İçeriğe Yönlendir

Fiesta - Obd Cihazı

Ferhat Tiryakioğlu

Recommended Posts

Ömer Sarıgül
Mehmet İnci yazdı:

Resimde 10 ile 2 pinler aktif. 

Protokol PWM ya VPW yani söylediğimiz şekilde. 

Satıcının önerdiği cihazda destekliyor görünüyor siz bilirsiniz Bluetoothlu o bağlantı biraz yavaş olur fiyatta yüksek.

Yorum bağlantısı
Mehmet İnci
(düzenlendi)
Ömer Sarıgül yazdı:

Link

Buradaki mağazadan almıştım ben v1.5 wifi ile bağlanıyor yeterince hızlı laptoplada bağlanıyor. Sizden ricam mümkünse aracın obd portunun resmini yakın çekip atsanız 10 ve 2 numaralı pinler karşılıklı aktif ise protokolden emin 

Ürün açiklamasin da nasil bağlanacaği yaziyor bundan sipariş veriyorum

tarihinde Mehmet İnci tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ömer Sarıgül

Araca takınca obd2 tarzı wifi erişim noktası çıkar telefondan kablosuz ağı açıp bağlanıyorsunuz bir modeme bağlanma ile aynı.

Yorum bağlantısı
Mehmet İnci
Ömer Sarıgül yazdı:

Araca takınca obd2 tarzı wifi erişim noktası çıkar telefondan kablosuz ağı açıp bağlanıyorsunuz bir modeme bağlanma ile aynı.

Teşekkür ederim sipariş verdim bakalim

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
ALİ SEYKAN

Alacağınız cihazın klon olmamasına dikkat edin. Sadece görüntüleme yapılıyor. Düzenleme yapamıyorsunuz. Düzenleme için zaten forscan programı gerekli ona giriş yaparken klon uyarısı veriyor ve işlem yapamıyorsunuz. 

Ben gizli özellik açmak için almıştım malesef klon olduğu için forscana giremedim ve iade etmek zorunda kaldım.   Alırken satan kişiye aracın model yılını mutlaka söyleyin. 

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Vedat Kildiric
İnan Çınar yazdı:

Uyumlu cihaz bu. Test edildi onaylandı.d8adbb110975e99cae8d0406b5fca2e4.jpg

Selamin aleyküm 2001 fiesta  sahibiyim 6 yıllık  bir sorun olacak ustat  bu obd cihazından  aynısı deyil ama arkadasin 2001 festa aracındaki obd yi taktik ama okumadı onun arka bagajı farklı benimki tırnaklı onunki duz yanı benim arka bagajı ben uzaktan kumandayla açıyorum  o ise sonradan yapmış  demek istediğim bu araçlar aynı model ama biri eski sürüm biri yeni sürüm olarak obd yi  Ondan mi  okumuyor  üstadım  sizin bu obd uyar mi benim araca alsam  bilgilendirirseniz sevinirim vedat kdiric   telf  05445807567 araya bilirsinizde  sevinirim üstadım 

Yorum bağlantısı
Vedat Kildiric
Vedat Kildiric yazdı:

Selamin aleyküm 2001 fiesta  sahibiyim 6 yıllık  bir sorun olacak ustat  bu obd cihazından  aynısı deyil ama arkadasin 2001 festa aracındaki obd yi taktik ama okumadı onun arka bagajı farklı benimki tırnaklı onunki duz yanı benim arka bagajı ben uzaktan kumandayla açıyorum  o ise sonradan yapmış  demek istediğim bu araçlar aynı model ama biri eski sürüm biri yeni sürüm olarak obd yi  Ondan mi  okumuyor  üstadım  sizin bu obd uyar mi benim araca alsam  bilgilendirirseniz sevinirim vedat kdiric   telf  05445807567 araya bilirsinizde  sevinirim üstadım  benim araç 2001 giha  diyer arkadasin aracı flair 2001  bu sadece farkı  arabaların ama obd bende okumadı 

Yorum bağlantısı
İnan Çınar
Vedat Kildiric yazdı:

Selamin aleyküm 2001 fiesta  sahibiyim 6 yıllık  bir sorun olacak ustat  bu obd cihazından  aynısı deyil ama arkadasin 2001 festa aracındaki obd yi taktik ama okumadı onun arka bagajı farklı benimki tırnaklı onunki duz yanı benim arka bagajı ben uzaktan kumandayla açıyorum  o ise sonradan yapmış  demek istediğim bu araçlar aynı model ama biri eski sürüm biri yeni sürüm olarak obd yi  Ondan mi  okumuyor  üstadım  sizin bu obd uyar mi benim araca alsam  bilgilendirirseniz sevinirim vedat kdiric   telf  05445807567 araya bilirsinizde  sevinirim üstadım 

Vedat bey merhaba. Yukarıda @mehmet inci nin verdiği linkteki üründen sipariş edin lütfen.   Benim fotoğrafını attığım ürün dışı aynı olduğu halde @Mehmet İnci nin aracına uymadi. Klon yada sürüm farkı olabiliyor.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Mehmet İnci
ALİ SEYKAN yazdı:

Alacağınız cihazın klon olmamasına dikkat edin. Sadece görüntüleme yapılıyor. Düzenleme yapamıyorsunuz. Düzenleme için zaten forscan programı gerekli ona giriş yaparken klon uyarısı veriyor ve işlem yapamıyorsunuz. 

Ben gizli özellik açmak için almıştım malesef klon olduğu için forscana giremedim ve iade etmek zorunda kaldım.   Alırken satan kişiye aracın model yılını mutlaka söyleyin. 

Froscan' de açıklamalar bu şekilde.

PPWNTx.jpeg

Yorum bağlantısı
Vedat Kildiric
Mehmet İnci yazdı:

Froscan' de açıklamalar bu şekilde.

PPWNTx.jpeg

Peki siz kullandığınız araç kaç model yazarmisiniz sevinirim benim arkadasin aynı model ama biri flair  biri giha modeli benimkine araca bağladı  acmadi hanı sizinki aynı model se belki uyar demistim saygilar

Yorum bağlantısı
Mehmet İnci
Vedat Kildiric yazdı:

Peki siz kullandığınız araç kaç model yazarmisiniz sevinirim benim arkadasin aynı model ama biri flair  biri giha modeli benimkine araca bağladı  acmadi hanı sizinki aynı model se belki uyar demistim saygilar

2001 fiesta flair 1.25

Yorum bağlantısı
Vedat Kildiric
Mehmet İnci yazdı:

2001 fiesta flair 1.25

Ozaman oda olmaz herhalde  arkadasin  aynı model arabası sizinkiyle   

Yorum bağlantısı
Mehmet İnci
Vedat Kildiric yazdı:

Vedat bey okumama sebi versiyondan dolayi oluyor. Benim de ayni problemlerim vardi daha sonra en son verdiğim linkteki ürünü aldim okumada sıkıntı olmadi.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
İnan Çınar
Vedat Kildiric yazdı:

Ghia flair  farkı  sadece ek donanım.  Yazılım  yada obd port farkı olduğunu sanmıyorum aynı kasa içerisinde.  Belki 97 model ile 2001 model arasında fark olabilir ama 2001 flair ile 2001 ghia arasında fark yoktur.  İlk  sayfada Ömer beyin tavsiye ettiği cihazı da alabilirsiniz. 

Yorum bağlantısı
Vedat Kildiric
İnan Çınar yazdı:

Ghia flair  farkı  sadece ek donanım.  Yazılım  yada obd port farkı olduğunu sanmıyorum aynı kasa içerisinde.  Belki 97 model ile 2001 model arasında fark olabilir ama 2001 flair ile 2001 ghia arasında fark yoktur.  İlk  sayfada Ömer beyin tavsiye ettiği cihazı da alabilirsiniz. 

ömer beyin obd  si aynıydı olmadi okuma yapmadı inan bey

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
(düzenlendi)

Elm327 1.3 versiyon replikasi ile protokolü uyuyor. 1.5 küçük maviler olmuyor . 

tarihinde Mustafa Tüfekçi tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Vedat Kildiric
Ömer Sarıgül yazdı:

@Vedat KildiricK

Bey obd portunun resmini çekip atsanız neden uymamış pinleriniz nasıl görsek iyi olur

Ömer  bey  resim bu sayfadan nasıl atılır  bilemiyorum

Yorum bağlantısı
  • 5 ay sonra...
İnan Çınar
Selamun aleyküm mehmet  bey bu attiginiz  link teki obd  benim araca uyarmi  arabam 2001 fiesta  giha  modeli   
Dün 2001 Fiesta aracım için aldım. Sabah denedim,uyumlu.

Elm327 Bluetooth V1.5 Arıza Tespit Teşhis Cihazı Türkçe Elm 327
https://www.hepsiburada.com/elm327-bluetooth-v15-ariza-tespit-teshis-cihazi-turkce-elm-327-p-HBV00000BTG9I?magaza=Asafeticaret

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Vedat Kildiric
İnan Çınar yazdı:

Dün 2001 Fiesta aracım için aldım. Sabah denedim,uyumlu.

Elm327 Bluetooth V1.5 Arıza Tespit Teşhis Cihazı Türkçe Elm 327
https://www.hepsiburada.com/elm327-bluetooth-v15-ariza-tespit-teshis-cihazi-turkce-elm-327-p-HBV00000BTG9I?magaza=Asafeticaret

Inan bey çok teşekürler  bir sorum daha  var  benim fiesta  2001 giha  modeli  yani  arka bagajı uzaktan kumandayla  acılan dan  sonradan yaptırma  deyil  diyeceğim  şu ki  sizin araçta  aynı  modelmi arabamız   cunki samsunda  bir arkadaş  aynı model  ama  tek farkı  onun fiesta arabası  arka bagajı  uzaktan kumanda ila  açmayı  sonradan yaptırmış  benim araçta  arka bagajın  tırnakları  var  arkadaşınkinde yoktu  onun  obd sini benim araca taktı ve hiç çalışmadı   sonra arkadaş dediki  benim araç  senin kinden  sonra  çıktığı için  obd okuma  yapabiliyor  dedi  yani  2001  aynı kasası  ama onun ki benimkinden  sonra çıkmış   ve obd destekliyor  dedi  seninki ozaman desteklemiyor  dedi  benim kafalar karıştı   senin attigin  obd cihazı  alaçam  uysada alacam uymasada  saygılar hocam 

Yorum bağlantısı
İnan Çınar
Inan bey çok teşekürler  bir sorum daha  var  benim fiesta  2001 giha  modeli  yani  arka bagajı uzaktan kumandayla  acılan dan  sonradan yaptırma  deyil  diyeceğim  şu ki  sizin araçta  aynı  modelmi arabamız   cunki samsunda  bir arkadaş  aynı model  ama  tek farkı  onun fiesta arabası  arka bagajı  uzaktan kumanda ila  açmayı  sonradan yaptırmış  benim araçta  arka bagajın  tırnakları  var  arkadaşınkinde yoktu  onun  obd sini benim araca taktı ve hiç çalışmadı   sonra arkadaş dediki  benim araç  senin kinden  sonra  çıktığı için  obd okuma  yapabiliyor  dedi  yani  2001  aynı kasası  ama onun ki benimkinden  sonra çıkmış   ve obd destekliyor  dedi  seninki ozaman desteklemiyor  dedi  benim kafalar karıştı   senin attigin  obd cihazı  alaçam  uysada alacam uymasada  saygılar hocam 
Onla ilgisi yok Vedat Bey. Şuanki aracim 2001 model ghia. Bagajı tırnaksız ve orjinal kumandadan bagaj açma var. Fakat 1999 model üzgün surat diye tabir edilen makyajsız kasa fiestam vardı bundan önce. Aynı cihazdan kullanarak ona da bağlantı yaptım zamanında.

Bir kaç püf noktası var. Kısaca anlatayım olmazsa bir video çekip atarım foruma. Telefonunuz android işletim sistemlidir umarım. Cihazı bluetooth üzerinden andriod telefonda kullandım hep. Ios tabanlı telefonlara bluetooth üzerinden bağlanmıyor diye biliyorum.

Android için:
Önce bluetooth ayarlardan cihazı silin. Obd II diye geçer. Listede varsa başka obd yazılı olanları da silin. Bazen daha önce denenmiş cihazlar da listede kalmış olabiliyor.
Tekrar sıfırdan cihazla bluetooth bağlantısı yapın.
Sonra torque pro ya girip en solda alttaki çark işaretini tıklayıp ayarlara girin.
Obd2 adaptör ayarlarına tıklayın.
2. Sırada yazan bluetooth aygitini seçin kısmından obd2 aygitini seçin.
Şuan bağlanıyor olması lazım.67bb97e64d9e606ffcb864b28baed99e.jpg7f19502e8776f58566aa0ddc9be48708.jpg65f29101ca8a5fbcd6e9b469b33d64d1.jpg
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Abdullah Dönmez

Arkadaşlar merhaba, malumunuz sokağa çıkma yasakları var ve araçlar yatıyor genelde. Bugün biraz çalıştırayım dedim ve sarı arıza ışığı yandı tekrar. Araç 2008 Fiesta 1.6 benzin ve lpg. Geçen defa sanayiye götürüp arıza kodunu bulmuştuk. Fakir yakıt gibi bir hataydı lpg ile alakalı sanırım. Bu kez ne olduğunu bilmiyorum. Şu tip bir cihaz alırsam veya bunun güncellenmiş bir versiyonu varsa sorunu bulur muyum? Ürün önerileriniz nelerdir. Teşekkürler.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...