99 fiestada kullandığım  için uyumlu  demek istedim. Size kesin uyan cihazın  modelini ve versiyonunu bildiririm  anlamında.

Edit: Bahsettigim  ilk linkteki  turuncu beyaz  sanırım. Yarın kesin belli olur.

tarihinde İnan Çınar tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet İnci
İnan Çınar yazdı:

Uyumlu cihaz bu. Test edildi onaylandı.d8adbb110975e99cae8d0406b5fca2e4.jpg

Aracim 2001 fiesta. Bu üründen sipariş verdim,denedikten sonra tekrar yazarim.

Yorum bağlantısı
İnan Çınar
(düzenlendi)
Mehmet İnci yazdı:

Aracim 2001 fiesta. Bu üründen sipariş verdim,denedikten sonra tekrar yazarim.

Arka plandaki araç 2001 Fiesta. Kendi aracım. Birebir uyumlu. Torque pro ile kullandım.  

Versiyon 1.5 sanırım.

tarihinde İnan Çınar tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet İnci
İnan Çınar yazdı:

Arka plandaki araç 2001 Fiesta. Kendi aracım. Birebir uyumlu. Torque pro ile kullandım.  

Versiyon 1.5 sanırım.

Aynı ürünü sipariş ettim.Çınar abi senin le özel de görüşmem lazim senden çok öğreneceğim var :) aracım için gerekli olan malzemeler var bu konu da yardımını isteyeceğim

Yorum bağlantısı
İnan Çınar
Mehmet İnci yazdı:

Aynı ürünü sipariş ettim.Çınar abi senin le özel de görüşmem lazim senden çok öğreneceğim var :) aracım için gerekli olan malzemeler var bu konu da yardımını isteyeceğim

Tabi kardeş her zaman...

Yorum bağlantısı
Mehmet İnci
İnan Çınar yazdı:

Versiyon 1.5 sanırım.

Abi ayni cihazi aldim 3 tane program denedim çalişmadi 

Yorum bağlantısı
İnan Çınar

Birebir aynısı mı? Versiyon farkı olabilir mi?

Resim atar misin? Torque pro ile bağladım ben. Şifre isteyecek. 4 tane sıfır yada 1234 olması lazım.

Ben 2001 fiestamda çalıştırdım ve arıza taraması yapıp arıza lambası söndürdüm.

Yarın arkadaşı gorebilirsem video çekip tarif ederim. Sen de resim atar mısın?

Burada Ford Ka da denenmiş. Versiyon 1.5 diyor.

Yorum bağlantısı
Mehmet İnci
İnan Çınar yazdı:

Birebir aynısı mı? Versiyon farkı olabilir mi?

Resim atar misin? Torque pro ile bağladım ben. Şifre isteyecek. 4 tane sıfır yada 1234 olması lazım.

Ben 2001 fiestamda çalıştırdım ve arıza taraması yapıp arıza lambası söndürdüm.

Yarın arkadaşı gorebilirsem video çekip tarif ederim. Sen de resim atar mısın?

Burada Ford Ka da denenmiş. Versiyon 1.5 diyor.

Aynisini kullaniyorum abi ama ben de pro sürümü yok ondan olabilir mi ? Bi de bağlanirken protocol 5 appers to work diye hata veriyor

Yorum bağlantısı
Ömer Sarıgül

Elinizdeki obd nin aynısını bir abim aldı focus 1 e uymadı v1.5 olarak geçiyor ama eksik protokollü olabilir. Sizin araç 2000 model yüksek olasılıkla aracın iletişim protokolü SAE J1850 PWM çünkü benim focus 1 öyle. Keşke verdiğim linktekini alsaydınız daha geniş araç kapsamı vardı.

Yorum bağlantısı
İnan Çınar
Ömer Sarıgül yazdı:

Elinizdeki obd nin aynısını bir abim aldı focus 1 e uymadı v1.5 olarak geçiyor ama eksik protokollü olabilir. Sizin araç 2000 model yüksek olasılıkla aracın iletişim protokolü SAE J1850 PWM çünkü benim focus 1 öyle. Keşke verdiğim linktekini alsaydınız daha geniş araç kapsamı vardı.

Ömer bey  ben kullandığım için tavsiye ettim ama farklı bir sorun olabilir. Whatsapptan görüştük Mehmet'le. Yarın karşılıklı  deneyeceğiz. Olmazsa  iade edecek. İlginize teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

elm327 lerde kompyanin kopyası ve versiyon farkları olabiliyor. fordda eski tip bir cihaz daha uygun . bende  1.4 kopyası kullanıyorum 2001 fiestada

1.5 görmüyor beyni mesela

Yorum bağlantısı
Ömer Sarıgül

Estağfirullah @İnan Çınar bey yanlış anlamayın haklısınız önerdiğiniz cihazda destekliyordur ama görünüm aynı olmasına karşın bu modellerde içi farklı çıkıyor.

Yorum bağlantısı
Mehmet İnci
(düzenlendi)
Ömer Sarıgül yazdı:

Estağfirullah @İnan Çınar bey yanlış anlamayın haklısınız önerdiğiniz cihazda destekliyordur ama görünüm aynı olmasına karşın bu modellerde içi farklı çıkıyor.

Aldiğim cihaz v2.1 desteklemiyor sizin önerinizi alicaktim ama ürün satişa kapanmiş

tarihinde Mehmet İnci tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ömer Sarıgül

Link

Buradaki mağazadan almıştım ben v1.5 wifi ile bağlanıyor yeterince hızlı laptoplada bağlanıyor. Sizden ricam mümkünse aracın obd portunun resmini yakın çekip atsanız 10 ve 2 numaralı pinler karşılıklı aktif ise protokolden emin olabiliriz

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Mehmet İnci
Ömer Sarıgül yazdı:

Link

Buradaki mağazadan almıştım ben v1.5 wifi ile bağlanıyor yeterince hızlı laptoplada bağlanıyor. Sizden ricam mümkünse aracın obd portunun resmini yakın çekip atsanız 10 ve 2 numaralı pinler karşılıklı aktif ise protokolden emin olabiliriz

https://hizliresim.com/oayrVw

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...