İçeriğe Yönlendir

Bayramda Yollara Dikkat

Fatih Sarıkaya

Recommended Posts

Selçuk Bakış

Buralar yine bildiğiniz gibi, 58den çok yabancı ve yurtdışı plaka araçlar var. Ne değişik arabalar varmış 😅

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Evren Barış Özbek

Gece 1'de Aydın'dan hareket ettik. Sabah 8.30da Ankara'ya geldik. Ege ve Akdeniz yönüne oluk oluk araba akıyordu. Dikkatli olmak lazım.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Aytac Sakal

Dün sabah 06 30 Ünyeden çıktım ve akşam 22 00 evdeydim Normalde ben 18 00 gibi varırdım Havza ile Ünye arasında çok fazla kaza gördüm.Normal seyrettiğim hızımdan 20 km daha düştüm çok fazla mola verdim.

Uzun yolda araç kullanmak şehir içine benzemez yüksek süratlere çıkıyoruz bazende algılayamıyoruz yüklü araç daha zor duruyor.Yolda konvoylardan kaçtım çünkü uzun yol tecrübesine sahip olmayan sürücü arkadaşlar hatalar yapıyorlar , Bu bir eleştiri değil  öneridir.Lütfen yol ve trafik akışına dikkat ederek biraz yavaşlayınki hatada düzeltme toleransınız olsun 90 100 ile giden araba ile 120 ile giden araba arasında frenleme farkı var.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
(düzenlendi)
Aytac Sakal yazdı:

Dün sabah 06 30 Ünyeden çıktım ve akşam 22 00 evdeydim Normalde ben 18 00 gibi varırdım Havza ile Ünye arasında çok fazla kaza gördüm.Normal seyrettiğim hızımdan 20 km daha düştüm çok fazla mola verdim.

Uzun yolda araç kullanmak şehir içine benzemez yüksek süratlere çıkıyoruz bazende algılayamıyoruz yüklü araç daha zor duruyor.Yolda konvoylardan kaçtım çünkü uzun yol tecrübesine sahip olmayan sürücü arkadaşlar hatalar yapıyorlar , Bu bir eleştiri değil  öneridir.Lütfen yol ve trafik akışına dikkat ederek biraz yavaşlayınki hatada düzeltme toleransınız olsun 90 100 ile giden araba ile 120 ile giden araba arasında frenleme farkı var.

Karadeniz sahil yolunu gündüz geçmeme gibi kendime sözüm. Orayı 23.00-07.00 arasına göre ayarlayıp yola öyle çıkarım hep. 

ünye’de tünel yapılmamışken tam merkezdeki trafik ışığında 1 saat beklediğimi hatırlıyorum. Kaymakamlık da müdahale etmiyordu. Şehir merkezinden 2 araba çıkacak diye d100’ü (eski sahil yolu) bekletiyorlardı bayram trafiğinde. 

tarihinde Tansu Kalafatoğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Aytac Sakal
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Karadeniz sahil yolunu gündüz geçmeme gibi kendime sözüm. Orayı 23.00-07.00 arasına göre ayarlayıp yola öyle çıkarım hep. 

ünye’de tünel yapılmamışken tam merkezdeki trafik ışığında 1 saat beklediğimi hatırlıyorum. Kaymakamlık da müdahale etmiyordu. Şehir merkezinden 2 araba çıkacak diye d100’ü (eski sahil yolu) bekletiyorlardı bayram trafiğinde. 

Size katılıyorum yan yollardan ışıksız katılımda var benim aklım karışıyor

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Oktay Göktaş

Dün öğlen 2 civarı Ankara’dan Kırıkkaleye geçtim. Kalecik köprüden itibaren trafik kilit. Adım adım ilerledik. Tabi biz “enayi”ler sağ ve sol şeridi kullandık. Birçok gurbetçi de dahil, emniyet şeridi “ayı”ları o kadar çoktu ki. Ne olacak bu halimiz? Bir önceki gün instagramda izledim, ambulans zor ilerledi emniyet şeridinden. Bu kazalar hep bu acelecilikten ve dikkatsizlikten oluyor. Bizden sonra, yolu bilenler için sölüyorum, 25. saat ekmek fırını var, onun önünde ölümlü kaza olmuş. Bi tane şahin ikiye bölünmüş.
Adım adım ilerlerken hemen yanımda kaza oldu. Yeni kasa Elantra yürüdü, az sonra durdu. Arkadındaki corsa teybi mi karıştırıyordu, eğilmiş o tarafta bişey yapıyordu ki Elantraya vurdu. Bi de onlar tıkadı o şeridi. Bizden sonra gelenler için şerit de teke düştü. Aynı kazadan kırıkkaleye girene kadar iki tane daha oldu. Bu yola çözüm lazım. Alternatif lazım. Birçok güzergahın kesişimi. Her sene aynı şeyler oluyor maalesef.

Adaptif sabitleyicinin faydasını gördüm. En kısa mesafeye aldım, kendisi durdu, gaza dokundum kendisi ilerledi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağrı Alaf
Oktay Göktaş yazdı:

Dün öğlen 2 civarı Ankara’dan Kırıkkaleye geçtim. Kalecik köprüden itibaren trafik kilit. Adım adım ilerledik. Tabi biz “enayi”ler sağ ve sol şeridi kullandık. Birçok gurbetçi de dahil, emniyet şeridi “ayı”ları o kadar çoktu ki. Ne olacak bu halimiz? Bir önceki gün instagramda izledim, ambulans zor ilerledi emniyet şeridinden. Bu kazalar hep bu acelecilikten ve dikkatsizlikten oluyor. Bizden sonra, yolu bilenler için sölüyorum, 25. saat ekmek fırını var, onun önünde ölümlü kaza olmuş. Bi tane şahin ikiye bölünmüş.
Adım adım ilerlerken hemen yanımda kaza oldu. Yeni kasa Elantra yürüdü, az sonra durdu. Arkadındaki corsa teybi mi karıştırıyordu, eğilmiş o tarafta bişey yapıyordu ki Elantraya vurdu. Bi de onlar tıkadı o şeridi. Bizden sonra gelenler için şerit de teke düştü. Aynı kazadan kırıkkaleye girene kadar iki tane daha oldu. Bu yola çözüm lazım. Alternatif lazım. Birçok güzergahın kesişimi. Her sene aynı şeyler oluyor maalesef.

Adaptif sabitleyicinin faydasını gördüm. En kısa mesafeye aldım, kendisi durdu, gaza dokundum kendisi ilerledi.

Araçların son 5 senede gelişen güvenlik sistemleri ve yapay araç gözleri bu konuda şoförlere çok yardımcı oluyor. İlerleyen yıllarda bir mucize olursa da alım gücü artarsa ülkeye giren yeni araç sayısına bağlı olarak bu tür kazaların azalacağı kanısındayım. İlla ki yaşanacak olan kazalarda meydana gelen acı uzuv kaybı - can kaybı - organlarda meydana gelebilecek travmalar gibi daha önem arz eden olumsuz gelişmelerde yeni nesil araçlar ile mutlaka azalacaktır. Eskiden meydana gelen taklalı kazalardan sağ çıkana mucize gözü ile bakıyorlarmış şimdilerde durum tam tersi. Opel tüm araçlarında güvenlik paketini standart donanım olarak sunuyor. Sadece IntelliLux Led Matrix farlar ve koltuk ısıtma opsiyon olarak giriş seviyesinde 10.000 dolaylarında ekstra ile alınabiliyor.

c88d1840olumdendondusukurnamazikildi2151  

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Oktay Göktaş

Evet güvenlik donanımı konusunda opel kesinti yapmıyor son yıllarda. Şerit takip asistanında, direksiyona müdahale dahil vardı hatırladığım kadarıyla. Yalnız bu donanım konusunda maalesef dönüp dolaşıp konu aynı yere geliyor. Vergilendirmeden dolayı, firmaların genelde ilk kesinti yaptığı yer güvenlik donanımları. Bu noktada tüketici olarak kendimizi de sorgulamamız lazım diye düşünüyorum zira, arz talep doğrultusunda fiyatlandırma politikasına bağlı bu donanımları ülkemizde feda ediyorlar. Avrupada tam tersi, önce bu donanımları koyuyor araca…

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...