İçeriğe Yönlendir

Ankara Gölbaşı'da Feci Kaza 5 Ölü

Erhan Doruk

Recommended Posts

Erkan Işık
Servet Aydın yazdı:

Taze olay. Bayramın ikinci günü bolu dağı tünele doğru çıkıyorum. 3.şerit kapanıyor uyarıları başladı. Hızım sol şerit 140 civarı. Dibimde m55 suv. Ayağımı gazdan çeksem içimden geçecek. Ve gazdan çektim ki ileride millet sola kaçıyor. 110lara kadar indim. Hâlâ dibimde. Yapmam ama oldu bir kere. Kaçtım sağa 50 metre önümde olanın tepesine çıktı. Yanlız ise ölsün gebersin bir köşede zerre acımam böylesine.

Saglam bir seyin içine soksaydın  servet ustam 

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Saglam bir seyin içine soksaydın  servet ustam 

Araçta yanlız olsam yapacağımı biliyorum amma yanlız değildim
Yorum bağlantısı
Erkan Işık

Allah rahmet eeylesin diyelim toplu bir yere gıdılıyorsa özellıkle dügün dernek tatil ve aracda kendi aılen dısında kımse varsa insanı zorluyorlar yola gıtmeye boludan malatyaya gıttım geldım gıderken aksam cıkalım dedım yok olmaz bız öglen cıkacaz hadı neyse dedım kenara cekıp uyuyayım uyucak yer yok arabada uyutmuyorlar  öyle böyle gıttım  dönusde ankara elmadag da bıttım cekdım uyumak ıcın nıye duruyoruz 1 saat kestırdım  yetti 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erhan Doruk

Bu kazayı yapanlar kadar , kazaların ölümlü olmaması için devletin de önlem alma sorumluluğu var. Hız limitini 1km geçince ceza yazıyorlar ama motorcular için katil refüjlerin kaldırılması, dorse arkası çelik bariyer konması, uygun olmayan kavşakların düzeltilmesine iş gelince herkes kulağının üstüne yatıyor. Her Türk vatandaşı değerli ve hayat bu kadar kolay kaybedilmemeli. 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Önder Özcan
Servet Aydın yazdı:

Araçta yanlız olsam yapacağımı biliyorum amma yanlız değildim

Ne yapacaktın mesela? Boş zamanlarında yargı mı dağıtıyorsun?

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Önder Özcan yazdı:

Punisher_(TV_series)_logo.jpg

• Beğen 1
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Denk gelince görürsün [emoji533]
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

dün işten eve dönerken manyak talcinin teki, en sağdan 80 ile giden beni yolun dışına atıyordu. arabasında çoluk çocuk. korna selektör filan, pardon pardon yapıyor mal.

Yorum bağlantısı
Sinan Kaya
Önder Özcan yazdı:

Sayın @Sinan Kaya sanırım yurtdışında yaşıyorsunuz. Yazılan bazı şeylere kırılmış olabilirsiniz ama forumda kullandığımız dile biraz daha dikkat edelim lütfen. Şunu unutmayalım bu kaza istisnasız hepimizi çok çok derinden üzdü. Yerli veya gurbetçi, umarım kimsenin başına bu tür bir olay gelmez.

Sayın Önder bey siz beni uyarmadan önce benden önceki yorumlara dikkat ettiniz mi insan olan herkezin üzülecegi bir durum evet ben yurt dışında yaşıyorum ama bazı arkadaşların gurbetcilerin icin yazdıkları daha cok canımı sıktı beni formdan az cok tanıyanlar bilir normalde böyle biri degilim.

Yorum bağlantısı
Cihaner Öztürk

5 kişi ölmüş sürücü niye tutuklanıyor diye serzenişte bulunmak bence doğru değil. Sağ tarafta bomboş alan var, yoldan tamamen çıkabilirdi. Reflektör vs koyduğunu bilmiyoruz. Tırların çoğu bakımsız, gariban diyerek ekmek parası için mücadele ediyorlar diye üzülüyoruz. Çoğu uzun yol sürücüsü trafik kurallarına karşı duyarsız. Eğitim en alt düzeyde. Diğer taraftan ben kendimi bildim bileli kamyon cinsi araçların tamponlarının yüksek olmasını kabullenemedim. Bu kadar zor değil, fabrikasyon teknik şartnamesine belli dayanıma uygun tampon konsa inanın bir çok kaza ölümsüz biter. Bu kaza çok şiddetli olmuş. Ölüm kaçınılmaz. Telefon belası olabilir. Allah rahmet eylesin.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yurdaer Elay
(düzenlendi)
Sinan Kaya yazdı:

Sayın Önder bey siz beni uyarmadan önce benden önceki yorumlara dikkat ettiniz mi insan olan herkezin üzülecegi bir durum evet ben yurt dışında yaşıyorum ama bazı arkadaşların gurbetcilerin icin yazdıkları daha cok canımı sıktı beni formdan az cok tanıyanlar bilir normalde böyle biri degilim.

Öncelikle hayatını kaybeden aileye Allah'tan rahmet diliyorum. Gerçekten üzücü.

73-84 yılları arasında Almanya'da yaşadım. Belki 4-5 defa araba ile sılaya geldik döndük. Yalnız gelmeyi sevmediği için babam 2-3 arkadaşıyla izin zamanını denk getirip konvoy şeklinde yola çıkardı. Hem daha eğlenceli, hem de daha güvenli (özellikle balkanlardan geçerken) oluyordu. O zamanlardan hatırladığım, babam bazen arkadaşlarıyla "Şurada şöyle yaptın, burada böyle yaptın, dikkatli ol, bizi de aileni de tehlikeye atıyorsun" şeklinde münakaşa ederdi. Demek istediğim bazı gurbetçi sürücüler gerçekten bilinçsizce araba kullanıyorlardı. Acemilik desem değil, sonuçta bu adam Almanya veya başka bir Avrupa memleketinde ehliyet sahibi. Ama memleket sınırları içine girdikten sonra böyle bi özgüven patlaması oluyor (sosyolojik/psikolojik nedenlerini analiz etmek lazım). Hani İlyas Salman'ın bir filmi var, sarı bir Mercedes ile memlekete geliyor, ama kendi hırs ve hataları, ama başkalarının hatası yüzünden başına gelmedik kalmıyor. Genelleme tabi ki yapmıyorum, eminim buradaki arkadaşlar da genelleme yapmıyorlardır. Bu aşırı özgüvenden dolayı memleketlimiz olan bir aile oğlunu kaybetti. Tomruk yüklü traktör römorkuna arkadan girmiş. Sonuç feci. Kusur tamamen kendinde.  

Bu arada memleketteki vatandaşların kabahatli olanları yok mu? Elbette var. Ben kimseye Allah'ın cezası demiyorum ama kurallara uyarak araç kullandığı için gurbetçiyle dalga geçen, "altındaki arabanın hakkını ver hakkını" diyerek camdan kafayı çıkarıp taciz eden, kıskandığı için gurbetçinin arabasına bile bile zarar veren kansızlar da var.

Öyle ya da böyle, trafik kuralları hayatta kalmak için var. Affetmiyor. Ne mutlu kurallara uyana.

tarihinde Yurdaer Elay tarafından düzenlendi
  • Beğen 4
Yorum bağlantısı
Koray Demir
Cihaner Öztürk yazdı:

5 kişi ölmüş sürücü niye tutuklanıyor diye serzenişte bulunmak bence doğru değil. Sağ tarafta bomboş alan var, yoldan tamamen çıkabilirdi. Reflektör vs koyduğunu bilmiyoruz. Tırların çoğu bakımsız, gariban diyerek ekmek parası için mücadele ediyorlar diye üzülüyoruz.

Tam olarak bunu kastetmiştim. Otomobil sürücüsü asli kusurluysa tır sürücüsü tali kusurlu gerekli önlemleri almamış.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
(düzenlendi)

Yine aynı görüntü. Konya’da dün gece. 1 ölü 1 ağır yaralı. 

images?q=tbn:ANd9GcRRz039DhGjQjDK5Z2Idbw

konya-da-otomobil-tira-arkadan-carpti-2-

tarihinde Tansu Kalafatoğlu tarafından düzenlendi
  • Üzgün 1
Yorum bağlantısı
O.Yücel Çetin

Ordu İstanbul arası yol yaptım Allah koruyor insanları başka izahı yok yollarda olan bitenin...

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Koray Demir

Şurda dursun faydalı bilgi:

YOL HİPNOZU NEDİR ? 
- Yol hipnozu çoğu sürücünün bilmediği ve farkında olmadığı bir fiziksel durumdur.

- Yola çıktınız 2.5 saat sonra yol hipnozu başlar , hipnoz olan sürücünün gözleri açıktır .

- Ancak gözün gördüğünü beyin kayıt etmez , analiz etmez .

- Yol kenarında duran araca veya önde giden TIR' a arkadan çarpma kazalarının bir numara sebebi YOL HİPNOZU dur .
- YOL HİPNOZU olan sürücü çarpma anına kadar son 15 dakika hiçbişey hatırlamaz . 
- Kaç km hızla gittiğinin , önündeki aracın hızını analiz edemez , genellikle çarpışma 140 km ve daha üzeridir .
- YOL HİPNOZU 'ndan korunmak için 2-2.5 saate 15 -30 dakika durmak hava almak , kahve içmek gerekir . 
- Yol hipnozu uzun yolda 4. Saate zirve yapar . Film tamamen kopmuş olur.
- Yolda giderken belli yer ve araçları not edip hatırlamak yapmak gerekir . 
- Son 15 dakika hiçbişey hatırlamıyorsan kendini ve yolcuları ölüme götürüyorsun demektir .
- Bu Hipnoz gece daha çok olur ve yolcular da uyuyor ise durum çok vahim olur . 
- Sürücü her 2.5 saate durmalı ve dinlenmeli , zihni sürekli açık olmalıdır . 
- Gözler açık fakat zihin kapalı ise , ya ölürsün , ya yaralı veya maddi hasarlı.

• Beğen 7
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Telefon... 

Bir başka husur evet telefon konuşması. 

Kimde nasıl etki ediyor bilmiyorum ama ben telefon gelince açıyorum, konuşuyorum. Konuşma bitip kapatınca olanları düşünüyorum. Yolculukla ilgili hiç bir şey hatırlamıyorum. Nerden geçtim, nerden döndüm, yolda neyle karşılaştım. hiç hatırlamıyorum. 

• Beğen 6
Yorum bağlantısı
Önder Özcan

Telefon zamanimizin trafikteki 1 numarali dusmani. Kac kere yanimdaki arac yavas yavas sola dogru uzerime uzerime geldi hatirlamiyorum. Konusmak grne bir derece. Mesajlasma en tehlikelisi. Adam mesajlasirken 120 ile yan seride kayiyor.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Önder Özcan yazdı:

Adam mesajlasirken 120 ile yan seride kayiyor.

Ben navigasyondan rota seçerken ciddi bir tehlike atlattım.. Bariyerlere giriyordum, Onan sonra bir daha durmadan navigasyonla oynamadım. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Mehmet Ozyurek yazdı:

Telefon... 

Bir başka husur evet telefon konuşması. 

Kimde nasıl etki ediyor bilmiyorum ama ben telefon gelince açıyorum, konuşuyorum. Konuşma bitip kapatınca olanları düşünüyorum. Yolculukla ilgili hiç bir şey hatırlamıyorum. Nerden geçtim, nerden döndüm, yolda neyle karşılaştım. hiç hatırlamıyorum. 

peki telefon yokkenki bölümden ne kadar çok anı hatırlıyorsunuz? david eagleman adlı nörobilimcinin kitabını okuyun, kendinizi gözleyin ne sorduğumu anlayacaksınız.

Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Yine aynı görüntü. Konya’da dün gece. 1 ölü 1 ağır yaralı. 

konya-da-otomobil-tira-arkadan-carpti-2-

bu kaza belliki çok daha yavaş. ve tırın yine tamponu yetersiz. o araç normal tampon tampona bir kazada bu şekilde olmazdı.

Yorum bağlantısı
Selim Bilgin
Önder Özcan yazdı:

Telefon zamanimizin trafikteki 1 numarali dusmani. Kac kere yanimdaki arac yavas yavas sola dogru uzerime uzerime geldi hatirlamiyorum. Konusmak grne bir derece. Mesajlasma en tehlikelisi. Adam mesajlasirken 120 ile yan seride kayiyor.

Abi düz şeridinde gidebilen yok. 

arabalar iyi, yollar güzel, anahtarı alan yola çıkıyor, yollar ve arabalar kusurları telafi ediyor. 

Bugün İstanbul trafiğindekilerin çoğu 20 sene önceki yoldan Ankara’ya gidemezdi eminim. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Dogan Arsiray yazdı:

peki telefon yokkenki bölümden ne kadar çok anı hatırlıyorsunuz? 

Bunu test edeceğim.. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...