İçeriğe Yönlendir

Golf - Düşük Hızlarda Frenleme Problemi

Murat Sürmeli

Recommended Posts

Murat Sürmeli

Tam olarak nasıl anlatırım bilemedim ama düşük hızlarda araç zor duruyor. Yüksek hızlarda sert fren yapabilmesine karşın düşük hızda ani duruş yapamıyor. Araç tam otomatik golf mk4 1.6

Tahminen nedir arızası, nereye baktırayım?

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Tork konvertörü basınç uygulamaya devam ettiği için olabilir mi. ?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yücel Metin

Tam otomatik 1999 model olan eski aracım Opel Corsa'da bu sıkıntıyı halletmek için yapmadığım kalmadı, düşük hızlarda ne yaparsan yap frene bastığın gibi  durmuyordu, o şekilde 2 yıl kullanıp sattım 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Sürmeli
Mehmet Ozyurek yazdı:

Tork konvertörü basınç uygulamaya devam ettiği için olabilir mi. ?

Tork konvertörlü ilk aracım değil ki emmi. Bunun ki biraz fazla

Yorum bağlantısı
Murat Sürmeli
Mustafa Arıkan yazdı:

Geri giderken durum nasıl? Fren vakumu yeterli değil gibi sanki?

Bir deneyeyim

Yorum bağlantısı
Ersen şahin

Motorda fren merkezine giden bir hortum olmasi lazım o hortumu bi bakın yırtık patlak varmı 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Murat Sürmeli

Tam otomatik corollalar denedim bu ara ve çok daha yumuşak bir kalkışı (ve dolayısıyla daha kolay geri kaçırma) olduğunu gördüm. Rolanti ayarıyla alakalı sanırım, golf duruş anında ileri doğru atılıyor, corollalar ise boşa almış gibi devirdi epey düşürüyor. Araç karakteristiği mi ayar sorunu mu bilemedim golfün durumunu

Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Tam otomatik corollalar denedim bu ara ve çok daha yumuşak bir kalkışı (ve dolayısıyla daha kolay geri kaçırma) olduğunu gördüm. Rolanti ayarıyla alakalı sanırım, golf duruş anında ileri doğru atılıyor, corollalar ise boşa almış gibi devirdi epey düşürüyor. Araç karakteristiği mi ayar sorunu mu bilemedim golfün durumunu
Frene tam basın aracı durduracak kadar basınca kavramayı kesmiyor araç.
Yorum bağlantısı
Murat Sürmeli
Frene tam basın aracı durduracak kadar basınca kavramayı kesmiyor araç.
Golf için diyorsan hocam tam basıyordum
Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Golf için diyorsan hocam tam basıyordum
Fren musirini kontrol ettirin. VAG COM testte anlasilir. Hiz sabitleyici varsa devreye girip girmemesinden de anlaşılabilir.
Yorum bağlantısı
Murat Sürmeli
Fren musirini kontrol ettirin. VAG COM testte anlasilir. Hiz sabitleyici varsa devreye girip girmemesinden de anlaşılabilir.
Artık çok geç :)
Yeni sahibine söylerim
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...