İçeriğe Yönlendir

Fiesta Hararet

Oğuzhan Çakır

Recommended Posts

Oğuzhan Çakır

Selamlar :) biliyorsunuz ki 4 aydır 1.6 S fiestaya sahibim. Benzinli ve tüplü. Aldığımdan beri fan açtığını duymamıştım. Sonrasında birkaç kez denk geldim fan açtığına. Bu gün akşam sahil yolunda sessiz sakin 80-90 zorlamadan gazlamadan gezerken birden hararet göstergesinin yükseldiğini gördüm. Kırmızıya gelmese de 90 üstüne çıkmıştı. Bir vites düşürüp biraz daha yol aldım ve tekrar düzeldi. Bir kaç dakika sonra tekrar yükseldi ve ben ilk cepte durdum. Durunca tekrar düştü. Kontrol ettim yedek depoda su tam.eksilme yok. Hava yok. Normale dönüp fan durunca yola devam ettim. Tekrar artıyor ayağımı gazdan çekince biraz gaza basınca normale dönüyor. Rampa çıkıyorum gaza basarak tüpte ve benzinde denedim yukseldiyse rampa bile olsa gaza basarken düşüyor. Uzun uzun aynı hızda devam edince örnek 80-90 gidiyorum hararet artıyor hizlaninca 110-120 ye kadar gaza basinca tekrar düşüyor 90a ortaya geliyor. Acaba sorun neden olabilir? Kendimce açıklamaya çalıştım umarım anlatabilmişimdir.

Yorum bağlantısı
Mehmet Muhip Yılmaz

-Termostat

-Isı sensörü 

-Bir ihtimal sistemde hava olması :) 

Servis menüsünden aracın derecesini kontrol ederek kullanın bir derim :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Oğuzhan Çakır
-Termostat
-Isı sensörü 
-Bir ihtimal sistemde hava olması [emoji4] 

Servis menüsünden aracın derecesini kontrol ederek kullanın bir derim [emoji4]. 

Bunlara ek olarak devirdaim olabilir mi?
Yorum bağlantısı
Oğuzhan Çakır
Devirdaim ne zaman değişti
Hiç bilmiyorum :)
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

resim var mı yüksek halinin.

dur kalkta vs bı tik yükselince fan aciyordu bende.

Yorum bağlantısı
Oğuzhan Çakır
resim var mı yüksek halinin.

dur kalkta vs bı tik yükselince fan aciyordu bende.
Resim yok abi , dur kalkta hiç yükselmedi. Seninle de konuşmuştuk fan açtığını duymuyorum diye ki öyleydi hala dün akşama kadar. Bir anda yükseldi. Abi kırmızı işaretin 1-2 tık altında 90-120 arası düşünürsen 110-115 e geliyor gibi düşün 3/4 e geliyor
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
Selçuk Bakış yazdı:

1. İhtimal devirdaim

2. İhtimal termostat

bir ihtimal daha var belki sen gelirsin 😂

havadir hava.

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış
Alpay Sumer yazdı:

bir ihtimal daha var belki sen gelirsin 😂

havadir hava.

Kim bilir, belki yarın belki yarından da yakın 😀

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Oğuzhan Çakır
Kim bilir, belki yarın belki yarından da yakın [emoji3]
O zaman bı havasına bakalım [emoji23]
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

hava olsa hortum değişince yapardı direk.

termostat i kontrol et açıyor mu diye.

yedek depo kapagini değiştin mi sen?

Yorum bağlantısı
Oğuzhan Çakır

Termostat açıyor abi. O baktığımız yerden baktım. Kapağı değiştirmedim bir onu değiştirip deneyeyim mı?
Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

Lpg takılırken aracın soğutma sistemine müdahale yapılmış mı acaba? Bunu kontrol etmeniz/ ettirmeniz mümkün mü? Benzer bir şey duymuştum çünkü..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
Oğuzhan Çakır yazdı:
Mustafa Tüfekçi yazdı:

Termostat açıyor abi. O baktığımız yerden baktım. Kapağı değiştirmedim bir onu değiştirip deneyeyim mı?

kapak bı değiş. hava alma yerinden oluk oluk kesintisiz su gelene kadar  hava al. işlemi yaparken arkadan kaldır aracı . 

tarifin biraz devir daim gibi bu arada. antifiriz ekledin mi en son

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Oğuzhan Çakır
Yedek Su deposu tam/eksiltme yok diyor hala devirdaim diyorsunuz [emoji4]
Ne olabilir [emoji56]
Yorum bağlantısı
Koray Demir
Ozkan çoban yazdı:

Yedek Su deposu tam/eksiltme yok diyor hala devirdaim diyorsunuz :)

Eksiltme olması şart değil. Devirdaim kanatçık mili korozyon, kullanım ömrü vs etkisiyle bozuluyor gerekli basıncı sağlamıyor veya hiç dönmüyor.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Oğuzhan Çakır

Sorun çözüldü gibi Osman usta ile görüştüm. LPG li araçlarda bunu yapabiliyormus soğutma sistemine yapılan eklentilerle yedek depo çıkış ve termostar giriş supablarinda tıkanıklık olabiliyormuş. Bu da yalancı haratetmis. Bugün bir ara denedim. Radyatörün çıkışında bir kısım var 90 i geçtiğinde orayı tutabiliyordum çıplak el ile. Yani o kadar sıcak değildi. Ek olarak yedek depoda ne bir kaynama ne de yüksek sıcaklık belirtisi vardı ki araç calisali ya 3 ya 4 dk olmuştu 1 km anca yol gelmisimdir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

Yani bi yerlerde sıcaklık 45 derece başka bir yerde sıcaklık 90’a ulaşmış.. Tıkanıklık varsa giderilmesi gerekiyor zanımca..

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...