İçeriğe Yönlendir

Bu Kazada Kabahatim Varmı?

Recep Demirci

Recommended Posts

Recep Demirci

VPi2Tk.jpg

AC3zSN.jpg

2QtT5D.jpg

Geçtiğimiz Cumartesi akşam 18:30 sularında tatsız küçük bir kaza yaşadım. Kavşaktan burnum yola girmiş ve önüme bakarak ilerliyorum fakat ne zaman hangi ara karşı araç geldi hala bu noktaya takılıyorum bordo renk araca çarptım. Tabi karşı tarafla biraz tartışma neticesi Polis çağrıldı ve kazada herhangi bir yaralanma,ölüm vb durum olmadığı için kendi aranızda halledin dedi memur beyler. Sonra karşı taraf kendi ustasını çağırdı sonra birlikte benim tanığım ustaya gittik mesele bitti helalleştik. Karşı taraf tabi üzgün daha yeni bakım yaptırdım 700-800 TL en masraf çıkar diyor ve asgari ücretli biriymiş. Bendede zaten tamponda sürtünme vardı değiştirmeyi planlıyordum biraz daha hızlandıracağım. İyiki far parçasına birşey olmadı. Resimlerde yolver levhası karşı tarafa baktığı için içim gayet rahattı ve sükunetimi korumaya çalıştım. Nitekim karşı tarafda olayın başında kızgınlığı geçti hatasını anladı ayrıldık işimize baktık. 

Karşı taraf hep ben buraları devamlı geçiyorum sen görmüyormusun gibisinden bende dedim yahu devamlı geçsen bile kurallara uymak zorunda hissetmiyormusun kendini. Senin malın,arabanda kıymetli ancak ben yoluma giderken sağ tarafımdan gelen olmadığınıda kontrol ettikten sonra artık önüme bakıp yoluma devam ediyordum ancak pat diye bir anda önüme atladın dedim. Olayın final anlarında hatasını anlayınca abi ilk kazam sigortam bozulmasın felan dedi ve bende dedim benim poliçemin yenilenmesinede 4-5 ay var bende elbette istemem dedim.

Sizce benim bir kusurum varmı? Sağ tarafı kontrol ettim gelen yoktu ve yoluma devam ettim zaten kavşak içinde yeni yeni hızlanmaya başlamıştım hızım 20-30 belki ancak vardı.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Recep Demirci

Polis geldi tutanak tuttu sonra gitti. Biz daha imza felan hiçbirşey atmadık. Tutanak kayda geçmedi. İki tarafda ehliyet-ruhsat resimlerini felan alacaktı plakalar doldurulup imza atılacaktı.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Tutanak yok, yapacak bi şey yok.

Geçmiş olsun. Herkes kendi hasarını öder bundan sonra.

Far yıkamanız çalışıyor mu?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Recep Demirci

Açıkçası hiç kontrol etmek aklıma gelmedi çalışmıyorsa biraz masraf açar. Bir aksilik olmazsa Bayram sonrası zaten tamponu değiştirmeyi düşünüyorum o sırada hallolur.

Yorum bağlantısı
Harun Kocaçalışkan

Belediye hatalı böyle dönel kavşak olmaz olsun. Gerçi ülkedeki neredeyse kavşakların tamamı hatalı. Bu kavşak yolu kesmelidir, yolu kesmiyor. 

Yorum bağlantısı
Muhittin Kaplan

Dönel kavşağa yol ver.

Benim kuralım bu. Siz Türkler nasıl uyguluyor bilmiyor ben.

• Beğen 5
  • Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Recep Demirci

Karşı tarafa bunu söyledim ben kavşak içindeyim ve bak yolver levhasının sana baktığını ifade ettim. Hatta bir kornaya bile basmadın dedim.

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora
Muhittin Kaplan yazdı:

Dönel kavşağa yol ver.

Benim kuralım bu. Siz Türkler nasıl uyguluyor bilmiyor ben.

Önce kim girerse onundur yol, bizde böyle.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Geçmiş olsun. Farin tampon bağlantısı varsa kırılmış olabilir. Sökülünce supriz masraflar çıkabilir 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Salih Güzey

siz haklısınız dönel kavşağa içindeki öncelikli geçiş hakkı geçmiş olsun

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Onur Bulut
(düzenlendi)

Karşı taraf hatalı sizi beklemesi gerekiyordu. Tutanak tutmamak kötü olmuş. Far parçasına birşey olmadı demişsiniz ama far kırık sadece dış camı degişiyormu bunların ? Geçmiş olsun.

tarihinde Onur Bulut tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Cihaner Öztürk

Yol içerdekinin diye yazılıyor. Ama çoğumuz direk dalıyoruz, kafayı sokan geçiyor. Yinede sizinde dalgın olduğunuz hissini aldım. Bununla geçmiş olsun.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Onur Tunç Aldı
Yol içerdekinin diye yazılıyor. Ama çoğumuz direk dalıyoruz, kafayı sokan geçiyor. Yinede sizinde dalgın olduğunuz hissini aldım. Bununla geçmiş olsun.

Hocam kavşak içerisindeyken dalgın da olsa %100 hatalı olan beklemesi gerekirken yola bodoslama dalan karşı taraf. Keşke tutanak tutulsaydı. Hatalı değilken cebinizden para çıkmamış olurdu. Geçmiş olsun Allah daha beterlerinden korusun.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Evcin

Karış tarafa hem yol ver tabelası var hem siz kavşak içindesiniz. Bence kusurlu taraf karşısı.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Recep Demirci
Onur Bulut yazdı:

Karşı taraf hatalı sizi beklemesi gerekiyordu. Tutanak tutmamak kötü olmuş. Far parçasına birşey olmadı demişsiniz ama far kırık sadece dış camı degişiyormu bunların ? Geçmiş olsun.

Far biraz çizildi soyuldu sadece tampon aşağı düştüğü için tamponla far aralığı biraz kötü görünüyor. Farı inceledim bir şey yok. Hafif bir deformasyon var.

Yorum bağlantısı
Erdem Bozkurt

memlekette YOL VER ve trafik işaretlerini bilmeyen çok sürücü var ,akıllı kavşaklar bu sürücülerin herzaman çuvalladıkları en popüler yer,en kıl olduğum akıllı kavşağa dalıp dönerken karşıdan yol isteyen sivri zekalar veya kural ihlali yapıp umursuzca yola devam edenler onca korna,fren sesine kulak asmayanlar tam odunluk....geçmiş olsun karşı taraf hatalı .....

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erkut Uysal

Tutanak yok ise herkes kendi masrafını kendi karşılayacak... 

Şayet Polis rapor yazdı ise Trafik şube ile bir görüşün... Kayıtlarında olması lazım... 

Bu arada Türkiye de yol verilmez, alınır... :) Orman kanunları geçerli ülkemizin trafik kurallarında... :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 8 ay sonra...
Cihaner Öztürk

Bu tür videoları çok seyrederim. Bence çok faydası oluyor. Bu videodaki kazaların % 90'ı yetersizlik, dikkatsizlik, hele bazıları için biraz ileri gidersek zeka eksikliği diyebilirim. Sağa-sola bakmadan ana yola girenler, tam gaz kavşağa girenler. Sağ şeritten sola dönenler. Hayatta Ani karar vermem, gider bir sonraki kavşaktan dönerim. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...