İçeriğe Yönlendir

İp Neon Araca Herhangi Bir Zarar Verir mi?

Mithat Nursoy

Recommended Posts

Mithat Nursoy

Hayırlı bayramlar öncelikle. Peugeot 2008 aracımın ön konsol veya kapı kollarına ip neon yaptırmayı düşünüyorum. Kendim yapamam yapan birkaç yer buldum. Bu işlemin araca herhangi bir zararı olur mu? Salı günü direkt yaptırmayı düşünüyorum bir zararı olmayacaksa. Çarşamba günü uzun yola çıkacağım çünkü başım ağrısın istemiyorum. Kullanan arkadaşlar varsa yorum yaparsalar çok iyi olur. Teşekkürler. 

Yorum bağlantısı
Mithat Nursoy
Servet Aydın yazdı:

Doğru montaj ile hiçbir şey olmaz. Çok düşük akım ile çalışıyorlar

Muhtemelen çakmaklıktan veya far lambalarından alınacak hocam. Ben farları autoda kullanıyorum. Bu nasıl olacak peki?

Alpay Sumer yazdı:

Kaliteli nisey olsun. Apaci isi berbat oluyor🥺

Valla hocam apaçi tarzı konsola direkt yaptırmayı düşünmüyorum zaten ip neonun kensinin gözükmemesi taraftarıyım bende o sebeple konsolun alt trimlerine yaptırmayı düşünüyorum. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Eyüp Çetin

Bunların pil ile çalışanları var. Küçük bir kutuya bağlı. Ne çakmaklık ne başka bir hatta gerek var.

Yorum bağlantısı
Mithat Nursoy
Eyüp Çetin yazdı:

Bunların pil ile çalışanları var. Küçük bir kutuya bağlı. Ne çakmaklık ne başka bir hatta gerek var.

Öyle estetik durmaz ki hocam 

Servet Aydın yazdı:

Konsol aydınlatma veya çakmak yuvası aydınlatma hattını kullanın. Sorun olmaz

Yapacak ustaya öyle diyeyim o zaman. Dediğiniz gibi yapılırsa elektrik tesisatında herhangi bir sıkıntı çıkarmaz değil mi? Far sigortasına takılırsa eğer ne gibi durum olabilir? Far sigortasına takıldığında farları autoda bıraktığımda farlar yandığında mı yanar yoksa hep mi yanar?

Yorum bağlantısı
Eyüp Çetin
Mithat Nursoy yazdı:

Öyle estetik durmaz ki hocam 

Yapacak ustaya öyle diyeyim o zaman.

Bunu ortada birakmayacaksın zaten. Torpidoya koyacaksınız. 😊

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mithat Nursoy
Servet Aydın yazdı:

Far yanınca yanacak. Devreye çok düşük akımlı sigorta takın ama. 1 amper veya 2 amper

Dediklerinizden daha yüksek akımlı sigorta takılması halinde ne olur?

Yorum bağlantısı
Muhittin Kaplan
Mithat Nursoy yazdı:

Dediklerinizden daha yüksek akımlı sigorta takılması halinde ne olur?

Sigorta, arızalanan bir elemanın sizde led oluyor bu, aracın geri kalanına zarar vermemesi için konulur. Kısadevre olması sonucu aşırı akim çekmesi sigortayla önlenir. Sigorta atar. Ariza sadece orada kalır.

Sigorta seçerken kullanılacak elemanın akim/güç değerine göre seçilir. Sizin ledler 1A çekiyorsa 1.5A lik yada 2 A kik bir sigorta olmalıdır.

1A lik bir led için 20A lik bir sigorta takmanız koruma saglamaz.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mithat Nursoy
Muhittin Kaplan yazdı:

Sigorta, arızalanan bir elemanın sizde led oluyor bu, aracın geri kalanına zarar vermemesi için konulur. Kısadevre olması sonucu aşırı akim çekmesi sigortayla önlenir. Sigorta atar. Ariza sadece orada kalır.

Sigorta seçerken kullanılacak elemanın akim/güç değerine göre seçilir. Sizin ledler 1A çekiyorsa 1.5A lik yada 2 A kik bir sigorta olmalıdır.

1A lik bir led için 20A lik bir sigorta takmanız koruma saglamaz.

Anladım hocam. Yani 1 amperlik led ve 2 amperlik sigorta kullandığımda o ledler olası 2 amper ve üstü çekme durumunda sigorta bunu engelleyecek ve diğer elemanlara zarar vermesini engelleyecek. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...