İçeriğe Yönlendir

Ev Kredisi için yapılan Hayat Sigortası Maliyeti

Bülent Tarakçı

Recommended Posts

Bülent Tarakçı

200 bin TL 10 yıl geri ödemeli konut kredisi çekmeyi düşünüyorum. Yaş 49. Devlet memuruyum. Her yıl kalan borca karşılık rakamlar değişiyor denildi. 10 yıl için ortalama bir rakam söyleyebilir mi? Hangi sigortalar zorunludur? 

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Herkesin durumu farklıdır. Rakamlar tutmaz. 

Yaş, meslek, cinsiyet, sağlık geçmişi, aktiviteleri vs.. bunlar etkendir. 

Bildiğim kadarıyla Hayat sigortası artık zorunlu değil. Ancak bankanız yine de zorunlu tutabilir. 

Eve rehin koyacakları için Dask ve Yangın sigortası isterler ve bu poliçelerde daimi mürtein, yani rehin alacaklı notu yazılmasını isterler. 

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Onur Doğan

Bizimkinde yıllık 150 civarı çıkıyordu, özel konut sigortasını zorunlu tutmuştu ziraat. Oda 250 TL civarıydı.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Bülent Tarakçı

Türkiye Finans 10 yıl için sigortalar toplamını 8400 TL civarı çıkarıyor. Bana biraz yüksek geldi. Yoksa çok mu yaşlandım?

Yorum bağlantısı
Murat Sürmeli

Özeller biraz tuzlu olabiliyor, genelde kamu sigorta ücretleri daha uygun

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Erdem Bozkurt

bırkaç yıl önce sıfır faizli Kosgep kredisi çekmiştim özel bankadan,kredi ödemem bitti hayat sigortasının yenilemesi için mesaj geldi şubeyi arayıp iptal edilmesi talimatı vermeme rağmen eksik olsun yapacakları iş, sonradan farketmeme rağmen hesaptan 540 tl acımadan çekmişler, itirazımın sonucu olumsuz olunca bankadan bireysel,ticari hesapları kapatıp ayrıldım..bu rakam kişiye,yaşa, bankaya zamana göre değişiyor araştırmak lazım Allah zalım bankalardan korusun, en makulunu bulmak zor iş....

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erhan Doruk

Hayat sigortası size kalmış ama ev sigortasını bankadan yaptırmayın. Banka 350 tl istiyor ben 160 tl ye yaptırdım bu sene. Poliçeyi yaptırıp bankaya mail atıyorum her yıl. 

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Ceyhan Karacabey

yaş 53. Halk sigorta temmuz ayı içinde 921 tl fiyat ile yapildı. konut kredisi için.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Çiçek

değişen yönetmelikle sadece dask zorunlu. banka krediyi o şartla vereceğiz illa bizden yaptıracaksınız diyebilir. ben dışarıda yaptırdım 6 yıl boyunca. 

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Akan Belen

Arkadaşa zorunlu olarak yaptılar 4 k civarındaydı sanirim.Evi aldı işlemler bitti iptal etti yapılan sigortadan geri aldı parasını [emoji23]

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...