İçeriğe Yönlendir

2.4 Honda Accord Executive 190 bg

Ali Gürbüz

Recommended Posts

Ali Gürbüz

Uzun suredir aklimda olan araç. Yakit derdim yok. Cok yol yapmiyorum.

Tavsiye edilirmi?

Buldugum arac temiz.2004 model 200 bin civarında ve lpg siz.

Kaput tavan bagaj boyasiz. .

Yarin bakacagim.

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Lpg olmaması çok iyi. Yoksa her 10.k sibop ayarı kanser eder. Araç motor olarak çok iyi. K20 yerine k24 var. Bir kere veya iki kere kullandım. Mercek hastalığım ondan bulaştı. Farı üstüne far yok hâlâ. İçi zaten şahane. Kusuru yoktu

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Gürbüz
Lpg olmaması çok iyi. Yoksa her 10.k sibop ayarı kanser eder. Araç motor olarak çok iyi. K20 yerine k24 var. Bir kere veya iki kere kullandım. Mercek hastalığım ondan bulaştı. Farı üstüne far yok hâlâ. İçi zaten şahane. Kusuru yoktu
Yarin bakacagim abi. Yag kacagi vites gecislerinde sikinti yok ise ve kozmetik olarakta duzgunse alacagim.99 cicvklere 50-60 bin isteniyor. Vtec 2 ler 80 bin. Accord almak daha mantikli geldi.
Yorum bağlantısı
Fedai Özoğlu

Hondanın en sevdiğim arabası. Güncel kasasının tasarımına bakarsak daha çok otomobil havası var.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fedai Özoğlu
Honda hangi seri olursa olsun 2006dan sonra araba yapmayı beceremedi
Araba yapmayı belki biraz becerdi ama oyuncak araba gibi tasarımları var.
Yorum bağlantısı
Sinan Akgöl
(düzenlendi)

Temiz ise alın. Ortağımda vardı şahane bir motor ses sistemi şahane birde ama 2.4ler biraz daha temizi bulunabiliyor. 190 değilde bildiğim kadarıyla 197hp. 

tarihinde Sinan Akgöl tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erhan Doruk

Araç çok keyifli... Yakıtı dediğiniz gibi biraz fazla. Bu kasanın çok hastası var, temizse direk alınır. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Gürbüz

Umarim istedigim gibi cikar . Çok heveslendim.
Ilk sahibi olmasi ve lpg siz olmasi umudumu arttırıyor

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Araba yapmayı belki biraz becerdi ama oyuncak araba gibi tasarımları var.

Tasarım olarak diye düzelteyim [emoji106]
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Yakıtı bir şekilde halledilir. Bu arabanın 2400 cc vergisi nasıl ödecek o mühim. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Ali Darbaz yazdı:

Yakıtı bir şekilde halledilir. Bu arabanın 2400 cc vergisi nasıl ödecek o mühim. 

Yıllık 750

Yorum bağlantısı
Ali Gürbüz

Adaş 6 aylik 375 tl. Cok degil.

Ben daha cok kasko yu merak ediyorum.

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Yıllık 750

Atomsferik arabalarda en verimli motor hacmi, Toyotada 2,2 litre , Hondada ise 2,4 litre olarak hesaplanmış. Yani 2,4 litre Hondam olsun belki Cruzeden bile az takarım :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Gürbüz

K24 blok motor diye geciyor.

Alirsam araci bir grafik isteriz[emoji3]

5 ileri otomatik.1850 dd 90 km hiz galiba . Tam emin degilim

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Ali Gürbüz yazdı:

K24 blok motor diye geciyor.

Alirsam araci bir grafik isterizemoji3.png

5 ileri otomatik.1850 dd 90 km hiz galiba . Tam emin degilim

Vadesi dolmuş Y kuşağı arabaların interntte fazla datası yok. Datadan kastın Consumption map çok zor. 

Cruze verilerini bile, İngilterede üniversitenin birinde yapılan bir tezden buldum. Araba 115 lik Vauxshall Astra idi. 

Yani 1,6 xer motorun verilerini referans olarak kullanıyorum. 

Yorum bağlantısı
Remzi Karaca
Honda hangi seri olursa olsun 2006dan sonra araba yapmayı beceremedi
Bir an düşündüm ve Jazz en iyisi gibime geldi [emoji4]
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Ali Darbaz yazdı:

Atomsferik arabalarda en verimli motor hacmi, Toyotada 2,2 litre , Hondada ise 2,4 litre olarak hesaplanmış. Yani 2,4 litre Hondam olsun belki Cruzeden bile az takarım :) 

Honda crv 2.0 tam otomatik fabrika 11,1lt gerçek 14lt. Bu nasıl verim. Çift rotary motor da bu kadar yakıyor :) 

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Honda crv 2.0 tam otomatik fabrika 11,1lt gerçek 14lt. Bu nasıl verim. Çift rotary motor da bu kadar yakıyor :) 

Verim öyle hesaplamaz. Termal verim ile ölçülür. Hondanın motoru verimlidir. Şanzıman kötü, kasa ağır ve enerji tüketim fazla bir donanımla satılıyorsa verimin anlamı kalmaz. 

Toyota motoru %40 verimle çalıştığı için mazdanın skyactive 2 projesi başarısız oldu. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cem Işık
Ali Darbaz yazdı:

Verim öyle hesaplamaz. Termal verim ile ölçülür. Hondanın motoru verimlidir. Şanzıman kötü, kasa ağır ve enerji tüketim fazla bir donanımla satılıyorsa verimin anlamı kalmaz. 

Toyota motoru %40 verimle çalıştığı için mazdanın skyactive 2 projesi başarısız oldu. 

Ali sana zahmet benim araba ile ilgili elinde döküman varsa paylaşır mısın ? 1.4 tsi 150 hp dsg kodiaq?

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Cem Işık yazdı:

Ali sana zahmet benim araba ile ilgili elinde döküman varsa paylaşır mısın ? 1.4 tsi 150 hp dsg kodiaq?

Abi vakit gecmiyor. Yapacak iş arıyorum kendime. Kahvaltıdan sonra incelerim

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Servet Aydın yazdı:

iyi bakılmadıysa iç mekanı çok çabuk eskiyordu. neden bilmiyorum. plasitk kalitesi herhalde. oysaki oaynı dönemin jazz ında böyel bir eskime belirtisi olmuyordu.

gösterge paneli çok kötü duruyor makyajsızının. mavi zeminli.

Yorum bağlantısı
Selim Bilgin

Ben 2013 gibi çok niyetlenmiştim, temizini bulamadım kaldı öyle. Tasarımı halen çok güzel. 
Bir de turboya alışınca 2.4 bekleneni vermeyebilir. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...