İçeriğe Yönlendir

Fusion 2006 1.6 TDCI SR Hararet Sorunu

Timuçin Ermiş

Recommended Posts

Timuçin Ermiş

Aracımla istanbul izmir yeni otoyoldan yolculuk yaptım.aracım 160 170 km yüksek süratta yol alirken hararet müşürü göstergesi yarım saatte 1 yükseliyor.gaz kesince ibre iniyor fakat motor suyu eksiltme yok. kaputun altından çıkan su buharı gibi hiç bir uyarı göstermiyor.bir de bu sorunu klimayı 1 inci kademede açıkken yaşiyorum.sizce bu sorun neden olabilir.aracın radyatör peteğinin bölümleri aliminyum olduğu ve zamanında yüksek basınçla su vurulduğu için yamulmuş ikincisi termostat yada hararet müşürü arızalı olabilir mi?motor su kabında fmy antifiriz dolu havası alınmıştır.bu sorunu gidermek için ne yapmak gerekir.radyatör peteğini değiştirmek sorunu çözermi ?bu sorunu yaşayan kullanıcıların değerli  yorumlarını bekliyorum.teşekkürler

Yorum bağlantısı
Alpay Köse

Slm aracınız yüksek devirlerde suyu yeterince soğutamıyor gibi duruyor.devirdaim sağlamsa radyatör de tıkanıklık olma ihtimali var veya termostat işlevini yitirmeye başlamıştır.hararet müşiri görevini tam yapmıyor fan zamanında açmiyordur.veya fanin bir kademesi bozuktur.bütün bunlar ihtimal.Aracınızın motorunun sağlam olduğunu varsayıyorum.yalnız hepsi sağlam olup aracınızda havada kalmış olabilir.araç sıkışınca harareti yükseltir.anladigim kadarıyla yakında bakım yaptirmissiniz.öncesinde yapmıyor ve yeni yapmaya başladıysa buna odaklanın derim.insallah çözersiniz

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Timuçin Ermiş

Öncelikle değerli yorumların için teşekkür ederim.bende termostattan şüpheleniyorum zamanında fan açmiyor olabilir.hararet müşürüde arızalı olabilir.hararet  simgesinin aniden 120 ye vurması ilginç su kaynatma yok motoru zaten 230.000 km rektefiye yaptırdım.şuan km 297.000 motordan olduğunu sanmıyorum.motor yağını  castrol magnatec a5 kullanıyorum.artık bakıcam teşekkürler

Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Timuçin Ermiş

Sorun aracın fan motoru arızalıymış.klimayı açınca fan motoru devreye girmiyordu.klima gazını boşaltmıştı.orjinal fan motoru piyasada olmadığı için kale 1.4 fan motoru aldım.350 tlye mal oldu ilginize teşekkürler

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...