İçeriğe Yönlendir

Açılın, Foruma Honda Civic Getirdim.

Emrah Altun

Recommended Posts

hayırlı uğurlu olsun. eleştirdiğim bir konu 3. stop lambasının bu araçta halojen olmasıydı. 2000 model albeada falan Led iken buradan kısmak ayıp olmuş. üst donanımlarda durum nedir bilmiyorum

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Karahan
Emrah Altun yazdı:

Kesinlikle haklısınız. Geçen kaputu açtım silecek suyu koymak için. Yüksekten bıraktım tam kapanmadı kaput. Elle bastırdım kırıştı hemen kaput. 

Geçmiş olsun ama şoke olmuşsunuzdur onu öyle görünce 😊 focusun kapısını açarken bile sağlamlık hissi veriyor ama Honda neden böyle bilmiyorum 🤷‍♂️ 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Coşku Mert

o konuya ben de çok takılıyorum. sinyal ve geri vites lambalari da halojen birakilmis. ya hepsini led yap, ya da halojen birak. yamali bohca gibi cok sacma bi görüntü.

ayni durumda bir cok marka model arac sayabiliriz

hayırlı uğurlu olsun. eleştirdiğim bir konu 3. stop lambasının bu araçta halojen olmasıydı. 2000 model albeada falan Led iken buradan kısmak ayıp olmuş. üst donanımlarda durum nedir bilmiyorum
Yorum bağlantısı
Emrah Altun
Koli bandı ve telefon tutacağı ile göçüğü belki düzeltebilirsiniz belki, denemekte fayda var.
Ya böyle göçük gibi değil de kırışmış gibi. Elimize almayalım durup dururken :) bakıma götürürken iyi bir göçükçü bulacağız artık
Hiç dikkat etmemiştim buna bakayım ben de
Hayırlı olsun.
Bu kasalardakı yalıtım durumu ne seviyede?
Yalıtım lastik sesi bolca var onun dışında trim sesi rüzgar sesi motor sesi duymadım. Araç 50bin km de.
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Emrah Altun

Dün köyde biraz boş vaktim oldu deri koltuklara bakım yapayım dedim. Turtle Wax'ın ürününü kullandım. Aslında turtle wax almadan önce @Buğra Höngül e instagramdan (@mantisdetailing) DM attım bana Colourlock ürünlerini önerdi ama bayram önü elime hızlı geçsin diye bunu aldım. Bir de yüzde 50 indirim vardı tabi :D

Deri yumuşadı ve temizlendi ama şu çatlak tarzı şeyler sanırım gitmeyecek. Gene de sonuçtan memnunum. 29980eef13536cd6843bcc384df2f63b.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emrah Altun
Sedat Demircan yazdı:

seramik atalım abi nasılsa alıştım işe:)

Elimde aliexpressden aldığım bir seramik kaplama var aslında. :) 

Yorum bağlantısı
Emrah Altun

Bayrama girmeden n11 üzerinden koruyucu şeffaf bant almıştım. Uygulamasını yaptım. Fena da durmadı. Fotolarda biraz parlak çıkıyor ama çok da çirkin görünmüyor. Ürün resimlerde var. Linki de şurada

n11.com'dan Araç Oto Araba Çizik Koruma Bant Silikon Şeffaf seçtim! Alışverişin Uğurlu Adresi'nde fiyatlar harika!
https://urun.n11.com/kapi-aksesuarlari/arac-oto-araba-cizik-koruma-bant-silikon-seffaf-P412169940

Bagaj ağzını da kaplamıştım. Köyden gelirken baktım folyo delik deşik olmuş yükleme yaparken zedelenmiş. Demek ki kaplama yapmasam arabanın plastiği zarar görecekti. Elimde baya bant kaldı. Uygun bir zaman da yırtılan folyoyu yenilerim.
249144e596fdf2e188a2793e0271502a.jpgaf659a3e175d33b881fef8ecf6ecd6e6.jpgb1435ab208b0b05f68addfe8a10c8fcf.jpgd85cdac6744676d125a02f91038a189c.jpg41e25f94da1cc32af0b5fce3aadeaef5.jpg24e9a181ed147b7b8cc70c59058dc07d.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

Bunlar nekadar guzel arabaymis sasirdim valla

gecen bi taksiye bindim otomatik sunrfulu flan dolu bi arabaydi taksi yapmislar yag gibi gidiodu cok begendim hayirli olsun

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emrah Altun
Bunlar nekadar guzel arabaymis sasirdim valla
gecen bi taksiye bindim otomatik sunrfulu flan dolu bi arabaydi taksi yapmislar yag gibi gidiodu cok begendim hayirli olsun
Arabadan memnunum. Fiyatına göre sundukları epey fazla. Boşuna tutulan bir model değilmiş ülkemizde aldıktan sonra anladım.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emrah Altun

50bin bakımı için Honda Kamer 2000tl civarı fiyat verdi. Şanzuman yağı 40binde değişmiş o fiyata dahil değil üstelik. Özel servise gidelim dedik ama sorduğumuz yerler fc5 civic gaz ayarını yapamıyoruz dedi.

Çorum Özençler BRC'yi aradık onlar da aynısını söyledi. Acaba Honda böyle bir çakallık yapıp da araçları göbekten kendine bağlamış olabilir mi?

Yorum bağlantısı
Koray Demir
Emrah Altun yazdı:

Özel servise gidelim dedik ama sorduğumuz yerler fc5 civic gaz ayarını yapamıyoruz dedi.

Çorum Özençler BRC'yi aradık onlar da aynısını söyledi. Acaba Honda böyle bir çakallık yapıp da araçları göbekten kendine bağlamış olabilir mi?

Fabrika çıkışlı fc5 lere ayar yapılmıyor diye biliyorum kendi kalibrasyonunu kendi yapıyor.

Yorum bağlantısı
Emrah Altun
Fabrika çıkışlı fc5 lere ayar yapılmıyor diye biliyorum kendi kalibrasyonunu kendi yapıyor.
Bu bilgiyi nereden teyit edebiliriz?
Yorum bağlantısı
Koray Demir
Emrah Altun yazdı:

Honda Müşteri Hizmetlerine resmî kanaldan mail atarak veya ilgili servis bakım teknisyenine bizzat sorarak. Bu kasalarda şöyle bir durum vardı galiba BRC 2020 yılı Ocak itibariyle yeni bir yazılım güncellemesi geliştirmişti dışarıdan müdahale edilebilmesi için.

Yorum bağlantısı
Emrah Altun

N11 den pleksi kesim kabartmalı plakalık aldım. Fena da durmadı gibi. Hanımın ismi de E harfi ile başladığı için stratejik davrandım :) 6f14dd1bec1c11e58fdece7e314590bb.jpgdd631a1bda40873176fc58642fee213c.jpg61151176f51a4061c5f9b5c0178a73aa.jpg

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Yurdaer Elay
Emrah Altun yazdı:

N11 den pleksi kesim kabartmalı plakalık aldım. Fena da durmadı gibi. Hanımın ismi de E harfi ile başladığı için stratejik davrandım :) 

Hayırlı olsun, yakışmış ;)

Bu plakalara kimse bir şey demiyor mu?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emrah Altun
Yurdaer Elay yazdı:

Hayırlı olsun, yakışmış ;)

Bu plakalara kimse bir şey demiyor mu?

Plaka aldığımda böyleydi özel bir şey yaptırmadım. Şimdiye kadar kimse bir şey demedi :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yurdaer Elay
Emrah Altun yazdı:

Plaka aldığımda böyleydi özel bir şey yaptırmadım. Şimdiye kadar kimse bir şey demedi :) 

Aman nazar değmesi :) :nazar: 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Emrah Altun

Bugün 50bin bakımı için Samsun Honda Kamer'e gittim. 2473 tl ödedim. Üstelik bunun içinde fren balatası, şanzuman yağı ve lpg subap ayarı da yok. Yetkili servis değil mübarek yetkili kazık. Daha da gitmem heralde.

Bi ton para ödedim bir de ön yolcu kapısına başka bir aracın kapısını dokundurmuşlar belli mercimek ucu kadar ezik oluştu kapıda o da ayrı sıktı canını. Eve varınca gördüm yoksa cıngar çıkaracaktım. ae294d9ad68545d3670a72f0472ea525.jpg

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

Buji de bir yanlışlık olmasın ?
4 adet buji 611 tl yazmışlar. Daha önce başıma gelmişti takım fiyatıymış ve 4 kat fazla olduğunu görüp düzeltmiştik. 
Fiyat doğruysa da nasıl bir buji bu merak ettim doğrusu. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...