İçeriğe Yönlendir

Ankara Gölbaşı'da Feci Kaza 5 Ölü

Erhan Doruk

Recommended Posts

Mustafa Arıkan

Allah rahmet eylesin. Tır yerinde içinde 5 kişinin bulunduğu normal bir araç olsaydı ölü sayısı 10 olacaktı. Tır elbette hatalı belki de ama esas hata sürücüde gibi. 

Yorum bağlantısı
Ercüment Yıldırım

Öncelikle Allah rahmet eylesin. Hatalı birileri var muhakkak tamam arayıp bulunsun. Mercedes şoförü belki uyudu belki frene bastı ama fren arızalıydı gibi gibi. Ama asıl sorun bence gurbetçilerimiz gerçekten almanya da bastırılmış hor görülmüş şekilde türkiye ye gelince ipini koparmış hayvan misali (teşbihte hata olmaz affedersiniz) altlarında zaten premium araçlar var basabildiği kadar basıyorlar, çiğneyebildikleri tüm kuralları çiğniyorlar. Bunlara bir çare bulunması gerekli diye düşünüyorum.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Aytac Sakal

Allah Rahmet Eylesin.

Tırın Parkettiği emniyet şeridinin sağı bomboş keşke oraya parketseydi.

Yorum bağlantısı
Metin Mankal
(düzenlendi)

Daha bir kaç gün önce yaşadım..115 i asla geçmem..Ama araç solluyorum ve hızım 135..Lütfen kusura bakmayın ama arkamda bir anda o Allahın cezası Almancı belirdi..Hızımı 140-150 civarına çıkardım ama o arada 10 kez filan sellektör etti..Acemi bir sürücü olsam kaza kaçınılmaz.Çünkü aramaızda en fazla 5 metre var.Ailesi olmasa zerre acımam böylelerine..

tarihinde Metin Mankal tarafından düzenlendi
  • Beğen 3
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Habere yeni baktım, kaza feci. Allah rahmet eylesin. Kaza iyi incelenmeli, ne olduğunu bilemeyiz. Sürücü hatalı gibi ama başka ne etkiliydi bakmak lazım.

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Metin Mankal yazdı:

Daha bir kaç gün önce yaşadım..115 i asla geçmem..Ama araç solluyorum ve hızım 135..Lütfen kusura bakmayın ama arkamda bir anda o Allahın cezası Almancı belirdi..Hızımı 140-150 civarına çıkardım ama o arada 10 kez filan sellektör etti..Acemi bir sürücü olsam kaza kaçınılmaz.Çünkü aramaızda en fazla 5 metre var.Ailesi olmasa zerre acımam böylelerine..

O konuda üstün sabrım var. Arkadam selektor yakıp yakıp dursun, sollamamı nizami bir hızla yapıyorum. Böyle tiplere denk gelince dahada yavaş solluyorum. Sinirinden kudursun pe.... 

HAtta kendisini tiiye aldığımı göstermek için şerit değiştirmeyi neredeyse 45 saniyede yapıyorum. Kağnı gibi şerit değişiyorum. yanıma gelip yüzüme bakıyorlar ama süratımı onlara çevirmiyorum kaale almıyorum. 

Asya ülkelerinde en büyük hakaret karşındakini görmezden gelmekmiş. :) 

• Beğen 11
Yorum bağlantısı
Recep Demirci

Allah rahmet eylesin. Trafik sabır sükunet işidir ben bunu çok defa anladım. İnşaallah bir daha böyle elim feci vakıalar meydana gelmez.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

bu bayram Mersine gittim geldim bende

gurbetçilerin hiç affı yok sıka sıka sürekli tapagaz gidiyorlar. hiç geçilmicek yerlerde bile tampon tampona

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
Metin Mankal yazdı:

Geçmiş olsun, hız sınırı 110, sollarken biraz geçersin tamam, o esnada arkadan gelen canlı selektör çekerse yapacağın basit, önüne bakacaksın sakince sollayıp sağa geçeceksin, oda uzayıp gidecek, umrunda olmayacak, yanlış yapmışsın hızlanarak, bekleyecek o canlı.....

birde bu bu yabancı plakalara ceza kesilsede sınırı geçerken siliniyormuş diye duydum, öyleyse kötü, o yüzden çoğu deli gibi gidiyor demekki, bunlara sınırda bizimyediğimiz cezanın onların ülkede karşılığ neyse 2 katını keseceksinki sürünsünler gümrükte, ödemeden asla salmayacaksın, yada salacaksın yayan, alacaksın arabalarını ellerinden....

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Eyüp Çetin
Ali Darbaz yazdı:

O konuda üstün sabrım var. Arkadam selektor yakıp yakıp dursun, sollamamı nizami bir hızla yapıyorum. Böyle tiplere denk gelince dahada yavaş solluyorum. Sinirinden kudursun pe.... 

HAtta kendisini tiiye aldığımı göstermek için şerit değiştirmeyi neredeyse 45 saniyede yapıyorum. Kağnı gibi şerit değişiyorum. yanıma gelip yüzüme bakıyorlar ama süratımı onlara çevirmiyorum kaale almıyorum. 

Birebir benim yaptığımı anlatmışsın Ali. 

Ayrıca aşırı selektör yapana bende bazen aynını yapıyorum geçtikten sonra. 

Hız felakettir. Kesinlikle başka açıklaması yok bu olayın. Emniyet şeridi her durumda müsait olmayabilir. Araba yavaş olsa durabilirdi. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
Ali Darbaz yazdı:

:good1:en güzeli, bende tutuyorum kendimi, sabır sabır yoksa katil olmak içten değil....

Yorum bağlantısı
Eyüp Çetin
Ali Cihangiroğlu yazdı:

bir bu bu yabancı plakalara ceza kesilsede sınırı geçerken siliniyormuş diye duydum, öyleyse kötü, o yüzden çoğu deli gibi gidiyor demekki, bunlara sınırda bizimyediğimiz cezanın onların ülkede karşılığ neyse 2 katını keseceksinki sürünsünler gümrükte, ödemeden asla salmayacaksın, yada salacaksın yayan, alacaksın arabalarını ellerinden....

Benim bildiğim de gümrükten çıkarken ödüyorlar.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
Eyüp Çetin yazdı:

Birebir benim yaptığımı anlatmışsın Ali. 

Ayrıca aşırı selektör yapana bende bazen aynını yapıyorum geçtikten sonra. 

Hız felakettir. Kesinlikle başka açıklaması yok bu olayın. Emniyet şeridi her durumda müsait olmayabilir. Araba yavaş olsa durabilirdi. 

arkadan selektör yapma tepki verme, manyağın birine denk gelirsin benim gibi canına okumak zorunda kalırsın sonra, bende yapmıyorum böyle şeyler artık, adam  kızıp hareket çeker gelir fren yapar sıkıştırır sende kendine hakim olamazsın al başına bela, tepki verme görmezden gel kardeş....

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Eyüp Çetin
Ali Cihangiroğlu yazdı:

arkadan selektör yapma tepki verme, manyağın birine denk gelirsin benim gibi canına okumak zorunda kalırsın sonra, bende yapmıyorum böyle şeyler artık, adam  kızıp hareket çeker gelir fren yapar sıkıştırır sende kendine hakim olamazsın al başına bela, tepki verme görmezden gel kardeş....

Doğru söylüyorsun abi. Gerek yok ama bazen can sıkıyor özellikle gece olursa. Selektörü o kadar çok abartıyor ki inip farlarını kırasın geliyor. 

Yorum bağlantısı
Erhan Doruk
(düzenlendi)
Eyüp Çetin yazdı:

Geçen sene yasa çıkmıştı ama sadece kapıkule sınırında sisteme düşerse tahsilat yapıyorlar. Köprü-Otoyol geçişleri dahil . Ancak adamlar Eur kazanıyor, TL ödüyor, cezalar pek caydırıcı olmaz.

tarihinde Erhan Doruk tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
Eyüp Çetin yazdı:

öyleyse iyi ama demekki az geliyor, bizdeki ceza kadar ödüyorlardır o zaman, bizdeki değeri neyse o cezanın onların ülkesindeki karşılığını hesaplayıp 3 katını keseceksinki canları yansın, ödemezlerse sıkıntı yok, arabalarına el koyacaksın yayan uzasınlar ülkelerine, helede oranın tam vatandaşı iseler, yok öyle çifte vatandaşlık falan, nerede yaşıyor ve çalışıyorsan oraya gideceksin, ya bura ya ora tercih ettireceksin bunlara....(magandalara, ne yazıkki kurunun yanında yaşta yanacak)

bunların cezalarını anında sisteme düşüreceksin, bekleme olmayacak direk gümrüklere gidecek ceza....

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

trafik varsa risk vardır. bu nedenle ben bayram tatillerini öncesinde yada sonunda trafiğe çıkmam seyahate gitmem. hiç bir tehlike ile karşılaşmasam bile trafikte kural ihlali yapanlara müthiş uyuz oluyorum, bu ihlallerin çoğu da umursamazlıkdan yada şuursuzluktan belki de deneyimsizlikten oluyor ya o esnada ben yitip gidiyorum kaderime küfrederken. çünkü adamlara küfretsem kavga çıkar.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Sağdan geçebilirsiniz, yasak değil. ( Çok şeritli yolda )

Bildiğim kadarıyla yasak. Emin değilim ancak ceza yiyen arkadaşım var
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Servet Aydın yazdı:

Bildiğim kadarıyla yasak. Emin değilim ancak ceza yiyen arkadaşım var

ortada araba varsa sağdan geçilebilir. problem nasıl geçildiğinde bence. ama emniyet şeridinde araç sürülmez.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

Ani şerit değişimi ile gecilirse yasak ama kendi halinde ilerleniyorsa değil(bence)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Gidişe ayrılmış yol bölümlerinde, şerit değiştirmemek şartı ile bir şeritteki taşıtların diğer şeritteki taşıtlardan hızlı gitmesi geçme sayılmaz.

• Beğen 2
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Önder Özcan

Sayın @Sinan Kaya sanırım yurtdışında yaşıyorsunuz. Yazılan bazı şeylere kırılmış olabilirsiniz ama forumda kullandığımız dile biraz daha dikkat edelim lütfen. Şunu unutmayalım bu kaza istisnasız hepimizi çok çok derinden üzdü. Yerli veya gurbetçi, umarım kimsenin başına bu tür bir olay gelmez.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...