İçeriğe Yönlendir

Fiesta Bagaj Kilidi

Evren Erakçora

Recommended Posts

Evren Erakçora

2009 Fiesta nın bagaj kapağı elektrikli, anahtar girişi yok. Bugün kilit açılmadı, düğmeye basılınca "çık çık" ses geliyor ama açılmıyor. Ne yapmak lazım?

Yorum bağlantısı
Arif Aykın

Açılmadı mı hala abi? Açıldıysa bir daha yapmaması için sıvı gres sık istersen yağsızlıktan kitlemiştir belki. 

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora
Arif Aykın yazdı:

Açılmadı mı hala abi? Açıldıysa bir daha yapmaması için sıvı gres sık istersen yağsızlıktan kitlemiştir belki. 

Nasıl açacağımı bilemedim, mekanik kilit yok. Koltukları yatırıp ulaşıyorum bagaja, içeriden nasıl açılır acaba? 

Yorum bağlantısı
Koray Demir

Sıcaktan yahut nemden fitil kapağa yapışmış olmasın elle hafif güç ile kaldırarak denediniz mi?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Arif Aykın
Evren Erakçora yazdı:

Nasıl açacağımı bilemedim, mekanik kilit yok. Koltukları yatırıp ulaşıyorum bagaja, içeriden nasıl açılır acaba? 

Abi onu bende bilmiyorum valla bende hiç başıma gelmedi

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

kilidin karşılığında vidaları sökmek için kapakçık vardı sanki ama hangi kasada idi hatırlayamadım.

Yorum bağlantısı
Koray Demir
Mustafa Tüfekçi yazdı:

kilidin karşılığında vidaları sökmek için kapakçık vardı sanki ama hangi kasada idi hatırlayamadım.

Mk5’te var. Zaten bagaj açma motoru bozulursa içerden müdahaleye gerek olmaz kilit içinde motordan bağımsız ikinci bir pim vardır araç anahtarını sokup direkt açıyorsun sonra anahtar mekanizmasını toptan kaldırdılar ne kerametse.

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Orijinal kilit 920(dokuzyüz yirmi) TL imiş. Çok geldi ,ne yapağız falan dedim, servisteki usta bir tane eski çıkma var, bir deneyeyim dedi. Taktı çalıştı. Sağ olsun çözdü eleman problemi. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Serdar Çavuş

Evet orijinal parça çok pahalı. Tofaş bagaj kilidi de fiestalara uyumlu. Fiyatı da 15-20 TL civarı. Küçük bir el ișçiliğiyle kolayca montajı oluyor bilginiz olsun arkadaşlar. Montaj ile alakalı bilgiler Internette mevcut. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...