İçeriğe Yönlendir

Uyku Kaçırma Yöntemleri

Tansu Kalafatoğlu

Recommended Posts

Sinan Akgöl
Fatih Evcin yazdı:

Ben bu sektöre girdiğimden beri gece yolculuklarını pek sevmiyorum mecbur kalmadıkça gece de çıkmıyorum. Hem denetimler az, hemde kamyonlar Tırlar genelde gece çalışıyor 

Bende gece soforlerini daha cok seviyorum. Daha seyrek trafik oluyor uzun yol acemileri olmuyor 80km hizla gidenler sollamada gerilenler vs. Sana bi pervane alalim da goruruz o zaman gece cikislarini

Yorum bağlantısı
Fatih Evcin
Sinan Akgöl yazdı:

Bende gece soforlerini daha cok seviyorum. Daha seyrek trafik oluyor uzun yol acemileri olmuyor 80km hizla gidenler sollamada gerilenler vs. Sana bi pervane alalim da goruruz o zaman gece cikislarini

aydınlatma ile de alakalı herhalde, senin yolu gördüğün gibi ben göremiyorum :D 

Yorum bağlantısı
Deniz Kom

Maaşımı ve aylardır düzenli ödediğim borçlarımı düşünüyorum. Aradaki dengeyi korumaya çalışmak araç başında uykumu fazlaca açıyor zaten :)

• Beğen 1
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Sinan Akgöl
Fatih Evcin yazdı:

aydınlatma ile de alakalı herhalde, senin yolu gördüğün gibi ben göremiyorum :D 

Heh şunu bileydin :D 

Yorum bağlantısı
Ümit Türk

istenilen yöntem denensin mutlaka uyku gelecektir. bende eskiden uyumadan yol giderdim şimdi o performansım yok yaştan sanırım. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Abdullah Aladı

Tek kontak 1250 km yolu 11-12 saate gidiyordum. İyi dinlenmiş olmak elzem.sonrasinda bol su 2 tane kutu kola ve atıştırmalıklar ile çok rahat görebiliyorum. Gece yolculuğu en güzeli yollar sakın oluyor ne yapacağı belli olmayan sürücüler olmuyor geceleri.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Gürbüz
Bin km filan tek marş gidiyorum da, eskisi gibi tadı yok.
34 yasindayim .tam 3 yil oldu sigarayi birakali. 3 yildir yol giderken zorlaniyorum. Yanimda 1 paket sigarayla Bin km tek marş yapan ben artik sigarasiz 350 km max. Arabadan inmem lazim. Uykum geliyor.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Coşkun Basan
Yol boş ise uyku gelir illaki. Uyku değilde uyuşukluk. Eski yolları mumla arıyorum
+1 duble yollar çıktı yollar da heyecan kalmadı aksiyon yok uyku geliyor
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

Her koşulda uyurum affetmem :) uyumamak içinde ekstra bir şey yapmam rahatıma bakarım. Gece yolculuğunu hep daha eğlenceli gelmiştir bana, gündüzleri acemilerle uğraşmak yorucu olabiliyor.

Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek

Spor salonuna gittiğim dönemlerde yola çıktıktan 2 saat sonra kafein kapsülü atardım bitane, 1000 km hiç uyumadan gider gelirdim, şimdi onları bıraktım, yolda benzinliklerden nescafe expressin çikolatalısını alıyorum, sabah 6 - akşam 10 yol yapıyorum her ay, bünye iyice alıştı yola çıkmadan önceki gece güzel uyuyorum. Yolda zaten anti far gözlüğü takıyorum, yağmuru da göstermiyor mis gibi. 

Yorum bağlantısı
Levent Güzelkalp
Spor salonuna gittiğim dönemlerde yola çıktıktan 2 saat sonra kafein kapsülü atardım bitane, 1000 km hiç uyumadan gider gelirdim, şimdi onları bıraktım, yolda benzinliklerden nescafe expressin çikolatalısını alıyorum, sabah 6 - akşam 10 yol yapıyorum her ay, bünye iyice alıştı yola çıkmadan önceki gece güzel uyuyorum. Yolda zaten anti far gözlüğü takıyorum, yağmuru da göstermiyor mis gibi. 
Bu gözlükler ise yarıyor mu gerçekten ben bir dönem hb aldim memnun kalmadım. Sen nerden almistin
Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
Levent Güzelkalp yazdı:
Ebrar Tüfek yazdı:

Bu gözlükler ise yarıyor mu gerçekten ben bir dönem hb aldim memnun kalmadım. Sen nerden almistin

Gece farlar gözü almıyor, gündüz yağmur yağarsa yağmurun suyunu görmüyorsunuz, güneşin gözünü almasını da engelliyor, markasını hatırlamıyorum, samsundan ankaraya giderken ulusoy tesislerinden aldım 25 liraya :) hayatımda harcadığım en güzel 25 lira :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış
Levent Güzelkalp yazdı:
Ebrar Tüfek yazdı:

Kesinlikle yarıyor, bende dereceli gözlüğün önüne mıknatıs ile takılandan var. Şiddetli yağmurda dahil, siste gece vs çok işe yarıyor, gündüzde güneş gözlüğü olan kısmı var onu kullanıyorum 😊

Yağmur ve siste Güneş gözlüğünüz polarize camlı ise oda çıplak gözden daha güzel görüş sağlıyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
Selçuk Bakış yazdı:

Kesinlikle yarıyor, bende dereceli gözlüğün önüne mıknatıs ile takılandan var. Şiddetli yağmurda dahil, siste gece vs çok işe yarıyor, gündüzde güneş gözlüğü olan kısmı var onu kullanıyorum 😊

Yağmur ve siste Güneş gözlüğünüz polarize camlı ise oda çıplak gözden daha güzel görüş sağlıyor.

Aynen öylee, siste daha iyi görüyorum, güneşi daha az, araba farını daha az. Gecenin köründe far ayarı olmayan yada uzunlar açık gidenler en ufak etki etmiyor bana :)

Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Bu gözlük başka neler gösteriyor :) 

Arabaya bakınca motorun içini gösteriyor, sadece araba ama :)

• Beğen 1
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Eyüp Çetin
Selçuk Bakış yazdı:

Benim güneş gözlüğü normal gözlüğümden daha iyi gösteriyor. 😊 Bazen güneş yokken de takıyorum. 😆

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış
Eyüp Çetin yazdı:

Benim güneş gözlüğü normal gözlüğümden daha iyi gösteriyor. 😊 Bazen güneş yokken de takıyorum. 😆

Dereceli güneş gözlüğüm de var o karanlıkta iyi gösteriyor ama polarize gözlük tünel geçişlerinde sıkıntı oluyor.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Eyüp Çetin
Selçuk Bakış yazdı:

Dereceli güneş gözlüğüm de var o karanlıkta iyi gösteriyor ama polarize gözlük tünel geçişlerinde sıkıntı oluyor.

Aynen tünelde sıkıntılı. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

uyku kaçırmak için, bozuk aile ilişkileri, alınmış krediler, çocukların nerede nasıl hangi koşullarda okutulabileceği gibi şeyleri düşünmek yeterli olur bence.

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Servet Aydın
uyku kaçırmak için, bozuk aile ilişkileri, alınmış krediler, çocukların nerede nasıl hangi koşullarda okutulabileceği gibi şeyleri düşünmek yeterli olur bence.

Kabusa dönen yolculuk demedik
Yorum bağlantısı
Fırat Önal

Bekarken Isparta-tunceli tatillerde gidip geliyordum. Hiç uykum gelmezdi. Bol bol kahve içer , trt fm dinler, şarkılara eşlik eder giderdim. Evlenince birde çocuk olunca uzun yol çekilmez oluyor. Arabanın içinde istediğin seviye hatta istediğin müziği dinleyemiyorsun. Araç içi ısıyı çocuğa göre ayarlıyorsun. Sigara içemiyorsun. Bunları yapamayınca yolculuk çekilmiyor. Gece yolculuğu iyi oluyor ama tehlikeli. Araçlar yüzünden değilde yabani hayvanlar yüzünden. 

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Servet Aydın yazdı:

Kabusa dönen yolculuk demedik

Bende yolculuk demedim zaten. Gerçi hayat ta eninde sonunda varacağı yeri belli olan bir yolculuk değilmi. O nedenle varılacak yer değil de yolculuk keyfi vermeli insana... Of of. Hepsi çok çalışmaktan.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
Selçuk Bakış yazdı:

Gözlüklü biri olarak örnek link alsam

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...