İçeriğe Yönlendir

Astra - Kamera Takarken Park Sensörüm Çalışmamaya Başladı?

Sedat Demircan

Recommended Posts

Sedat Demircan
Mehmet Kazancıoğlu yazdı:

geçmiş olsun sorunun basit çözülmesi güzel olmuş

cok tesekkür ederim evet cok şükür ehli usta olmasa epey sürünürdük:)

Yorum bağlantısı
Sedat Demircan

arkadaşlar hepinize teşekkür ederim de şuan kamera arabayı çalıştırdıktan 10 saniye sonra ekran göz kırpmaya başlıyo hep öyle devam ediyo.Aracı stop edip tekrar calıştırınca yine net ekranla açıluıp ardından 10 saniye sonrası göz kırpmaya başlıyo.Acaba halledilebilir mi sizce?suan takan yere 250 km uzaklıktayım o sebeple ya işin ehli birini bulmalıyım yada bekleyip gidince takan adama göstemeliyim diyorum.

Şöyle bişey var ama eğer kontağı açıp aracı çalıştırmazsam 10 dakka bile beklesem ekran hep net hiçbi göz kırpma olmuyo!çalıştırınca neden olur ki ? 

Yorum bağlantısı
Metin Akbal
arkadaşlar hepinize teşekkür ederim de şuan kamera arabayı çalıştırdıktan 10 saniye sonra ekran göz kırpmaya başlıyo hep öyle devam ediyo.Aracı stop edip tekrar calıştırınca yine net ekranla açıluıp ardından 10 saniye sonrası göz kırpmaya başlıyo.Acaba halledilebilir mi sizce?suan takan yere 250 km uzaklıktayım o sebeple ya işin ehli birini bulmalıyım yada bekleyip gidince takan adama göstemeliyim diyorum.
Şöyle bişey var ama eğer kontağı açıp aracı çalıştırmazsam 10 dakka bile beklesem ekran hep net hiçbi göz kırpma olmuyo!çalıştırınca neden olur ki ? 
Kamera bozuk.
Yorum bağlantısı
Ersen Tapan
Sedat Demircan yazdı:

Marş anında anlık kesilen elektirikten etkileniyor. Araç çalıştıktan sonra kameranın fişini takıp deneyin. Bunun için geçikmeli elektirik gönderen devreler var. 

Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu

Ayrıca ekran koruyucusu da devreye giriyor olabilir çalışırken kabloyu söküp tekrar takıp duruma göre hareket edin.

Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Aa bir dakika. Voltaj yeterli gelmiyor olabilir. Tetikleme geri vitesten alındı ise ve araç canbus üzerinden geri vitese elektriksel olarak geçiyor olabilir. Ben sürekli elektrik verin demiştim denemek için. Bu da değilse dediğim gibi kamera bozuk. O parazitlenmeyi yaşamıştım.

Yorum bağlantısı
Arif Aykın

Kontak sadece açıkken normalken çalıştırdığında bu problem yaşanıyorsa voltajda değişkenlik oluyor bu sebepten yapıyor. Bir montaj ustasına giderseniz yardımcı olurlar sanırım.

Yorum bağlantısı
Sedat Demircan
(düzenlendi)
Metin Akbal yazdı:
Sedat Demircan yazdı:

Kamera bozuk.

metin hocam kamera eskiden 2 ay önce aracımda kullandığım jkameraydı bozuk değildi mondeoda iken.

Arif Aykın yazdı:

Kontak sadece açıkken normalken çalıştırdığında bu problem yaşanıyorsa voltajda değişkenlik oluyor bu sebepten yapıyor. Bir montaj ustasına giderseniz yardımcı olurlar sanırım.

evet bence de voltajda değişkenlik oluyor gibime geldi.Konuyu okursanız zaten işi bilmeyen ustalar yüzünden kaç gün park sensörü çalışmıyo sandım abi yani işi bilen biri bulursam baktırcam

Metin Akbal yazdı:

Aa bir dakika. Voltaj yeterli gelmiyor olabilir. Tetikleme geri vitesten alındı ise ve araç canbus üzerinden geri vitese elektriksel olarak geçiyor olabilir. Ben sürekli elektrik verin demiştim denemek için. Bu da değilse dediğim gibi kamera bozuk. O parazitlenmeyi yaşamıştım.

aslında ben mondeoya bunu takarken ekranın kendisine sürekli 12 v vererek takmıştım çünki zaten öyle kırmızı ayrıca kablosu da var ekranın,ama bu takanlar sanırım artıyı ekrana bağlamadı ayrıca,sadece arkadan gelen kabloya fişini taktı diye düşünüyorum açıkçası

Metin Uzunoğlu yazdı:

Ayrıca ekran koruyucusu da devreye giriyor olabilir çalışırken kabloyu söküp tekrar takıp duruma göre hareket edin.

kabloyu sökmek için bagaj iç plastiğini sökmek gerek ne yazıkki:(

tarihinde Sedat Demircan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Sedat Demircan
Metin Akbal yazdı:

metin hocam bilgili olduğunuzu düşünerek tekrar bişey sormak istiyorum; kamerayı takan ustaya gittim kamera ekranına giden kabloya yakın biyere korna rolesi aldırdı bana ve onu taktı ama değişen bişey yok,fakat dikkatimi bişey çekti; Eğer aracın direksiyonunu tam sağ yada tam sol yaparak öylece kalırsam işte o sırada ekran yine netleşiyo ama direksiyonu bırakır bırakmaz eski haline dönüyor yine? şimdi neden direksiyonu tam kırınca netleşti?acaba şasesi falan mı kuvvetleniyo çözemedik bi türlü:)

Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Metin Akbal yazdı:

Sedat Demircan yazdı:

metin hocam bilgili olduğunuzu düşünerek tekrar bişey sormak istiyorum; kamerayı takan ustaya gittim kamera ekranına giden kabloya yakın biyere korna rolesi aldırdı bana ve onu taktı ama değişen bişey yok,fakat dikkatimi bişey çekti; Eğer aracın direksiyonunu tam sağ yada tam sol yaparak öylece kalırsam işte o sırada ekran yine netleşiyo ama direksiyonu bırakır bırakmaz eski haline dönüyor yine? şimdi neden direksiyonu tam kırınca netleşti?acaba şasesi falan mı kuvvetleniyo çözemedik bi türlü:)

Üst mesajda dediğim uygulamayı denedin mi :)

Yorum bağlantısı
Sedat Demircan
Metin Akbal yazdı:

Üst mesajda dediğim uygulamayı denedin mi :)

he kameraya aküden sürekli elektrik bvererek mi deneme yapayım diyosunuz mesela hocam? sanırım sürekli elektrik verince düzelir,çünki kontak açıkken bile parazit yok ama araç çalışınca başlıyo parazit.Valla youtubede parazit sorunu için araya kondansatör atıp düzelten biçok video yorum okudum olmadı onu denicem de yapacak usta bulamadım yine el atıp bozmaktan korkuyrum:) 

Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Sedat Demircan yazdı:

he kameraya aküden sürekli elektrik bvererek mi deneme yapayım diyosunuz mesela hocam? sanırım sürekli elektrik verince düzelir,çünki kontak açıkken bile parazit yok ama araç çalışınca başlıyo parazit.Valla youtubede parazit sorunu için araya kondansatör atıp düzelten biçok video yorum okudum olmadı onu denicem de yapacak usta bulamadım yine el atıp bozmaktan korkuyrum:) 

Geri vites kamerası araç ecusundan mı çalışıyor yoksa geri vites artısından mı onu anlamak için dediğimi yap. Bende geri vites kamerasında sürekli elektrik var ama kamera geri vitese alınca çalışıyor, iletişim canbus üzerinden sağlanıyor.

Yorum bağlantısı
Sedat Demircan
Metin Akbal yazdı:

Geri vites kamerası araç ecusundan mı çalışıyor yoksa geri vites artısından mı onu anlamak için dediğimi yap. Bende geri vites kamerasında sürekli elektrik var ama kamera geri vitese alınca çalışıyor, iletişim canbus üzerinden sağlanıyor.

arkadaşlar kendi sorunumu kendim çözmüş oldum şükür.Nette video var şeması var,diyot+kapasitor kullanarak çözdük.Aslında 1kohm direnç bulamadık bulsak onun da takılması gerekiyoduya neyse böyle denedik ve şükür %95 artık ekran sürekli net.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...