İçeriğe Yönlendir

2.4 Honda Accord Executive 190 bg

Ali Gürbüz

Recommended Posts

Ali Gürbüz

Sehir icinde kendini 2.4 ün heyecanina az kaptirinca tahmin ediyorum 12-14 lt. Onu ölçmek ve bilmek istemiyorum[emoji3]

Yorum bağlantısı
Ali Gürbüz
90la 6lt demek. Çok iyi
Abi bu aracta far yukseklik ayari yok.
Otomatik egim sensorude yok.
Far tasindan herhalde ayar yapicaz?
Sol far kesme cizgisi baya yukarida duruyor onu ayarlamam lazim.
Yorum bağlantısı
Ali Gürbüz
pek de az degilmis tuketim  otomatik herhalde?
Evet 5 ileri tam otomatik
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Abi bu aracta far yukseklik ayari yok.
Otomatik egim sensorude yok.
Far tasindan herhalde ayar yapicaz?
Sol far kesme cizgisi baya yukarida duruyor onu ayarlamam lazim.

Evet manuel ayarı var far üstünde. Otomatik ayarlı diğer sistem
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Gürbüz

Evet manuel ayarı var far üstünde. Otomatik ayarlı diğer sistem
Otomatik eğim sensörü varmış . Bende çalışmıyor abi. Far yikamanında teki çalışmıyor . İkisinede baktıracağım.

istanbul'a gelirken ankara'dan sonra bir uğultu başladı sol önden. Dedim rulman bozuldu kesin.
İkiler Honda Hüseyin ustadayım. On rulman degisiyor. Nazari cikti hemen[emoji846]

9485952fe120cab7d028c3ff77bd0d4f.jpg
  • Beğen 5
Yorum bağlantısı
Fatih Mehmet Uslu

Hayırlı olsun, hep aklımızdan geçirdiğimiz ama motor hacmi nedeniyle cesaret edemediğimiz bir araç. Hafta sonları binilecekse güzel seçenek. Allah kaza bela arıza yaşatmasın.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Ali Gürbüz

Ic aydınlatma olarak direksiyon tuşlarında aydınlatma yok. Makyajlı seride koymuşlar . Sineye cektik hadi neyse dedik. Ama şoför tarafı cam açma tek tuş hariç diğer hiçbir tuşta aydınlatma yok. Arka kapılarda da yok. Meğersem cam kilidi yaptığım için aydınlatma da kapanıyormuş . Normalde varmış [emoji3] kapıları açınca ön taraftaki aydınlatmalar yanmıyordu . Tuş Door kısmında olmasına rağmen . Söktüm temizledim çalıştı . Yanındaki sunroof tuşunda da aydınlatma yok zannediyordumki varmış . Ama ampul patlamış . Vesile ile onuda gördük . Bana bu ampulden lazim abiler. Internette bulamadim.

Minicik kaplamalı bir ampul.0eec177c69abd3b3e3ababf4b5611d91.jpg1b355aa8680fab1e5fee41f318552e24.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

kendinden plastikli ismini bilmiyorum ama mondeo da çok kullanıldı, oto elektrikçiden alırdım numune ile gidip. ampülü çıkarıp led takılıyor ancak polarizasyona dikkat etmeli

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Gürbüz
==> ŞU olabilir mi?
Bu olabilir ama bu led hocam. Ölçu ile ilgili şunu buldum.yarin kontrol edeceğim

f2cc4e96f4995ec60255f920b1723796.jpg
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yurdaer Elay
(düzenlendi)
Ali Gürbüz yazdı:

Bu olabilir ama bu led hocam. Ölçu ile ilgili şunu buldum.yarin kontrol edeceğim

Hazır led bulmuşken sıradan hepsini değiştirin :D 

tarihinde Yurdaer Elay tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ali Gürbüz

Hazır led bulmuşken sıradan hepsini değiştirin [emoji3] 

Ledi broadway e bile yapmadim. Accorda hic yapmam[emoji3]aydinlatmada orjinal seviim. Buldum ampul zaten.duy sabit kalıcak içindeki ampulü değiştireceğim.

3d4c0bc3d63109c2d1fe76ef7c839779.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Gürbüz

Bu gün teybe aux ve usb aparatı bağladım.

Aracın teybinde orjinal aux girişi var. Bunun için hazır kit yapmışlar .direk tak çalıştır .kabloyu teypden torpidoya geçiriyoruz ve bu kadar. Gayet orjinal oldu.

Fakat şöyle bir sorun var.aux ta cok fazla parazit var. Motor devri ile artıp azalıyor . Telefondan muzik dinlerken arkaplanda biraz belli oluyor. Satıcıyla görüştüm .başka ürün gönderdi o da aynısını yaptı . Usb de hiç sorun yok. Varmi bilinen bir yontem. Nasıl keseriz parazit sesini?b0b1b32ca9dae1ba4a71d4e35676daf2.jpg7378379811ffa45d760fb8df93f01db0.jpgbb0682ec6126f7953433c0f4872c0645.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Talip Eren

Hayırlı olsun, güle güle kullanın. Yaklaşık 6 yıldır kullanıyorum, vergi haricinde hiçbir ekstra yükü yoktur ki yaş itibariyle o da sorun olmaktan çıktı. Plastik aksamı kalitelidir, kaportada çürük görmedim. Kolay kolay sanayi yüzü göstermez. Yakıt konusu en çok korkulan, Mersin şehir içi ortalama 12 litre lpg yakıyorum ki hiç yakıt odaklı kullanmam. Bir kere yakıt odaklı denedim, normal trafik akışı, 33 litre lpg yi 318 km de bitirdi. Sorun yok yani. 1600 kg araba, yakıtı artıran motor hacmi değil, taşıdığı yüktür. 3 araç konvoy halinde yola çıktık, yeni corolla 1.6 otm, focus 2 manuel ve accord, benim araçta 1 kişi fazla ve bagaj daha dolu, min. 500 kg diğer araçlardan ağır yani. 225 km sonunda depoları tekrar fulledik, corolla 23, focus ve accord

24 litre lpg aldı. Varın hesaplayın. Keyifle binin, lpg uyumuda iyidir. 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Ali Gürbüz
Hayırlı olsun, güle güle kullanın. Yaklaşık 6 yıldır kullanıyorum, vergi haricinde hiçbir ekstra yükü yoktur ki yaş itibariyle o da sorun olmaktan çıktı. Plastik aksamı kalitelidir, kaportada çürük görmedim. Kolay kolay sanayi yüzü göstermez. Yakıt konusu en çok korkulan, Mersin şehir içi ortalama 12 litre lpg yakıyorum ki hiç yakıt odaklı kullanmam. Bir kere yakıt odaklı denedim, normal trafik akışı, 33 litre lpg yi 318 km de bitirdi. Sorun yok yani. 1600 kg araba, yakıtı artıran motor hacmi değil, taşıdığı yüktür. 3 araç konvoy halinde yola çıktık, yeni corolla 1.6 otm, focus 2 manuel ve accord, benim araçta 1 kişi fazla ve bagaj daha dolu, min. 500 kg diğer araçlardan ağır yani. 225 km sonunda depoları tekrar fulledik, corolla 23, focus ve accord
24 litre lpg aldı. Varın hesaplayın. Keyifle binin, lpg uyumuda iyidir. 

Çok teşekkür ederim. Uzun yolda yakıt gerçekten ekonomik. 110 km/h sabit hızda 100 km de 7 lt benzin tuketiyor. Şehir içi ölçmedim . Fakat araç "gaza bas" diyor. "Gideyim"diyor. Devamlı gıdıklıyor seni. Beni en çok bu zorluyor[emoji3] tüp takmayacağım . Şu an bu araca uyumlu Prins lpg kiti ortalama 6 bin TL civarı. Çok yol yapmiyorum. O parayı çıkaramam. Hatta 3-5 ay biner satarım diyordum ama satmayacagım.
Aldığım araç ilk sahibinden, piyasadaki en düşük km lerde ve temiz bir araç. İstesemde zor bulurum böylesini. Şu an almakta satmakta dert. Belki yanına şehir içi kullanmalık az yakan ufak bir araç alabilirim ilerki günlerde.
Yorum bağlantısı
Talip Eren
(düzenlendi)

Şehir içi de 10 litre civarında benzin yakar. Kullanım çok önemli tabi, 13 litre de yaktırabilirsiniz. Benim araçta wentgas lpg aldığımda vardı, hala kullanıyorum, bence pahalı kitlere gerek yok, düzgün ayarlanması yeterli. Sübap ayarı ihmal edilmemeli, yakıt ve performans da direk etkili. K24 motor Türkiye ye sadece 3 yıl geldiği için temiz olanları şu an mumla aranıyor. Sonraki kasada da K24 kullanılmış olanları type S diye geçer, avrupa da var. Bu arada bu araç amerika da acura tsx dir. K serisi hala sıfır araçlarda kullanılan bir motor. 

tarihinde Talip Eren tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ali Gürbüz

Ledi broadway e bile yapmadim. Accorda hic yapmam[emoji3]aydinlatmada orjinal seviim. Buldum ampul zaten.duy sabit kalıcak içindeki ampulü değiştireceğim.  

3d4c0bc3d63109c2d1fe76ef7c839779.jpg

Komple duy ile değişime gerek yok.İçindeki ampulu değiştirdim Bu aldıklarım birebir uydu . Dıştaki kahverengi silikon kaplamayı yeni taktığım ampule aktardım Aydınlatma orjinal renge kavuştu .
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Ali Gürbüz yazdı:

Bu gün teybe aux ve usb aparatı bağladım.

Aracın teybinde orjinal aux girişi var. Bunun için hazır kit yapmışlar .direk tak çalıştır .kabloyu teypden torpidoya geçiriyoruz ve bu kadar. Gayet orjinal oldu.

Fakat şöyle bir sorun var.aux ta cok fazla parazit var. Motor devri ile artıp azalıyor . Telefondan muzik dinlerken arkaplanda biraz belli oluyor. Satıcıyla görüştüm .başka ürün gönderdi o da aynısını yaptı . Usb de hiç sorun yok. Varmi bilinen bir yontem. Nasıl keseriz parazit sesini?

Yeri gelmişken, bende bu tip bişey arıyorum. Arabanın arkasından Auxa bağlanıp usb müzik çalacak daha sağlam bir parça arıyorum. Malesef şu stearo kablolar ve kalabalığından rahatsız olmaktayım. çözüm arıyorum. Orjinal teybide sökmeye niyetim yok 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...